ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4880, 11 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu14 listopada 2019r. godz. 15:42, odsłon: 13225, Kazimierz Marczewski/Kamil Barczyk
Możliwości infrastruktury można wykorzystać na poziomie około 60 operacji w ciągu miesiąca.
Bolesławiec - Informacje: Dyrektor Kamil Barczyk wyjaśnia Kamil Barczyk dyrektor ZOZ Bolesławiec (fot. Powiat bolesławiecki)

Do artykułu Stasik: Dobrze życzę naszemu szpitalowi, ale.... odniósł się Kamil Barczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego ZOZ w Bolesławcu:

W odniesieniu do artykułu opublikowanego dnia 13 listopada br. na portalu Bolec Info pt.: „Stasik: Dobrze życzę naszemu szpitalowi, ale…. ”należy dopowiedzieć kilka kwestii związanych z wykonywanymi operacjami na bloku operacyjnym.

1.Liczba wykonywanych operacji wszczepienia stawu biodrowego (endoprotezoplastyki połowiczych i całkowitych) kształtowała się następująco:
lipiec – 6, sierpień - 12, wrzesień – 21, październik – 30.

Widać wyraźny wzrost poczyniony już od lipca. Proces dostosowywania warunków do potrzeb wykonywania zwiększonej ilości operacji jeszcze trwa poprzez doposażenie w niezbędny sprzęt, ale i również poprzez trwającą dodatkową rekrutację pracowników do oddziału ortopedii. Możliwości infrastruktury można wykorzystać na poziomie około 60 operacji w ciągu miesiąca.

2.Kolejka oczekujących na wykonanie zabiegu jest jedną z najkrótszych na Dolnym Śląsku w trybie pilnym wykonywana jest niemal natychmiast. Obecnie w kolejce oczekujących pacjentów jest 120.

3.Wykonanie operacji endoprotez jest odrębnie kontraktowane poza tzw. „ryczałtem”, a liczba wykonanych 90 operacji jest wartością jakościowego wskaźnika ustalonego przez NFZ, tak aby tylko te szpitale wykonywały operacje, które posiadają odpowiednie doświadczenie.

4.Wykonywanie operacji endoprotez jest zgodne z polityką Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.

5. Należy nadmienić, że w roku 2018 odebrano kontrakt na wykonywanie operacji stawu kolanowego ze względu na to, że nie wykonywano odpowiedniej liczby endoprotez. Dopiero w 2020 roku będzie możliwość powrócenia do wykonywania tych operacji, dzięki powiększeniu zespołu lekarskiego na ortopedii.

Podpisane: Kamil Barczyk

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

~~Bladozielona Dalia   16 listopada 2019r. o 17:14

~~Bladozielona Dalia

Postów:

~~Lazurowy Mikołajek napisał(a): czy na wszystkie pytania Dyrektor musi odpowiedziec?-osoby po 70tce i tak juz nie zrozumieją-starosc nie radosc


takim stwierdzeniem obrazasz...miedzy innymi zarzadzajaca szpitalem w Zgorzelcu....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtoszary Jabłoń   16 listopada 2019r. o 18:13

~~Żółtoszary Jabłoń

Postów:

~~Lazurowy Mikołajek napisał(a): czy na wszystkie pytania Dyrektor musi odpowiedziec?-osoby po 70tce i tak juz nie zrozumieją-starosc nie radosc
tez bedziesz po 70tce..a tak na marginesie ,to co ma wiek do tego, skoro zadane jest konkretne i proste pytanie...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudozłota Abelia   16 listopada 2019r. o 18:33

~~Rudozłota Abelia

Postów:

Kolejka oczekujących na wszczepienie stawu biodrowego jest w bolcu najkrótsza bo ludzie stąd uciekają do innych szpitali. To tak jakby mechanik samochodowy partaczył robotę, a jednocześnie się chwalił, że w jego warsztacie naprawia się od ręki. Na zaufanie trzeba zapracować, a jak na razie opinie są niezbyt przychylne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowofioletowa Kanna   17 listopada 2019r. o 10:06

~~Różowofioletowa Kanna

Postów:

Szkoda, że coraz częściej mam odczucie, że placówki służby zdrowia są traktowane jako elementy biznesowe. Wiem, że w firmach saldo końcowe powinno być in plus. Dlatego też każde planowane przedsięwzięcie powinno być głęboko przemyślane. Ostatnia, przerwana, inwestycja jest przykładem chyba tylko czyjegoś chciejstwa a nie rzeczywistych potrzeb w tym i możliwości wykorzystania tak wielkiego obiektu. Bolesławiecki powiat miał pecha za tzw słusznie minionych czasów, że w odróżnieniu do Lubania. Zgorzelca czy Lwówka nie wybudowano nowego szpitala. W połowie lat osiemdziesiątych był projekt i miejsce pod budowę tego szpitala (rejon ulicy Jeleniogórskiej i obecnie istniejących ulic Herberta i Robotniczej). Ówczesne władze woj. jeleniogórskiego nie zapaliły zielonego światła dla tej inwestycji. Główny budynek bolesławieckiego szpitala jest obiektem starym i ciągle"reanimowanym". Dlatego w najbliższych latach ktoś powinien zdecydować czy powiat bolesławiecki zasłużył sobie na nowoczesną placówkę leczniczą. Przykładem dobrej decyzji niech będzie budowa nowej komendy policji.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Bladozielony Wiesiołek   17 listopada 2019r. o 12:21

~~Bladozielony Wiesiołek

Postów:

wymiana obecnej kadry niekompetentnych lekarzy i pielęgniarek,ktorzy nie bardzo wiedzą na czym polega ich praca,to co przeszłam z moja mamusią na oddziale chirurgicznym to koszmar i trauma jaka pozostanie mi do konca życia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Poziomkowa Perowskia   17 listopada 2019r. o 13:19

~~Poziomkowa Perowskia

Postów:

~~Różowofioletowa Kanna napisał(a): Szkoda, że coraz częściej mam odczucie, że placówki służby zdrowia są traktowane jako elementy biznesowe. Wiem, że w firmach saldo końcowe powinno być in plus. Dlatego też każde planowane przedsięwzięcie powinno być głęboko przemyślane. Ostatnia, przerwana, inwestycja jest przykładem chyba tylko czyjegoś chciejstwa a nie rzeczywistych potrzeb w tym i możliwości wykorzystania tak wielkiego obiektu. Bolesławiecki powiat miał pecha za tzw słusznie minionych czasów, że w odróżnieniu do Lubania. Zgorzelca czy Lwówka nie wybudowano nowego szpitala. W połowie lat osiemdziesiątych był projekt i miejsce pod budowę tego szpitala (rejon ulicy Jeleniogórskiej i obecnie istniejących ulic Herberta i Robotniczej). Ówczesne władze woj. jeleniogórskiego nie zapaliły zielonego światła dla tej inwestycji. Główny budynek bolesławieckiego szpitala jest obiektem starym i ciągle"reanimowanym". Dlatego w najbliższych latach ktoś powinien zdecydować czy powiat bolesławiecki zasłużył sobie na nowoczesną placówkę leczniczą. Przykładem dobrej decyzji niech

będzie budowa nowej komendy policji.to juz poza marzeniami ,skoro Bloku Operacyjnego nie beda budowac..o potrzebie którego..mówili w okresie pwyborczym;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Herbaciany Lilak   18 listopada 2019r. o 18:28

~~Herbaciany Lilak

Postów:

"Możliwości infrastruktury można wykorzystać na poziomie około 60 operacji w ciągu miesiąca." skoro tak...to czy zabiegi z chirurgii ,onkologii,ginekologi nie beda reglamentowane...?bo jesli jednych jest wiecej to innych moze byc mniej.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Różowoczerwona Sanwitalia   19 listopada 2019r. o 18:01

~~Różowoczerwona Sanwitalia

Postów:

"Nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz?"...o bloku operacyjnym pewnie mistrz Bareja tez by tak napisał;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>