ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony16 listopada 2019r. godz. 05:00, odsłon: 1626, UMWD
Kolejna edycja tego ważnego dla regionu wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Silny Samorząd - Silne Państwo”
Bolesławiec - Informacje: VII Dolnośląski Kongres Samorządowy Kongres (fot. UMWD)

 

Już po raz 7. w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Kongres Samorządowy organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kolejna edycja tego ważnego dla regionu wydarzenia odbywać się będzie pod hasłem „Silny Samorząd - Silne Państwo”.

Samorządowcy, przedstawiciele administracji krajowej, świata biznesu i nauki wezmą udział
w debacie na temat miejsca samorządu terytorialnego we współczesnej Polsce.

- Jedną z najbardziej udanych reform przeprowadzanych po 1989 roku była, moim zdaniem, reforma samorządowa. Jako przykład podam naturalnie Dolny Śląsk, który obecnie znajduje się w czołówce najlepiej rozwijających się regionów w Europie. Ten sukces zawdzięczamy m.in. dobrej współpracy samorządów różnych szczebli, ale też współpracy samorządów ze środowiskiem gospodarczym, naukowym, z uczelniami, ośrodkami naukowo-badawczymi czy z organizacjami pozarządowymi – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Siódmy Kongres Samorządowy to dla przedstawicieli różnych branż i sektorów okazja do wymiany myśli na temat najistotniejszych wyzwań stojących przed Dolnym Śląskiem. Paneliści postarają się znaleźć odpowiedź na to, jak powinna wyglądać relacja na linii władza centralna – samorząd terytorialny. Podejmą także temat zmian, u progu których stoi dzisiaj Polska.

W programie przewidziano miejsce na rozmowę o ekologii na Dolnym Śląsku, zwłaszcza w kontekście niskoemisyjnych form transportu, czystego powietrza oraz gospodarki odpadami.

- Jeśli chcemy, by transport publiczny stał się realną konkurencją dla samochodów, musimy myśleć o zróżnicowanej ofercie: o dobrze funkcjonującej kolei regionalnej oraz aglomeracyjnej. Takie rozwiązanie to nie tylko większe bezpieczeństwo podróży, łatwiejszy dojazd do pracy, szkoły, uczelni, lekarza czy atrakcji turystycznych, ale także skuteczne narzędzie w walce o czyste powietrze. Cieszę się, że podczas Kongresu podejmiemy ten wyjątkowo istotny w kontekście rozwoju regionalnego temat – mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa i jeden z panelistów.

Ostatni, trzeci panel dyskusyjny poświęcony będzie systemowi ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku, w szczególności skutecznej profilaktyce onkologicznej i psychiatrycznej. Ważnym tematem będzie także nowo powstający Dolnośląski Szpital Onkologiczno-Pulmunologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu.

Kongres poprowadzą Agnieszka Gozdyra z „Polsat News”, Bogusław Chrabota – Redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” oraz Agnieszka Kapłon-Kulig z TVP3 Wrocław.

Wśród zaproszonych do dyskusji gości są m.in.: posłanka Małgorzata Tracz, Irena Krzyszkiewicz - Burmistrz Góry, Katarzyna Kapuścinska - Dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka we Wrocławiu, Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Robert Raczyński – Prezydent Lubina, radny dolnośląskiego sejmiku Dariusz Stasiak, prof. dr. habilitowany Kazimierz Kik, prof. dr hab. N. med. Andrzej Kiejna. W debatach wezmą udział również przedstawiciele zarządu województwa – marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Grzegorz Macko, a także członek zarządu Tymoteusz Myrda.

 

VII Dolnośląski Kongres Samorządowy odbędzie się 20 listopada 2019r. na Stadionie Wrocław przy Al. Śląskiej 1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy obywają się poprzez stronę umwd.dolnyslask.pl.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Siny Groszek   18 listopada 2019r. o 8:35

~Siny Groszek

Postów:

Ciekaw jestem czy Ci Panowie już wiedzą, że świat już zmierza do budowy nie społeczeństw obywatelskich ale społeczeństw innowacyjnych w silnych państwowościach, która jest podstawową komórką wspólnoty międzynarodowej tak jak tą komórką jest rodzina dla silnej państwowości. Czekam Panie Kazimierzu na sprawozdanie z tego kongresu i meldunek czy Ci Panowie to tylko zgonili sobie na stadion grupę klakierów czy okażą i zaprezentują głęboką świadomość globalną. Myśl globalnie działaj lokalnie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Łososiowa Mahonia   19 listopada 2019r. o 10:58

~~Łososiowa Mahonia

Postów:

~Siny Groszek napisał(a): Ciekaw jestem czy Ci Panowie już wiedzą, że świat już zmierza do budowy nie społeczeństw obywatelskich ale społeczeństw innowacyjnych w silnych państwowościach, która jest podstawową komórką wspólnoty międzynarodowej tak jak tą komórką jest rodzina dla silnej państwowości. Czekam Panie Kazimierzu na sprawozdanie z tego kongresu i meldunek czy Ci Panowie to tylko zgonili sobie na stadion grupę klakierów czy okażą i zaprezentują głęboką świadomość globalną. Myśl globalnie działaj lokalnie. Pozdrawiam

No co ty Gościu takie oczekiwania od władzy chyba na głowę upadłeś." Oni" są tylko gotowi zawiązać społeczeństwu tęczową wstążeczkę na oczy i dalej uprawiać jedność władzy więcej brać niż dawać czyli kraść i być elitą na świeczniku co nie kala się żadną pracą tylko robić partię samych bezpartyjnych bo PO zdycha więc czymś ją trzeba zastąpić.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Liliowa Perowskia   21 listopada 2019r. o 8:20

~~Liliowa Perowskia

Postów:

Władza samorządowa wzywa do dyskusji a tu cisza nic oprócz jakiejś krytyki tej władzy. Przecież sami bolesławianie ją wybrali i winni poprzez wyrażanie swych potrzeb pomóc w samo realizacji tej władzy a tu cisza żadnego głosu oprócz
wołających na pustyni.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Błękitnoszary Przebiśnieg   22 listopada 2019r. o 11:10

~~Błękitnoszary Przebiśnieg

Postów:

Wysłuchałem możliwych doniesień z VII Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego
z których wynika, że ta władza jest w opłakanej kondycji intelektualnej i niestety w tej kadencji nadal będziemy tkwić w ideologii ciepłej wody w kranie i bycia tanią siłą roboczą dla qazi biznesmenów co to tanio kupują a drogo sprzedają dystrybuując produkty zagraniczne w naszym kraju. A czy zmądrzejemy i będziemy zdolni wybrać mądrzejszą władzę pewnie czas pokarze. Przykre
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Oberżynowa Skimia   23 listopada 2019r. o 8:01

~~Oberżynowa Skimia

Postów:

Zarządzanie na wielu poziomach...hmm...daleka droga

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/185591/Slabosci-JST--Samorzadnosc-terytorialna-w-Polsce---aktualne-problemy-i-wyzwania--

Tu wizjonerzy nie pomogą;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Łososiowa Mahonia   23 listopada 2019r. o 11:09

~~Łososiowa Mahonia

Postów:

~~Oberżynowa Skimia napisał(a): Zarządzanie na wielu poziomach...hmm...daleka droga

http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/185591/Slabosci-JST--Samorzadnosc-terytorialna-w-Polsce---aktualne-problemy-i-wyzwania--

Tu wizjonerzy nie pomogą;)

Grubo się mylisz, to właśnie wizjonerzy mogą wskazać prawidłową elastyczną politykę trwałą pozytywnie w swych skutkach, tworząc prawidłowe systemowe rozwiązania przenikające syntetycznie wszystkie poziomy. Chyba że są to wizjonerzy naśladujący wizje z telewizji a tacy są w większości, ale Oni są tylko zdolni do krótkotrwałego cwaniactwa ze skutkami opłakanymi w typowej politycznej bieżące wyborczej. Tak diamenty znajdujemy wśród masy kamieni ale to one maja twórcze znaczenie a nie kamienie w swej bezmyslnej masie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Posiwiała Cebulica   23 listopada 2019r. o 14:43

~~Posiwiała Cebulica

Postów:

Wizja to za mało żeby coś zmienić. A diament to też kamień. Ludzie nadali mu wyższą wartość. Czy ktoś zapytał tego kamienia czy tego chce?

Zasadniczo... bardzo dobra znajomość tematu(problemów), myślenie perspektywiczne(nie każdy je ma), zdolności analityczne, wielka odwaga , samozaparcie , szeroko rozumiana dyplomacja, chęć współpracy z innymi.....
i jeszcze kilka cech..........to nie diament...........tylko mądry człowiek.........
towar deficytowy
dlaczego?
wszyscy się ich boją;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza