ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4707, 23 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Aktualizacja17 marca 2020r. godz. 14:58, odsłon: 16451, Kazimierz Marczewski
Patrol policji przez cała dobę pilnować będzie szpitala w Bolesławcu
Bolesławiec - Informacje: Pacjentka uciekła z Zakaźnego Policja pilnuje Oddziału Zakaźnego (fot. Bernard Letowski)

Jak dowiedział się Portal Bolec.Info w nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 marca) z Oddziału Zakaźnego bolesławieckiego szpitala uciekła jedna z pacjentek. Po opuszczeniu szpitala udała się do jednego z bloków przy ulicy Zygmunta Augusta i zadzwoniła domofonem do mieszkania na I piętrze. Gdy jeden z mieszkańców otworzył drzwi weszła do mieszkania i nie chciała go opuścić. W mieszkaniu było dwoje małych dzieci.

Mieszkańcy zadzwonili na policję. Przybyli na miejsce policjanci zabrali kobietę i zawieźli ją do szpitala. Rzeczniczka Prasowa Policji potwierdziła ten incydent.

Po przewiezieniu pacjentki do szpitala, policjanci udali się do zarządcy wspólnoty mieszkaniowej z prośbą o przeprowadzenie dezynfekcji -  na klatce schodowej widoczne były resztki krwi (na ręku pacjentka miała wenflon).

- Policjanci przyjechali do mnie około 4 nad ranem. Poprosili mnie o przeprowadzenie dezynfekcji po incydencie jaki miał miejsce przy ul. Zygmunta Augusta 16. Zadzwoniłem do Sanepidu i zapytałem, kto robi takie dezynfekcje w Bolesławcu. Otrzymałem odpowiedź, że nie ma takiej grupy i że nie mają środków dezynfekcyjnych i ludzi do zrobienia takiej dezynfekcji - mówi zarządca wspólnoty mieszkaniowej.

- Rano zadzwoniłem do straży pożarnej, otrzymałem informację, że nie ma takich procedur i tym się nie zajmują. W międzyczasie zadzwoniłem do Bolesławieckiej Spółdzielni Socjalnej, która zgodziła się na dezynfekcję klatki schodowej przy ul. Zygmunta Augusta 16. Dziwi mnie fakt, że w Bolesławcu nie ma specjalistycznej grupy, odpowiednio przygotowanej do prowadzenia dezynfekcji - dodaje.

Udało nam się ustalić, że działający w Bolesławcu sztab kryzysowy ustalił, że w podobnych przypadkach dezynfekcję w wyjątkowych przypadkach, po decyzji sztabu kryzysowego w porozumieniu z policją może wykonywać straż pożarna, która - tak samo jak policja - otrzyma jutro 1000 litrów płynu dezynfekcyjnego.

Od momentu przekształcenia szpitala na zakaźny, według procedur policyjnych, na terenie szpitala będzie dyżurował patrol policyjny. Przez 24 godziny będzie stacjonował na terenie placówki. Mamy nadzieję, że tego typu incydenty nie miały więcej miejsca.

Zarządzono kwarantannę dla czteroosobowej rodziny, dwoje dorosłych i dwoje dzieci ul. Zygmunta Augusta 16 mających bezpośrednio kontakt z pacjentką Oddziału Zakaźnego. Wcześniej rodzina zdezynfekowała swoje mieszkanie.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

~Ciemnopiwny Heliotrop   16 marca 2020r. o 23:39

~Ciemnopiwny Heliotrop

Postów:

Za ucieczkę z zakaznego podobno jest kara 5000 PLN. A na WP ukazal się artykuł, że grozi za to nawet do ośmiu lat paki. Za umyślne narazanie ludzi na ciężką i śmiertelną chorobę powinna być kula w łeb. I tak pusty.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Krwawosina Gailadia   17 marca 2020r. o 20:47

~~Krwawosina Gailadia

Postów:

A co z pozostałymi mieszkańcami którzy wprawdzie nie mieli z tą kobietą bezpośredniego kontaktu, ale korzystali np: z tej samej windy ? Ile żyje taki wirus w powietrzu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Trawiasta Mina   17 marca 2020r. o 20:49

~~Trawiasta Mina

Postów:

~~Krwawosina Gailadia napisał(a): A co z pozostałymi mieszkańcami którzy wprawdzie nie mieli z tą kobietą bezpośredniego kontaktu, ale korzystali np: z tej samej windy ? Ile żyje taki wirus w powietrzu?


Sanepid powinien zdecydować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kakaowa Kalia   18 marca 2020r. o 9:14

~~Kakaowa Kalia

Postów:

Powinna zapłacić te 5000 zł kary
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotożółta Kostrzewa   18 marca 2020r. o 10:04

~~Złotożółta Kostrzewa

Postów:

Cytuje: " W Bolesławcu nie ma specjalistycznej grupy, odpowiednio przygotowanej do prowadzenia dezynfekcji " i to w mieście, w którym ze szpitala miejskiego zrobili SZPITAL ZAKAŹNY Ktoś tu nie dopatrzył, nie dopilnował, należy powołać jak najszybciej taki zespół dezynfekcyjny...mamy rządzących i nie myślących
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnoczekoladowa Jodła   18 marca 2020r. o 13:44

~Ciemnoczekoladowa Jodła

Postów:

Ciekawe ile ta rodzina dostała kwarantanny
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnokasztanowa Imperata   18 marca 2020r. o 14:39

~Ciemnokasztanowa Imperata

Postów:

NIE PANIKUJ , WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Biaława Kalmia   19 marca 2020r. o 10:25

~~Biaława Kalmia

Postów:

~Ciemnopiwny Heliotrop napisał(a): Za ucieczkę z zakaznego podobno jest kara 5000 PLN. A na WP ukazal się artykuł, że grozi za to nawet do ośmiu lat paki. Za umyślne narazanie ludzi na ciężką i śmiertelną chorobę powinna być kula w łeb. I tak pusty.


Nie znamy motywów, co tam się zadziało, że kobieta tak desperacko chciała wrócić do domu ? Bo może dzieci zostały same ?
Chciałabym wiedzieć, co takiego skłoniło tę kobietę do ucieczki i co się dzieje w tym szpitalu ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Mrowka zaprasza
reklama Żabka zaprasza!
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.