ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4499, 28 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Jump Heaven zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja31 października 2019r. godz. 11:51, odsłon: 6504, Bolec.Info
Bezpartyjni Samorządowcy postanowili pozbawić stanowiska radnego Marcina Stróżyńskiego pod jego nieobecność.
Bolesławiec - Informacje: Odwołanie za karę? Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego (fot. Bolec.Info)

Klub radnych Bezpartyjni Samorządowcy postanowił odwołać drugiego wiceprzewodniczącego rady, Marcina Stróżyńskiego (PiS), którego na dzisiejszej sesji nie było. Nikt nie chciał jednak uzasadnić wniosku a radca prawny Emil Zając stwierdził, że nie ma potrzeby uzasadniania takiego wniosku.

W końcu, po długich oporach i wielu pytaniach radnych przyznano, że chodzi o utratę zaufania. Stróżyński dostał stanowisko wiceprzewodniczącego w ramach umowy koalicyjnej, która dała władzę w powiecie Bezpartyjnym, Ziemi Bolesławieckiej, Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i PiS-owi. To pozwoliło na objęcie stanowiska starosty przez Tomasza Gabrysiaka, dało miejsce wicestarosty Mirosławowi Horzempie a etatowym członkiem zarządu uczyniło Stanisława Chwojnickiego.

Radny Stróżyński jednak niedawno, na  posiedzeniu komisji statutowej, która miała uporządkować statut powiatu zagłosował za wnioskiem niezrzeszonego radnego, Tomasza Matyjewicza. Wniosek ten likwidował w statucie stanowisko płatnego, etatowego członka Zarządu Powiatu. Czyli stanowisko zajmowane przez Chwojnickiego, koalicjanta Stróżyńskiego. Odwołanie radnego ze stanowiska wiceprzewodniczącego rady ma być karą za to zachowanie. Jak uzasadnił to Władysław Bakalarz z Bezpartyjnych Samorządowców, radny utracił zaufanie koalicji.

Zaistniała ciekawa sytuacja w której koalicjanci Stróżyńskiego i PiS (partii radnego) odwołali go 12 głosami a broniło go 8 radnych opozycyjnych.

O komentarz poprosiliśmy pełnomocnika struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Szymona Pogodę.
- Ta decyzja nie była konsultowana z Zarządem Okręgowym PiS ani ze mną - mówi dla Bolec.Info Szymon Pogoda. - Nie zostałem poinformowany o tych działaniach. Na pewno o całej sytuacji dowiedzą się władze okręgowe PiS.

Doszło do absurdalnej sytuacji, w której radni PiS, Waldemar Krysztofiak i Mirosław Horzempa z PiS głosowali za odwołaniem ze stanowiska wiceprzewodniczącego radnego PiS, któremu dali to stanowisko wchodząc do koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami.

Radni koalicji odrzucili też proponowane zmiany w statucie, które sprawiłyby, że nie byłoby stanowiska płatnego etatowego członka zarządu. Tym samym koalicja, m.in. głosami radnych PiS, obroniła stanowisko dla radnego SLD, Stanisława Chwojnickiego.

Radny Stróżyński wkrótce skomentuje całą sytuację dla portalu Bolec.Info.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 > >>

~Ogniste Parzydło   1 listopada 2019r. o 11:33

~Ogniste Parzydło

Postów:

Koryto zgadza się wszystkim towarzyszom w radzie, więc wszystko jest w porządku. Towarzysz co potrzebował więcej miejsca przy korycie dostał filca w zad. Ot i cała polityka towarzyszy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ognistoczerwony Rozpław   1 listopada 2019r. o 12:15

~~Ognistoczerwony Rozpław

Postów:

Zgadza się. Pilnują swojego koryta i nie dopuszczą do tego, żeby ich odsunąć od koryta. Niektórzy to nawet leżą w tym korycie, tak już się nasycili, ale nie pozwolą innym zjeść więcej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobłękitna Dynia   1 listopada 2019r. o 18:00

