ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu31 marca 2020r. godz. 11:12, odsłon: 9308, Bolec.Info
Anna z Jawora spędziła w bolesławieckim szpitalu 5 dni. - Dostałam lekcję i wiem, że głupota boli - mówi kobieta.
Bolesławiec - Informacje: Pomyślcie o ludziach na kwarantannie Karetka w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu (fot. Bernard Łętowski)

Anna dwa tygodnie temu spotkała się z koleżanką, brat partnera koleżanki był w Belgii i mieli ze sobą kontakt. Na koleżankę zostałą nałożona kwarantanna domowa (na panów nie).

- Koleżanka zadzwoniła do mnie dwa dni później  poprosiła o zakupy - opowiada Bolec.Info Anna. - Zrobiłam je raz i drugi, z każdym razem posiedziałam u nich trochę i pogadałam. To było strasznie nieodpowiedzialne z mojej strony. W niedzielę, 22 marca, zaczęłam się bardzo źle czuć. Miałam temperaturę, kaszel, palenie w piersiach, problemy z oddechem i najbardziej niepokojące mnie przyspieszenia akcji serca, które operowano mi w dzieciństwie. Objęto mnie kwarantanną.

Podczas kwarantanny sprawdzali ją jaworscy policjanci i to oni podczas kontroli, zatroskani o jej zdrowie, wezwali pogotowie. 

- Przyjechała karetka, ludzie w skafandrach, zmierzyli mi temperaturę - miałam 38 stopni - mówi Anna. - Natychmiast zabrali mnie do szpitala w Bolesławcu. W pośpiechu wzięłam ze sobą niestety tylko koszulę nocną, klapki, pastę do zębów i szczoteczkę. 

- Dlatego proszę Was, drodzy mieszkańcy Bolesławca, pomyślcie o ludziach w szpitalu na kwarantannie. O tym, że często zabrani w ciągu minuty z domu zapomną o szamponie, żelu pod prysznic, podpaskach, tamponach, paście do zębów, czymś do przebrania, czy szczotce do włosów - apeluje Anna.

- Ja po dwóch dniach w szpitalu czułam się brudna i śmierdząca. Zostawiłam co mogłam w szpitalu w Wy pomyślcie, żeby podrzucić tam trochę środków czystości a może i ubrań.

Anna spędziła w naszym szpitalu pięć dni. W środę, 25 marca, przed północą pobrano jej wymazy, w czwartek wysłano je do laboratorium. W niedzielę, 29 marca, wynik negatywny dotarł mailem do szpitala i panią Annę wypisano.

- Bałam się bardzo, słyszałam kaszel ludzi na oddziale, czułam się tam bardzo źle, ale tow skutek własnej głupoty - mówi. - Nie lekceważcie epidemii, pomagajcie personelowi i wykonujcie polecenia. Cieszę się, że moja historia skończyła się tak a nie inaczej. Mam nauczkę i bardzo na siebie uważam a policjantom, którzy wezwali do mnie karetkę, zaniosę dziś zapas rękawiczek.

Anna chciałaby za naszym pośrednictwem podziękować ekipie karetki, pielęgniarkom, pracownikom bolesławieckiego szpitala i lekarzom.

- Wszędzie spotkałam się z wielką życzliwością, troską i zrozumieniem, obsługa szpitala jest super - mówi pacjentka. - Mają wspaniałe podejście i bardzo ciężką pracę, bardzo im współczuję. Nie chciałabym być na ich miejscu, jeden głupi błąd i mogą być zarażone. Myślmy o ich ofiarności.

Przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu. Kliknij w TEN link.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Rdzawoczerwony Orzech   31 marca 2020r. o 14:06

~Rdzawoczerwony Orzech

Postów:

bardzo ładny gest ze strony pacjenki natomiast Szpital może być dumny ze swojej wizytówki .Jaki Wódz -K.M taka Brygada.Gratulacje
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroniebieski Wiciokrzew   31 marca 2020r. o 22:08

~Szaroniebieski Wiciokrzew

Postów:

A drugi test? Gdzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Modrawy Maczek   1 kwietnia 2020r. o 8:40

~~Modrawy Maczek

Postów:

Na głupotę i lekceważenie do wszystkiego to my mamy we krwi więc do ludzi takie apele tak trafiają jak do kierowców o rozsądek na drodze a jest zwykle przeciwnie .Nauczki kosztują niestety . po za tym życzę powrotu do zdrowia .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żonkilowa Kosodrzewina   1 kwietnia 2020r. o 17:54

~Żonkilowa Kosodrzewina

Postów:

Nasze pielęgniarki z zakaźnego są cudowne. Na żadnym oddziale takich cudownych kobiecinek nie ma.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Jasnobrunatna Lewizja   1 kwietnia 2020r. o 22:15

~~Jasnobrunatna Lewizja

Postów:

Dbajmy o personel medyczny i siebie, przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.