ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4666, 13 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony19 lutego 2020r. godz. 23:48, odsłon: 2074,
W przemyśle konieczna jest dokładna kontrola wielu elementów.
Bolesławiec - Informacje: Jak często należy ważyć nasze auta? Jak często należy ważyć nasze auta? (fot. )

Dotyczy to m.in. odpowiedniej wagi pojazdów, a przede wszystkim towarów, jakie przewożą. Poza tym nietrzymanie się określonych zasad może doprowadzić do złamania prawa, co wiązałoby się, chociażby z karami finansowymi. Dlatego tak ważne jest to, żeby dowiedzieć się więcej na temat ważenia samochodów.

Waga samochodowa

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że wagi do pojazdów są wykorzystywane przez firmy działające w przemyśle. Jednak dotyczy to różnych branży, np. logistyki i transportu. Poza tym wagi są istotne na granicy, gdzie odbywają się kontrole pojazdów. Jeżeli nie spełnią wymogów dotyczących ciężaru przewożonych towarów, to mogą nie zostać wpuszczone za granicę. Dlatego firmy transportowe i logistyczne również kontrolują pojazdy, dzięki czemu mogą stale monitorować te dane.

Jakie auta należy ważyć?

Zwróćmy uwagę na to, że ważeniu mogą być poddawane różne pojazdy. Istotne jest tylko to, by odbywało się to na odpowiednim modelu, który poradzi sobie z większą masą. Dzięki temu bez problemu sprawdzimy ciężar samochodów osobowych i dostawczych, a także ich naczep. Poza tym kontroli są też poddawane wagony pociągów. Wtedy masa może sięgać nawet 60 ton. Konieczne jest tylko to, by skorzystać z odpowiedniego rodzaju wagi. W ten sposób na pewno nie zostanie uszkodzona, a my otrzymamy rzeczywisty wynik.

Wybierz odpowiedni rodzaj

Pamiętajmy o tym, że wybór odpowiedniego rodzaju wagi samochodowej jest ważny z wielu względów. Przede wszystkim chodzi o otrzymanie dokładnych obliczeń, dzięki czemu pojazd będzie mógł się poruszać po wielu drogach, a także otrzyma zgodę na przekroczenie granicy. Poza tym właściwy model wagi musi być dostosowany do rodzaju pojazdu. W końcu zupełnie inne potrzeby są w przypadku, gdy konieczne jest sprawdzenie masy samochodu osobowego, niż w sytuacji, kiedy kontrolujemy ciężar wagonu lub auta z długą naczepą. Dlatego konieczne jest zwrócenie uwagi na wybór odpowiedniego rodzaju.

Podstawowe rodzaje wag

  • Najazdowe,
  • Betonowe,
  • Stalowe,
  • Zagłębione,
  • Mechaniczne lub elektroniczne.

Która waga najlepsza?

Pamiętajmy o tym, że wagi przemysłowe do pojazdów muszą spełnić wiele wymagań dotyczących m.in. dokładności pomiarów. Poza tym niezwykle istotne jest to, by wybrać takie urządzenie, które odznacza się wytrzymałością oraz wysoką jakością. Dzięki temu możemy być pewni, że poradzi sobie z pojazdami załadowanymi towarem. Właśnie z tego powodu warto zwrócić uwagę na tamtrongroup.com, gdzie znajdziemy różne wagi przemysłowe.

Jak często powinno się korzystać z wagi?

Oczywiście istnieje wiele sytuacji, gdy konieczne jest skorzystanie z wagi przemysłowej, jednak szczególnie w kilku przypadkach przyczyni się do sprawniejszego sprawdzenia ciężaru. Chodzi tu o konieczność kontroli masy sypkich towarów jak np. zboże lub cukier. Oprócz tego waga przydaje się do zważenia także innych produktów, czyli m.in. jabłek przemysłowych, buraków, rzepaku, nawozów oraz betonu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Złotawordzawy Szarłat   21 lutego 2020r. o 10:55

~Złotawordzawy Szarłat

Postów:

Co za bełkot czy ta osoba wie o czym pisze - powinien sobie zważyć siebie z mózgiem i bez mózgu. Na wagach - Najazdowe,
Betonowe,
Stalowe,
Zagłębione,
Mechaniczne lub elektroniczne
Jako prowadzący działalność transportową czytając to nie wiem czy tu się śmiać czy płakać z poziomu tego artykułu. UWAGA ! Nie próbuj ważyć auta osobowego na wadze łazienkowej, a wagonu na wadze zagłębionej bo już z niej nie wyjedziesz. UWAGA ! Ważne dla właścicieli aut osobowych , którzy udają się za granicę. Należy przed wyjazdem z warzyć auto wraz z pasażerami , / na wadze stalowej lub betonowej / aby nie przekroczyć masy pojazdu wraz z pasażerami. Pojazd może być cofnięty z granicy gdy będzie przekroczona przewidziana dopuszczalna całkowita masa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zszarzały Wilczomlecz   22 lutego 2020r. o 19:36

~~Zszarzały Wilczomlecz

Postów:

skoro portal drukuje? utrzymuje sie z reklam
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnobrunatny Mikołajek   23 lutego 2020r. o 12:35

~Jasnobrunatny Mikołajek

Postów:

Po każdym posiłku i wypiciu piwa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Mrowka zaprasza
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.