~~Jasnobłękitna Dynia

Postów:

Wszyscy na tym portalu bardzo się podniecają PiS-em , w tym Stróżyńskim , Horzempą czy Kszysztofikiem , a tak naprawdę to robota Pana Romana, który wszystkich ogrywa jak chce i cały czas ma jakieś niecne plany do tego aby dalej rządzić, chociaż ostatnio zaczęło się robić ciężko i próbował czmychnąć do Warszawy na senatora, bo kasa w mieście się kończy, cięszko coś sprzedać, a środki z Unii na mieszkalnicto i darmową komunikację się kończą i czas przychodzi czas aby wreście samemu za wszystko płacić. Ciekawe co wymyśli przed nastempnymi wyborami, aby kupić ludzi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   1 listopada 2019r. o 22:48

skorn

Postów: 11178

Nic nie wymyśli. On już prezydentem nie będzie.

Wałęsa: Chcę być spalony, moje prochy wrzućcie do Bałtyku, niech zjedzą rybki
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Terakotowa Kapusta   2 listopada 2019r. o 6:39

~~Terakotowa Kapusta

Postów:

~~Jasnobłękitna Dynia napisał(a): Wszyscy na tym portalu bardzo się podniecają PiS-em , w tym Stróżyńskim , Horzempą czy Kszysztofikiem , a tak naprawdę to robota Pana Romana, który wszystkich ogrywa jak chce i cały czas ma jakieś niecne plany do tego aby dalej rządzić, chociaż ostatnio zaczęło się robić ciężko i próbował czmychnąć do Warszawy na senatora, bo kasa w mieście się kończy, cięszko coś sprzedać, a środki z Unii na mieszkalnicto i darmową komunikację się kończą i czas przychodzi czas aby wreście samemu za wszystko płacić. Ciekawe co wymyśli przed nastempnymi wyborami, aby kupić ludziJest dobrym strategiem, coś wymyśli. Czas pokaże.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowozłota Miechunka   2 listopada 2019r. o 17:25

~~Brązowozłota Miechunka

Postów:

Następne wybory samorządowe i Chwoinicki zostanie prezydentem Bolesławca. Skoro teraz wygrał tą partię i załatwił swoich przeciwników umiejetnie ich kłócąc to dlaczego ma mu sie nie udać za 3 lata. Piłka jest okrągła, a bramki są dwie jak mawiał śp. Kazimierz Górski.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Migdałowy Grab   2 listopada 2019r. o 21:08

~~Migdałowy Grab

Postów:

~~Brązowozłota Miechunka napisał(a): Następne wybory samorządowe i Chwoinicki zostanie prezydentem Bolesławca. Skoro teraz wygrał tą partię i załatwił swoich przeciwników umiejetnie ich kłócąc to dlaczego ma mu sie nie udać za 3 lata. Piłka jest okrągła, a bramki są dwie jak mawiał śp. Kazimierz Górski.

Chwojnicki rozpracował po raz kolejny tych największych. 3 kadencje wstecz mimo że SLD miało w powiecie 3 radnych załapał się na Vice Starostę cztery lata później mając tylko 2 radnych zdołał wywalczyć dla siebie etatowego członka zarządu ostatnie 4 lata to znowu 2 radnych i stołek etatowego ,obecna kadencja to powtórka z rozrywki ,
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieskofioletowy Pięciornik   3 listopada 2019r. o 19:34

~~Niebieskofioletowy Pięciornik

Postów:

Nawet jak będzie miał jednego radnego to tak wszystkich umiejetnie skłóci i naobiecuje gruszek na wierzbie i znowu wypłynie. Nic nie uczą się podczas kolejnych kadencji, żadnych wniosków, a on mimo, że ma coraz mniej do powiedzenia to co powie i zrobi to jego jest na wierzchu tak jak on zechce.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 > >>

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy