ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4771, 26 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


13 marca 2020r. godz. 09:39, odsłon: 13067, Bolec.Info / Urząd Wojewódzki
Wojewoda Dolnośląski przekazał aktualne informacje dot. zakażeń koronawirusem na terenie województwa.
Bolesławiec - Informacje: Koronawirus: aktualne dane z Dolnego Śląska Ważne! (fot. Bolec.Info)

Na terenie województwa dolnośląskiego jest osiem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS - CoV-2.

Osoba, u której dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyzna w średnim wieku w stanie dobrym. Stan zdrowia pozostałych pacjentów pozostaje bez zmian.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 1125,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 879,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV - 49.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

lub

  • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.


Przyłącz się do facebookowej grupy "Koronawirus w Bolesławcu - tylko WAŻNE informacje z terenu powiatu" , w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Stalowoniebieska Liatra   13 marca 2020r. o 9:45

~Stalowoniebieska Liatra

Postów:

Powinni jeszcze dodac osoby wracające z Niemiec i z Wlk.Brytani,Francji
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szaropopielaty Eukomis   13 marca 2020r. o 9:54

~~Szaropopielaty Eukomis

Postów:

Ładnie,pieknie,tylko dlaczego w informacji nie podaje się numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Srebrnobiały Wrotycz   13 marca 2020r. o 10:15

~~Srebrnobiały Wrotycz

Postów:

Jeśli musicie jechać pociągiem za granicę, chcecie zwrócić bilet miesięczny etc. to na stronie PKP Bolesławiec są aktualne informacje.

Sytuacja na kolei w związku z koronawirusem:
http://pkp.boleslawiec.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczerwony Winnik   13 marca 2020r. o 10:44

~~Ciemnoczerwony Winnik

Postów:

W Anglii mówią o spowolnieniu nie o ograniczeniu epidemii. Ludzie zarazaja sie tylkopoprzez kontakt z osobą z Włoch nawet niechorej wygląda jakby byli tylko nosicielami lub mieli bardzo male symptomy.

Niektóry ludzie nieprzechodza tego raptownie.

Wygląda że nie da sie tego ograniczyć

Lepiej żeby nasi specjaliści przygotowali sie na dlugą walke i raptowny wzrost przypadkow macie mało czasu

Respirator, maski kadra - mówie oczywiste

Nalezaloby tez włoczyć naukowcow WSZYSTKICH możliwe ze ktos to wypuscil sztucznie lata temuoglądałąm program że zagrożone gatunki ktore są jedzone przez ludność w Chnach przenoszana ludzi wirusy i żeludzie choruja...jakim cudem ten outbreak teraz...rząd powinien przyjżeć sie gieldziemożliwe że zamkną po tym bedzietrzeba zczyms wejsc, sytuacje mozna wykorzystac alebo byc wykorzystanym

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczerwony Winnik   13 marca 2020r. o 11:23

~~Ciemnoczerwony Winnik

Postów:

Najbardziej nalażeni w praktyke na dolnym śląsku są ludzie pracujacychw fabrykach i korporacjach, ludzie ci maja kontakt z kierowcami z ludzi ktorzy mielikontakt z wlochami chocby posrednio spotkania biznesowe
Polfa srg itd ci ludziepowinni zostac w domu I PRZEDE WSZYSTKIM POWINNI BYĆ TESTOWANI NA WIRUSA BO MOGĄ NIE WIEDZIEĆ ZE MAJĄ
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Platynowy Złocień   13 marca 2020r. o 11:33

~Platynowy Złocień

Postów:

W angli zamknięto parlament ale dzkoły nie pozamykano. Czy to jest prawidłowe działanie? Czy nie świadczy to że rząd brytyjski martwi się tylko o siebie? Myślę że w naszym kraju jednak nauczyli się być przezornym.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Hebanowa Szachownica   13 marca 2020r. o 12:44

~Hebanowa Szachownica

Postów:

Koronavirus to tylko preludium, przygotowanie do dania głównego czyli szczepionek które są od dawna przygotowane , jak stado będzie odpowiednio wystraszone i spanikowane wejdą do gry .Ustawy są gotowe .Policja będzie ganiać nie zaszczepionych.I tak się zacznie redukcja stada 2020 r
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnoczerwony Winnik   13 marca 2020r. o 12:44

~~Ciemnoczerwony Winnik

Postów:

~Platynowy Złocień napisał(a): W angli zamknięto parlament ale dzkoły nie pozamykano. Czy to jest prawidłowe działanie? Czy nie świadczy to że rząd brytyjski martwi się tylko o siebie? Myślę że w naszym kraju jednak nauczyli się być przezornym.


W Anglii martwia sie o kase oni maja gdzies ludzi, w dotatku mowia ze dzieci sa zdrowe w szkole nawet jesli ich rodzice sa chorzy co za glupota. Martwia sie bo teraz maja ten swoj Brexit i gielda leci... odjednejosoby ktora pracuje dla korporacji uslyszalam ze w najgorszym momencie ten wirus uderzyl

Zabawne ze stany nie ograniczyly im wjazdu wczoraj w BBC naprawde sie tym cieszyli jakby cos wygrali oni maja teraz OBSESJE nad leadership BBC peirze lepiej niz TVP albo Radio Maryja

Ostatnio slyszalam ze od kiedy wyszli z uni sa w niebie ... ale oni zawsze tak beda mowic NHS lezy od kiedy Tory weszli kasa poszla na bailout zeby korporacja nie stracila

Nasi tez maja problem bo w Polsce korporacja robi to samoco w UK na poczatku 2000
PLATNOSCI POWINNY BYC OD RĘKI ŻADNE TAM 4 DNI kasa nie wisiw powietrzu

poza tym jesli rezerwujecie miejsca w hotelach platnosc z gory oni specjalnie wykanczaja domowych przedsiebiorcow bo maja udzialy w kopret hotels
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy