ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4771, 26 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony14 listopada 2019r. godz. 06:41, odsłon: 1974, Zlecony tekst
Sala weselna, suknia, garnitur, makijaż, fryzura, catering, zaproszenia, dekoracje, kwiaty, msza, formalności...
Bolesławiec - Informacje: Wesele nad samym morzem? Tak, to możliwe! Wesele nad samym morzem? Tak, to możliwe! (fot. )

Najważniejszy dzień w życiu

Dzień zaślubin to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu (lub przynajmniej jeden z najważniejszych). Ślub, wesele to przecież wydarzenia poprzedzone długimi przygotowaniami - niejednokrotnie szykującym się do tego zdarzenia parom wydaje się, że owe przygotowania nigdy się nie skończą.

Sala weselna, suknia, garnitur, makijaż, fryzura, catering, zaproszenia, dekoracje, kwiaty, msza, formalności... Elementów o których należy pamiętać jest naprawdę mnóstwo. Dlatego też niektóre pary zlecają organizację przyjęcia ślubnego specjalnym firmom świadczącym tego rodzaju usługi.

Nie ma się co oszukiwać - nawet jeśli para zabierze się za przygotowania z zapasem czasowym, i tak będzie to burzliwy okres, momentami przepełniony radością, a momentami - niestety - stresem. Jednakże to właśnie od organizacji zależeć będzie, jak w efekcie wyglądać będzie ten wielki dzień. Co więc zrobić, by dzień ślubu był jedynym, wymarzonym dniem?

Wymarzone miejsce

Warto jest zastanowić się nad miejscem, w którym powinien się odbyć ślub marzeń. Każdy posiada chyba takie wymarzone miejsce, jednakże ludzie często ze względów praktycznych rezygnują z tego typu wizji. Nie warto tego jednak robić. Oczywistym jest, że często wygrywa ta sala weselna, która jest najtańsza oraz posiada wolne terminy.

Jeśli jednak para marzy o ślubie nad samym morzem, warto jest (w miarę możliwości pieniężnych) pozwolić sobie na taki luksus. Jest to bowiem jedyna taka okazja w życiu i warto przeżyć ją tak, by była spełnieniem marzeń oraz dniem, którego nie zapomni się do końca życia.

Sala weselna nie musi być nudna. Choć, jak już wyżej wspomniano, podczas doboru ludzie często kierują się względami praktycznymi, warto zdecydować się na odrobinę kontrolowanego szaleństwa. Nie każda sala weselna jest zwykłym pomieszczeniem służącym jedynie temu, by zorganizować w nim przyjęcie. Istnieją przeróżne lokale, które dosłownie zapierają dech w piersiach.

Jedną z najbardziej zachwycających propozycji są sale nad Morzem Bałtyckim. Ślub oraz przyjęcie nad morzem to marzenie wielu par. Bardzo często na przeszkodzie stoją wysokie koszty lub odległość - przykładowo pary z południa Polski ze względów praktycznych decydują się na śluby w niedalekiej odległości od swojego domu, w najbliższym kościele.

Dzieje się tak również ze względu na tradycję, według której ceremonia zaślubin powinna się odbyć właśnie w parafii panny młodej. W dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się jednak od tej tradycji. Pary, których pasją są góry postanawiają na przykład powiedzieć sobie sakramentalne "tak" w Zakopanym, w kościele na Krzeptówkach.

Termin w takim miejscu należy jednak zarezerwować z dużym wyprzedzeniem czasowym, gdyż jest to jedno z miejsc, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród par z całej Polski.

Nie wszystko musi być idealne

Niezależnie od tego, czy ślub bierze się nad morzem, czy w górach, warto pamiętać o jednym - nie wszystko musi być idealne. Nawet jeśli coś pójdzie nie do końca po myśli pary młodej, nie ma to najmniejszego znaczenia. I tak będą pamiętać ten dzień jako najpiękniejszy w życiu, bo będzie to ich dzień, dzień, w którym zdecydowali się na wspólne życie na dobre i na złe. Nie ma się więc co przejmować, jeśli w pewnym momencie dywan zacznie się nieco zwijać, a kwiaty zwiędną. Nie to jest bowiem najważniejsze!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Jasnofioletowy Zawciąg   14 listopada 2019r. o 20:40

~Jasnofioletowy Zawciąg

Postów:

Jeśli tym tekstem Młodej Parze w wyborze miejsca na ślub i wesele pomogę, to będę szczęśliwa. Jest takie piękne miejsce w Łebie, gdzie nad samym brzegiem morza w Zamku Neptun można zorganizować wesele. Goście mogą mieć nocleg na miejscu lub w pobliżu zamku w pensjonatach. Przede wszystkim organizowaniem wesel zajmują się tam perfekcjoniści. Dopięte wszystko na ostatni guzik. Dania wyśmienite. Miejsce magiczne. proszę wejść na stronę internetową, a ta już dużo powie. W Kościółku pw. NMP prowadzonym przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów misjonarze udzielają ślubu, a msza jest cudownym przeżyciem nie tylko dla młodych ale i dla gości. Podczas ceremonii zaślubin zjeżdża z góry 1,5 metrowy Anioł z obrączkami. Cudowny los sprawił, że jako rodzice doświadczyliśmy tych pięknych chwil w życiu. Koszt jest porównywalny, albo mniejszy niż w naszych dolnośląskich miejscach. Można się wybrać np. na sylwestra do tego zamku lub spędzić kilka chwil na kawie i wspaniałych lodach w bezie z adwokatem, które serdecznie polecam. Życzę przeżycia magii opisanego miejsca, do którego chętnie wracamy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Marchewkowy Rokitnik   14 listopada 2019r. o 21:02

~~Marchewkowy Rokitnik

Postów:

Mój kolego zorganizował coś podobnego dla swojej córki. Jak go ostatnio widziałem to mi powiedział, że młodzi żyli ze sobą dłużej przed ślubem niż po. NIE WARTO WARIOWAĆ!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy