ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4657, 4 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


11 czerwca 2020r. godz. 15:33, odsłon: 5136, Mirosław Haniszewska
Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów naszych przemian.
Bolesławiec - Informacje: Wójt do mieszkańców Warty Bolesławieckiej Wójt Gminy Warta Bolesławiecka (fot. UG Warta Bolesławiecka)

Drodzy Mieszkańcy Gminy Warta Bolesławiecka

Szanowni Państwo!

 

            W dniu 27 maja 1990 roku, a więc dokładnie 30 lat temu odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. W tym dniu obchodzimy w Polsce Dzień Samorządu Terytorialnego. Ta ważna dla samorządów reforma do dziś daje nam ogromną satysfakcję i napawa dumą.

Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów naszych przemian. Uwalnia ona obywatelską energię i pozwala lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować o sprawach publicznych. Nie byłoby nowoczesnej, wolnej Polski bez rozwoju samorządności. To co możemy zaobserwować po upływie tych 30 lat to z pewnością wzrost liczby mieszkańców gminy Warta Bolesławiecka powodowany rozwojem budownictwa mieszkaniowego wynikającego ze zmian w planach zagospodarowania przestrzennego
i zasiedlania osiedla w Szczytnicy.

Najbardziej dostrzegalna zmiana to ogromny rozwój i przyspieszenie w zakresie rozbudowy infrastruktury komunalnej w gminie. W obliczu ogromnych zaniedbań w infrastrukturze wsi w stosunku do środowisk miejskich nowe władze samorządowe gminy Warta Bolesławiecka postanowiły podjąć działania niezbędne dla zmiany tego stanu poprzez budowę wodociągów, kanalizacji, dróg gminnych, gazyfikacji i telefonizacji. Celem gminy Warta Bolesławiecka było osiągnięcie takiego stanu dostępności do infrastruktury komunalnej, jaki mają mieszkańcy miast np. Bolesławca. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ten poziom szybko został osiągnięty. W 1992 roku nasza gmina była pierwszą w byłym województwie legnickim z wodociągowaną w 100%, zaś w 2004 roku byliśmy pierwszą gminą na Dolnym Śląsku w pełni skanalizowaną.

W 2002 roku 70% gospodarstw domowych posiadało dostęp do sieci gazowej, a z przyłącza telekomunikacyjnego TP S.A. już w 1996 roku mógł skorzystać każdy chętny mieszkaniec.

Latach 2000-2020 notujemy ogromny rozwój w zakresie budowy zaplecza na rzecz rozwoju kultury i propagowania sportu. W gminie Warta Bolesławiecka wybudowaliśmy nowe świetlice lub przeprowadziliśmy gruntowne remonty przejętych obiektów we wszystkich miejscowościach, zbudowaliśmy pierwsze boisko „Orlik”, a następnie kilka boisk wielofunkcyjnych, sal gimnastycznych, siłowni zewnętrznych, nowych placów zabaw aby budować zaplecze dla uprawiania sportu, spędzania czasu wolnego.

Nasza gmina jako jedna z niewielu w Polsce posiada drogę rowerową. Co roku organizujemy dla naszych dzieci wyjazdy na „Zieloną szkołę” i kolonie letnie nad morzem za symboliczne opłaty.

Nie zapominamy również o zdrowiu naszych mieszkańców, co czynimy poprzez dofinansowanie budowy lub adaptacji obiektów przeznaczonych na ośrodki zdrowia. Wspieramy także działania  w zakresie ochrony zabytków gminnych. Bardzo ważną sprawą, którą należy podkreślić, są ceny usług komunalnych dla mieszkańców, szczególnie cena wody i ścieków jest jedną z najniższych w Polsce.

Wspieramy także działalność jednostek ochotniczych straży pożarnych corocznie zabezpieczając na ich działalność środki na zakup nowych wozów bojowych i sprzęt ratowniczy.

Szanowni Państwo,

Bez radnych wszystkich kadencji, sołtysów, rad sołeckich, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych, strażaków, sportowców, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych osiągnięcie obecnego stanu rozwoju gminy Warta Bolesławiecka nie byłoby możliwe.

Wszystkim wymienionym wyżej - serdecznie dziękuję za trud i wysiłek włożony na rzecz rozwoju naszej gminy. Życzę wszelkiej pomyślności oraz dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wspierajmy i brońmy samorządy i prawne podstawy ich działalności bo naprawdę warto. Choć tegoroczny rok nie sprzyja świętowaniu, a czas jest wyjątkowo  trudny życzę udanego świętowania wszystkim Samorządowcom w Polsce.

Z poważaniem Mirosław Haniszewski

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Różowofioletowa Ślazówka   11 czerwca 2020r. o 17:14

~Różowofioletowa Ślazówka

Postów:

Czemu tak późno komentujesz?Nie produkuj się tak bo ci żyłka pęknie!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Sinoniebieski Cytryniec   11 czerwca 2020r. o 17:24

~~Sinoniebieski Cytryniec

Postów:

osobowość człowieka nie nie zawsze idzie w parze z z tresciar przekazywana za forum
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudy Szupin   11 czerwca 2020r. o 17:26

~~Rudy Szupin

Postów:

~Różowofioletowa Ślazówka napisał(a): Czemu tak późno komentujesz?Nie produkuj się tak bo ci żyłka pęknie!


opowiedz o tej twojej żylce mlodziez nie rozumie opowiedz ... zwyrodniale ale typowe dla bydla
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudy Szupin   11 czerwca 2020r. o 17:32

~~Rudy Szupin

Postów:

zawsze mnie interesowala ta druga osobowosc wojta

zadanie to jedno ... publiczka musi byc ...zadowolona ... w biznesie trzeba byc pewnym przyszlosci zeby interes mogl sie spokojnie krecic

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kredowobiała Rogownica   11 czerwca 2020r. o 18:55

~~Kredowobiała Rogownica

Postów:

Panie Wójcie samorządność się odrodziła , ale co ma jedno do drugiego.
teraz pan samorządzi , ale jak coś nie wychodzi , albo brakuje na coś , to wine zwala się na rząd , no bo przecież to wina rządu.
prawda jest taka że teraz rząd obecny obnażył te nasze samorządy nieudolne.
i to najpewniej pana bardzo boli jak i resztę samorządowców.
W końcu widać jak na talerzu gdzie samorządowcy rządzą dobrze a gdzie żle
Samorządzie ale po pieniążki to do rządu
Samorządowcy to samochwalcza i samozwańcza następna kasta
czas zabrać się do roboty a nie opwiadać dyrdymały o wielkiej samorządności .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudy Szupin   11 czerwca 2020r. o 19:12

~~Rudy Szupin

Postów:

samorzadnosc wg obecnych samorzadowcow to od 30 lat obstawienie stanowisk tak aby wszelkie samorzadne porachunki nie wydostaly sie z samorzadu np. kontrola policji przez priokurature w lwowku slaskim ktora nikty nic nie wszczela lub przez sedziego gruce ktory potencjalnych skarzacych nazywa kosmitami (mozna pomyslec o zdolnosci psychicznej do wykonywania zawadu ale posiedzenia tego sedziego nie sa nagrywane wiec bęc) oczywiscie np biura spraw wewnetrznych NIEM MA KOMETENCJI do dochodzenia i mieszania sie w sledzteo prokuratury taki miesniak bez fujary

WIEC WOJT MA REKU wladze ma ludzi gwarantuje bezkarnosc bo przeciez jest ustawa o policji ktora bezposrednio upolitycznia policje

MAMY W BOLESLAWCU PRAWO ALE NIE MAMY APLIKACJI PRAWA bo sedzia prawa nie zna ale ma gotowce
dziekuje

nadal - CHYBA BEDE CHCIALA TEGO SEDZIEGO ZE STANOWISKA
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ciemnobłękitny Buk   11 czerwca 2020r. o 20:15

~~Ciemnobłękitny Buk

Postów:

Dużo kitu panie wójcie jak zawsze u pana, ale prawda jest jak wyżej napisano. Obecnie zwala pan winę na rząd, mało już kto kupi ten wasz kit. Wszystko co dobre to ja zrobiłem, ale co złe to rząd. Jak był Konrad i Lubichów to był pan bardzo pyszny i obśmiewał Gromadkę i Zagrodno, skończyła się żyła złota to teraz kręcić śrubę mieszkańcom gminy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudy Szupin   11 czerwca 2020r. o 22:25

~~Rudy Szupin

Postów:

~~Sinoniebieski Cytryniec napisał(a): osobowość człowieka nie nie zawsze idzie w parze z z tresciar przekazywana za forum


kazdy z nas nosi jakąś maske
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Zamek Kliczków zaprasza!