ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4849, 3 marca 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MARPOL zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu20 lipca 2020r. godz. 18:17, odsłon: 9104, Kazimierz Marczewski
Strefy wolne od LGBT to działnia sprzeczne z unijnymi wartościami i Traktatami.
Bolesławiec - Informacje: Gromadka bez dotacji z Unii za LGBT? mapki Polski z zaznaczonymi województwami, powiatami i gminami, w których były procedowane uchwały anty-LGBT (fot. Facebook Kuba Gawron)

O uchwale Rady Gminy Gromadka dotyczącej utworzenia strefy wolnej od LGBT w gminie Gromadka pisaliśmy w artykule 3 grudnia 2019 roku Gromadka na mapie nienawiści - Bolec.Info - wersja mobilna

Teraz okazuje się, że gmina Gromadka może na tym bardzo dużo stracić.Komisja Europejska grozi wstrzymaniem dotacji regionom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT.  Pisze o tym https://www.rmf24.pl/

Unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności Vera Jourova, grozi wstrzymaniem finansowania unijnych projektów w regionach, które ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT..

Podczas posiedzenia komisji do spraw równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego Jourova mówiła o pięciu regionach Polski, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT.

Unijna komisarz nazwała to oburzającym i powiedziała, że nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej. 

- Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - mówiła.

Komisja KE wysłała  list do marszałków 5 województw, gdzie zostały ogłoszone "strefy wolne od LGBT". Bruksela ostrzega w liście, że takie strefy wolne od LGBT to działania niezgodne z wymogami zarządzania funduszami, sprzeczne z unijnymi wartościami i Traktatami.

Komisja wyraźnie daje do zrozumienia, że wprawdzie ułatwia teraz wydawanie unijnych środków w związku z pandemią COVID-19, ale nieprzestrzeganie zasady niedyskryminacji - może skończyć się wstrzymaniem finansowania tych regionów. 

Deklarowanie przez regiony "stref wolnych od LGBT" zdaniem KE "podważa zdolność regionalnych organów zarządzających (przyp. red. funduszami UE) do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji przy  wdrażaniu programów Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych".

KE żąda od marszałków wyjaśnienia czy istnieje ryzyko dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową w dostępie do unijnych środków. 

KE chce także potwierdzenia, że w projektach współfinansowanych przez UE urzędy marszałkowskie "wzmocnią promocję równości i niedyskryminacji  ze względu na orientację seksualną". Innymi słowy marszałkowie 5 województw muszą się odciąć od tzw. stref wolnych od LGBT jeżeli chcą nadal korzystać z unijnych środków.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Horus   20 lipca 2020r. o 20:30

Horus

Postów: 5599

i bardzo dobrze...
nic tak nie oddziałowuje na podobne zachowania jak zabranie kasy...

tak właśnie powinna teraz postąpić Unia z tą kasą co może przepaść jeśli powiąże się ją z jej przekazaniem pod warunkiem powrotu praworządności ...

jeśli nie to -takiego ''wała''
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Złotordzawy Kuflik   20 lipca 2020r. o 20:35

~~Złotordzawy Kuflik

Postów:

dewota łyka każdą plotkę jak pelikan widzę idź lepiej dewota zajmij się mężem
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Izabelowa Porzeczka   20 lipca 2020r. o 20:54

~Izabelowa Porzeczka

Postów:

Artykuł zmanipulowany, w sam raz dla lemingów. W karcie rodziny nie ma nic o dyskryminacji osób LGBT. Ale wiadomo, jest hasło, można nawalać.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pistacjowa Forsycja   20 lipca 2020r. o 21:18

~~Pistacjowa Forsycja

Postów:

~~Zielony Bluszczyk napisał(a):
~~Zzieleniała Abelia napisał(a): O Tym nie decydowali mieszkańcy w referendum , więc czemu ich karać skoro nie oni decydowali.


Dokładnie tak. Homofobia i brak tolerancji za to zostaną ukarani mieszkańcy gminy. Nie będzie dotacji dla rozpoczynających działalność gospodarczą, nie będzie dofinansowania dla rozwoju infrastruktury, z której korzystają głównie mieszkańcy gminy. Nie będzie wielu innych projektów, współfinansowanych przez UE.

Ja świadomy jestem tego, że Polska jako szpołeczeństwo jeszcze do pewnych standardów nie dorosła, szkoda tylko, że zostaną ukarani wszyscy.


Polaczki to złodziejski naród a Unię traktują jak BANKOMAT który służy tylko do wypłacania pieniędzy jak mówi Ziobro te pieniądze nam się należą .


bo
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Granatowy Kalocefalus   20 lipca 2020r. o 21:21

~~Granatowy Kalocefalus

Postów:

Lewaki, a jak to dewianci sa prześladowani?
Tym że nie mogą sobie brać dzieci do swoich zboczonych zabaw?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Indygowa Śliwa   20 lipca 2020r. o 21:29

~~Indygowa Śliwa

Postów:

Zdecydowali, przecież to oni wybierali swoich radnych...
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kruczoczarny Dziurawiec   20 lipca 2020r. o 21:30

~Kruczoczarny Dziurawiec

Postów:

Zakaz picia alkocholu w Gromadce to ich bardziej zabolało by
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaropopielaty Mieczyk   20 lipca 2020r. o 21:31

~Szaropopielaty Mieczyk

Postów:

Mogą starać się o granty u Łukaszenki.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy