ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4631, 9 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


BolecSzort4 listopada 2019r. godz. 12:34, odsłon: 891, Dolnośląska policja/bolec.info
Doszło łącznie do 19 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Jeden z wypadków niestety okazał się śmiertelny.
Bolesławiec - Informacje: Było bezpieczniej niż w ubiegłych latach. Kontrola policyjna (fot. www.policja.pl)

Podsumowanie policyjnej akcji „ZNICZ 2019” na Dolnym Śląsku

Data dodania: 4 listopada 2019 r.

Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Drukuj

Dolnośląscy policjanci od czwartku do niedzieli podczas akcji „Znicz 2019” dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących po drogach województwa. Głównym zadaniem funkcjonariuszy była pomoc zarówno kierującym pojazdami oraz pieszym, w bezpiecznym dotarciu do celu, jak i pobycie na cmentarzach. W tym czasie na drogach i w okolicach nekropolii służbę pełniło znacznie więcej funkcjonariuszy. Ich działania wspierali też funkcjonariusze z powietrza, monitorując sytuację z policyjnego śmigłowca. Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” należy stwierdzić, że było bezpieczniej niż w ubiegłych latach.

Czynności podejmowane przez policjantów miały przede wszystkim charakter pomocowy w zakresie udzielania wszystkim uczestnikom ruchu drogowego daleko idącego wsparcia, zarówno w przekazie informacyjnym, jak też w bezpiecznym dotarciu do nekropolii  i samego poruszania się przy nich.

Funkcjonariusze ruchu drogowego realizowali czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach oraz utrzymanie płynności ruchu. Policjanci swoim nadzorem objęli też miejsca, gdzie nastąpiły zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach cmentarzy i tam gdzie ruch dla pojazdów został całkowicie zamknięty. Na bieżąco dostosowywali intensywność działań adekwatnie do natężenia ruchu i uwarunkowań drogowych.

Dolnośląscy policjanci koncentrowali się też na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych. Działania wspierali też funkcjonariusze z powietrza, monitorując sytuację z policyjnego śmigłowca.

Podczas całej akcji funkcjonariusze przypominali też pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Prowadzili również wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach. W niedzielę policjanci spodziewali się największej fali powrotów, w związku z czym uwaga funkcjonariuszy skierowana została już na główne drogi województwa dolnośląskiego oraz te miejsca, gdzie przewidywano największe natężenie ruchu.

Od czwartku, a więc od momentu, gdy rozpoczęto akcję „Znicz 2019” do niedzieli na obszarze województwa dolnośląskiego doszło łącznie do 19 wypadków, w których rannych zostało 27 osób. Jeden z wypadków niestety okazał się śmiertelny. Doszło do niego 2 listopada br. ok. godz. 6.30 w powiecie polkowickim. Kierujący samochodem Audi stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z samochodem marki Citroen. W wyniku wypadku zginał 58-letni kierujący Citroenem.

W trakcie akcji „Znicz” policjanci zatrzymali na drogach naszego województwa 75 kierowców, którzy pomimo wielokrotnych apeli, zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili ponad 4,6 tys. interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstw 245 osób oraz ponad 100 osób poszukiwanych.

Podsumowując tegoroczną akcję „Znicz” należy stwierdzić, że było bezpieczniej niż w ubiegłych latach.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Kanarkowa Sasanka   5 listopada 2019r. o 12:25

~Kanarkowa Sasanka

Postów:

Oby postępy trwały.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
reklama Zapraszamy