ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4660, 7 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu10 czerwca 2020r. godz. 10:54, odsłon: 2542, Bolec.Info/Tenis Park
- Wierzyłam w jej umiejętności i jestem szczęśliwa, że wykorzystała je podczas tego turnieju - mama Leny.
Bolesławiec - Informacje: Lena Uzdowska mistrzem województwa Lena Uzdowska (fot. Tenis Park)

Mistrzostwa Województwa w kategorii do lat 12 zorganizowano w Szczawnie Zdroju, gdzie rozegrano zawody dla najlepszych zawodników w regionie.

Łącznie w turnieju zagrało ponad 35 tenisistek i tenisistów. Zmagania okazały się bardzo udane dla młodej zawodniczki z Tenis Park Bolesławiec. Lena Uzdowska została rozstawiona w drabince  z numerem drugim, a cały turniej pewnie wygrała bez straty seta. 

Tenisistka z Bolesławca w finale pokonała zawodniczkę rozstawioną z numerem 1 - Jessicę Pabisiak (6:1 6:4).

Tym samym zdobywała tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 12.  Jest to dotychczas największy sukces Leny, która dopiero w zeszłym roku zaczęła  profesjonalne treningi.

Lena Uzdowska zapytana jak ocenia swój udział w mistrzostwach odpowiada: - Zagrałam kilka ciężkich pojedynków, jestem bardzo zadowolona ze swojej gry, zwłaszcza serwis pozwolił mi zdobyć wiele punktów. Potrafiłam, odwrócić losy kilku gemów będąc w trudnej sytuacji grając bardzo powtarzalnie.

 - Pomimo dość krótkiej przygody z tenisem Lena zrobiła bardzo duży postęp w grze. Jest młodą, ambitną i bardzo zdolną zawodniczką. Uważam, że ma wielki potencjał sportowy i dużą lekkość gry - mówi trener Bartłomiej Chodyra

- Jej tenis jest bardzo przyjemny dla oka. Wygrana w tym turnieju na pewno bardzo cieszy, ale jesteśmy również świadomi, że Lena jest na początku swojej tenisowej drogi i jeszcze bardzo dużo pracy przed nią.Lena zapytana o plany na przyszłość. W następny weekend jedziemy na Mistrzostwa Województwa lecz tym razem do lat 14 (młodziczek). Później mam obóz tenisowy w Muszynie, który będzie przygotowaniem do Mistrzostw Polski. Odbędą się one na początku lipca w Szczecinie, a wczorajsze zwycięstwo daje mi możliwość startu w tej imprezie - dodaje.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa córki. Wierzyłam w jej umiejętności i jestem szczęśliwa, że wykorzystała je podczas tego turnieju. Nie odpuszczała żadnego punktu i walczyła do końca, przez co miło się oglądało jej mecze. Jestem z niej bardzo dumna i liczę, że to zwycięstwo  zmotywuje ją do jeszcze cięższej pracy i będzie walczyć o jeszcze lepsze wyniki - mówi szczęśliwa mama Leny.

Lena Uzdowska na co dzień trenuje pod opieką trenera Bartłomieja Chodyry w Tenis Park Bolesławiec  przy ul. Lubańskiej 77. Drugim trenerem jest Rafał Kwieciński, a przygotowanie motoryczne objął Sebastian Łokaj.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Płowobrązowy Ligustr   10 czerwca 2020r. o 11:52

~Płowobrązowy Ligustr

Postów:

gratulacje!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brunatnoceglasta Aksamitka   10 czerwca 2020r. o 21:39

~Brunatnoceglasta Aksamitka

Postów:

Brawo Lenka i gratulacje dla rodziców
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Wrzosowy Cyprysik   10 czerwca 2020r. o 22:19

~~Wrzosowy Cyprysik

Postów:

Fajnie. Gratuluję!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1