ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4703, 19 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Efekt-Okna zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tekst zlecony29 kwietnia 2020r. godz. 09:08, odsłon: 4369, Gerresheimer Bolesławiec S.A.
Firma Gerresheimer S.A, wspiera dostęp bolesławieckich uczniów do nauki zdalnej.
Bolesławiec - Informacje: Komputery dla uczniów wykluczonych cyfrowo Komputery dla uczniów od Gerresheimer Bolesławiec S.A. (fot. Gerresheimer Bolesławiec S.A.)

Pięć stacjonarnych komputerów z monitorami oraz cztery laptopy podarowała firma Gerresheimer Bolesławiec S.A. bolesławieckim uczniom, którzy do tej pory nie mieli takiego sprzętu i tym samym nie mogli korzystać ze zdalnego nauczania.

Przez pandemię koronawirusa zdalna edukacja w polskich szkołach odbywa się już od ponad miesiąca. Jednak nadal są uczniowie, którzy nie mają sprzętu pozwalającego im na branie udziału w lekcjach przygotowanych i zdalnie przeprowadzanych przez nauczycieli. Firma Gerresheimer postanowiła przekazać dziewięciorgu uczniom ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bolesławcu, używany, ale nadal sprawny sprzęt komputerowy wraz z systemem XP. Jeden z laptopów podarowała prywatnie szefowa działu IT Karolina Witkowska.

Dyrektor oraz nauczyciele szkoły znają sytuację swoich uczniów, więc sprzęt trafi do tych najbardziej potrzebujących pomocy. Komputery, monitory i laptopy odebrał Dariusz Adamczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nr 5.

- Uczniowie zgłaszali nam, że niestety nie mają komputerów i nie mogą brać udziału w zdalnych lekcjach. Zaczęliśmy intensywnie działać, skierowaliśmy w tej sprawie wiele zapytań m.in. do firm i przedsiębiorców. Cieszymy się, że firma Gerresheimer tak szybko odpowiedziała na nasz apel. Ten sprzęt naprawdę bardzo przyda się naszym uczniom - mówi Dariusz Adamczyk, nauczyciel w SP Nr 5.

Katarzyna Reguła, dyrektor SP Nr 5 dodaje:

- Jestem bardzo wdzięczna firmie Gerresheimer Bolesławiec, ponieważ wiadomo, że wszystkie firmy przeżywają teraz ciężkie chwile, a mimo to zakład postanowił pomóc dzieciom z naszej szkoły. Dziękujemy.

Bolesławiecka firma Gerresheimer, zajmująca się produkcją opakowań szklanych i tworzywowych dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego, w obliczu ciężkiej sytuacji związanej ze światową pandemią, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy, przygotowała także dla wielu z nich laptopy do zdalnej pracy z domu. Mimo wielu niestandardowych potrzeb pojawiających się z dnia na dzień, firma postanowiła także wspomóc bolesławieckich uczniów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

- Zdajemy sobie sprawę, że te 9 komputerów to być może kropla w morzu obecnych potrzeb, ale pomagamy tak, jak w tej chwili możemy. Cieszę się, że dziewięcioro dzieci, które z powodu ciężkiej sytuacji rodzinnej, do tej pory były wykluczone ze zdalnych zajęć szkolnych, teraz będą mogły powrócić do bieżącej nauki. Wierzę, że w tych trudnych czasach, przekazany sprzęt zmieni na lepsze ich codzienne życie, bo pozwoli na kontakt ze szkołą i z rówieśnikami. Przy okazji zachęcamy inne firmy, aby pomyślały, w miarę możliwości, o takiej formie pomocy dzieciom – mówi Marek Miszczak, Dyrektor Generalny Gerresheimer Bolesławiec S.A.

Gerresheimer Bolesławiec S.A. włączył się w walkę z koronawirusem, dwukrotnie przekazując środki do dezynfekcji rąk i powierzchni bolesławieckim szpitalom. Tym razem firma wspomogła dzieci wykluczone cyfrowo.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Ciemnogranatowy Czosnek   30 kwietnia 2020r. o 11:08

~~Ciemnogranatowy Czosnek

Postów:

~Kasztanowy Rokitnik napisał(a): Niestety to już nie te czasy że do działania komputera wystarczy 1 giga ramu po XP.
System zdradza że wydajność tych komputerów jest poniżej starego budżetowego smartfona.
Zresztą nie wiem po co do odrabiania lekcji w domu potrzebny komu komputer?
Wystarczy smartfon z e-mailem, tematy lekcji zapisane w pdfie, dziecko wszystko pisze na kartce, robi zdjęcie z rozdzielczością HD i wysyła je mailem.
No ale szkoła lubi dzisiaj utrudniać sobie życie jak i uczniowi
Miałeś pod górkę do szkoły,ktora rzucala ci kłody pod nogi? Brawo SP.nr5 i Gereshaimer.Pozostali powinni brać przyklad.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Jasnoróżowa Jodła   30 kwietnia 2020r. o 11:24

~Jasnoróżowa Jodła

Postów:

Ja mam XP-ka w jednym kompie i całkiem swobodnie daje sobie radę.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysi Miłorząb   30 kwietnia 2020r. o 20:30

~~Mysi Miłorząb

Postów:

~~Ciemnoczekoladowa Męczennica napisał(a):
~~Mysi Miłorząb napisał(a): Co za bełkot i nowomowa w tytule. Coś jak PiSowska "nowa normalność" czyli nienormalność.
Nie ma wykluczonych cyfrowo - może być nie posiadających komputera, dostępu do Internetu lub może być inna przyczyna. Ta lewicowa nowomowa rozlewa się jak zaraza i gorsza od koronawirusa. Ludzie bełkoczą potem i dziwią się, że się nie mogą dogadać.


Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu to programy, które realizują np samorządy od kilku dobrych lat, termin ogólnie znany, omówiony, obgadany, "obstatystykowany" i zawierający w sobie to wszystko co tam szeroko opisałeś. Tyle


Wykluczenie cyfrowe to nowomowa, i to bełkotliwa. Ale mająca swoje przesłanie. Wykluczyć oznacza za słownikiem języka polskiego :
wykluczyć — wykluczać
1. «wyłączyć kogoś, coś z jakiejś grupy»
2. «stać się przyczyną usunięcia kogoś skądś»
3. «nie dopuścić do zaistnienia czegoś»

To co niby oznacza wykluczenie cyfrowe? Ktoś te dzieci wyłączył z jakiejś grupy? Kto i z jakiego powodu? Jakiś wredny typ to musiał być! Nikt ich nie wyłączał, one po prostu nie mają komputera lub dostępu do sieci. Trzeba im kupić lub dać komputer - i chwała darczyńcom.
A mowa o "wykluczeniu" to lewicowy bełkot mający sugerować niesprawiedliwość wywołaną przez jakieś siły, z którymi trzeba walczyć. Coraz więcej jest wymyślanych form "wykluczenia". W Polsce zaczyna to być już widoczne, ale warto spojrzeć na Zachód, gdzie Social Justice Warriors walczą z wydumanymi wykluczeniami wszystkich ze wszystkiego demolując społeczeństwa.
Słowa mają znaczenie, ale powszechne ogłupianie społeczeństwa prowadzi do tego, że mało kto już rozumie podstawowe pojęcia i zna znaczenie słów.
Mamy w tym zakresie "nową normalność" czyli mówiąc prawidłowo nienormalność.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szarożółta Lobelia   1 maja 2020r. o 3:46

~Szarożółta Lobelia

Postów:

Może tak pup , ZUS i skarbówka przekażą to co im zbywa ? Problem zniknie natychmiast . Skarbówka to mogła by i te nowe przekazać , no w biurze podawczym stoi 5 szt. A tylko dwie osoby do obsługi klientów.
No tak zapomniałem a co robi urząd miasta i powiatu ze starym sprzętem ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Topazowy Enkiant   1 maja 2020r. o 13:12

~~Topazowy Enkiant

Postów:

jeżeli komputery są bez 9800 GT to bym nie ryzykował przekazania


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnopopielata Celozja   1 maja 2020r. o 13:23

~~Ciemnopopielata Celozja

Postów:

~Szarożółta Lobelia napisał(a): Może tak pup , ZUS i skarbówka przekażą to co im zbywa ? Problem zniknie natychmiast . Skarbówka to mogła by i te nowe przekazać , no w biurze podawczym stoi 5 szt. A tylko dwie osoby do obsługi klientów.
No tak zapomniałem a co robi urząd miasta i powiatu ze starym sprzętem ?
Panie Prezydencie i Starosto do roboty a nie uprawiać ogólnopolską politykę jako tzw.Bezpartyjni. Proszę zająć się bardzie przyziemnymi a istotniejszymi problemami dla mieszkańców np.Szpital zakażny.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

skorn   1 maja 2020r. o 17:51

skorn

Postów: 11890

~Szarożółta Lobelia napisał(a): Może tak pup , ZUS i skarbówka przekażą to co im zbywa ? Problem zniknie natychmiast . Skarbówka to mogła by i te nowe przekazać , no w biurze podawczym stoi 5 szt. A tylko dwie osoby do obsługi klientów.
No tak zapomniałem a co robi urząd miasta i powiatu ze starym sprzętem ?


To jest ciekawe zagadnienie. W urzędach i innych instytucjach państwywch komputery są wymieniane co parę lat. Co się dzieje ze starym sprzętem?

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.