ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4659, 6 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


16 grudnia 2019r. godz. 11:16, odsłon: 2955, KPP Bolesławiec
Kolejni bolesławieccy seniorzy nie dali się oszukać przestępcom, którzy chcieli wyłudzić pieniądze
Bolesławiec - Informacje: Seniorzy nie tacy naiwni Policja (fot. Bolec.Info)

Oszuści działający metodą "na wnuczka” czy „na policjanta" nadal wydzwaniają do seniorów aby wyciągnąć od nich pieniądze. W minionym tygodniu odnotowano 3 próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

W ostatnich dniach bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące trzech prób oszustwa na szkodę osób starszych. Mężczyzna podszywający się pod policjanta usiłował przekonać seniorów, że ich pieniądze są zagrożone i trzeba je natychmiast wypłacić z banku i zgodnie ze wskazówkami przekazać funkcjonariuszom.  Wszystkie próby były nieudolne bo seniorzy nie dali się nabrać i przerwali rozmowę z oszustem.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za członków rodziny, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy kuzynów nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeżeli będziemy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

Bolesławieccy policjanci apelują do seniorów o zachowanie rozsądku i rozwagi w kontaktach z osobami, co do których nie mamy stuprocentowej pewności, że mają wobec nas czyste intencje i ku przestrodze zachęcamy do obejrzenia prezentowanego poniżej materiału filmowego.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~Bladolawendowa Kolczurka   16 grudnia 2019r. o 19:33

~~Bladolawendowa Kolczurka

Postów:

Pieprzyć Monikę ! - oszusta faceta (do moderacji)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1