ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


24 maja 2020r. godz. 07:40, odsłon: 1178, UG Bolesławiec/Bolec.Info
Nieodpłatna pomoc prawna powinna pozwolić takim przedsiębiorcom podjąć właściwe decyzje
Bolesławiec - Informacje: Bezpłatna pomoc prawna Budynek Urzędu Powiatowego (fot. Bernard Letowski)

Zgodnie ze zmienioną ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej (…) poszerza się krąg osób uprawnionych do skorzystania z tej świadczonej w Powiecie usługi. Od 16 maja 2020 r. nieodpłatną pomoc mogą otrzymać także osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniały innych osób w ciągu ostatniego roku.

Objęcie nieodpłatną pomocą prawną i nieodpłatnym poradnictwem obywatelskim jednoosobowych przedsiębiorców wynika z nowych wyzwań, przed którymi stoją najmniejsze firmy w trudnym okresie epidemii. Drobny przedsiębiorca często nie ma środków na opłacenie profesjonalnego wsparcia, a właśnie w tym czasie jest ono najbardziej potrzebne. Nieodpłatna pomoc prawna powinna pozwolić takim przedsiębiorcom podjąć właściwe decyzje w nowych dla nich okolicznościach i oddalić niebezpieczeństwo zawieszenia lub nawet zakończenia działalności.

W czasie epidemii koronawirusa pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie udzielane są w formie konsultacji telefonicznych. Można się na nie zapisać pod numerem tel. 75 612 17 19. Zmiana ustawy zwalnia osoby chcące skorzystać z pomocy i poradnictwa w czasie epidemii ze składania dotychczas obowiązujących oświadczeń o tym, że nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy.

Prawnicy obsługujący wszystkie cztery punkty w Powiecie Bolesławieckim dyżurują pod telefonami w dotychczasowych godzinach – szczegóły tu: https://bip.powiatboleslawiecki.pl/wiadomosci/8787/wiadomosc/507321/nieodplatna_pomoc_prawna_w_powiecie_boleslawieckim_w_2020_r

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Poziomkowa Papryka   26 maja 2020r. o 17:58

~Poziomkowa Papryka

Postów:

Panie Starosto dziekuje bardzo ze Pan dba o społeczność powiatu bolesławieckiego daja nam możliwość korzystana z bezpłatnych porad.Dla niejednego mieszkanca którego dochód jest niski to cenna pomoc.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.