ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4824, 18 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Wideo23 września 2020r. godz. 20:35, odsłon: 4200, Kazimierz Marczewski
Trwają prace przy budowie nowego oddziału zakaźnego przy szpitalu powiatowym w Bolesławcu.
Bolesławiec - Informacje: Bolesławiec zasługuje na nowoczesny szpital Budowa szpitala zakaźnego, modułowego w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)

W środę, 23 września, na terenie szpitala powiatowego w Bolesławcu odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz samorządowych Powiatu Bolesławieckiego i Dolnego Śląska - dotycząca budowy nowego oddziału zakaźnego.

Oddział będzie przyjmował i leczył przede wszystkim pacjentów zakażonych koronawirusem. W nowym, innowacyjnym, obiekcie będzie 65 oddzielnych, dobrze wyposażonych sal szpitalnych. Koszt inwestycji to blisko 7 milionów złotych. Uruchomienie obiektu przewidziane jest na koniec października br.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak wygląda postęp prac oraz zapoznać się ze sposobem budowania modułowego, szpitalnego oddziału zakaźnego. Według naszych informacji w Bolesławcu zbudowany zostanie pierwszy tego typu oddział zakaźny w Polsce.

- Licząc się z możliwym rozszerzeniem się epidemii i zabezpieczając się przed koronawirusem, zwiększymy o 65 miejsc do hospitalizowania zakażonych na Dolnym Śląsku -  mówi Kamil Barczyk, dyrektor szpitala. - Widząc to, co się dzieje, powinniśmy zabezpieczyć się przez rozwojem pandemii, dlatego tak ważne jest, aby ta inwestycja szybko powstała. Bolesławiec zasługuje na nowoczesny i dobrze wyposażony szpital - dodaje.

- Szpital w Bolesławcu rozwija się bardzo dynamicznie - mówi starosta Tomasz Gabrysiak. - Udało nam się pozyskać środki na budowę nowego, innowacyjnego oddziału przewidzianego do leczenia chorych na COVID-19. - Decyzja o budowie modułowego obiektu zapadła niespełna dwa miesiące temu.Wybraliśmy technologię, która  pozwala nam bardzo szybko wybudować funkcjonalny i nowoczesny oddział zakaźny- dodaje

- Eksperci wskazują na to, że nowa fala zachorowań może nastąpić w okresie jesienno zimowym - mówi marszałek Cezary Przybylski. - Dlatego jesteśmy zainteresowani tym aby nowy oddział w Bolesławcu powstał bardzo szybko. Pomysł na budowę szpitala modułowego jest bardzo racjonalny i unikalny. Urząd Marszałkowski dołoży się do tej nowej inwestycji - dodaje

 - Zmiany personalne w szpitalu przełożyły się na zmiany organizacyjne skutkujące dynamicznym rozwojem szpitala - mówi prezydent Piotr Roman. - Nie bez znaczenia jest współpraca wszystkich gmin powiatu, które pomagają finansowo w prowadzeniu nowych inwestycji. Do tej współpracy włączają się także inne powiaty dolnośląskie i oczywiście samorząd województwa - dodaje.

 Jak dowiedzieliśmy się, moduły oddziału zakaźnego będą przywożone sukcesywnie w nocy i montowane na przygotowanym placu przy szpitalu. Będą  transportowane po demontażu z Goerlitz.gdzie wcześniej  budynek modułowy był eksploatowany cztery lata.

Według wykonawcy  obiektu  ten jest w bardzo dobrym stanie.

Wypowiedzi Tomasza Gabrysiaka, Cezarego Przybylskiego, Kamila Barczyka i Piotra Romana możecie zobaczyć na załączonych filmach

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

~~Kanarkowa Ślazówka   26 września 2020r. o 12:38

~~Kanarkowa Ślazówka

Postów:

Niemcy pewnie mieli to zutylizować.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Topazowy Szczodrzeniec   26 września 2020r. o 14:24

~~Topazowy Szczodrzeniec

Postów:

~Brunatnożółta Pysznogłówka napisał(a): Nadal uważam, ze takich decyzji nie powinna podejmować wąska grupka polityków.
Wypadałoby zapytać mieszkańców, czy oczekują w swoim małym miasteczku centrum leczenia COVID, czy raczej zwiększenia dostępności do świadczeń, ich poszerzenia oraz unowocześnienia obecnej infrastruktury, z dokończeniem bloku operacyjnego włącznie (na dziś skorupa). Nakłady na rezonans i baraki wystarczyłby na to + ekstrasy (np. wodotryski....nie inaczej. Zgadzam się z tym.Boleslawiec zasługuje na nowego prezydenta miasta ,starostą,I nowego dyrektora szpitala.


Zgadzam się. Czas na zmiany.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3

reklama Zapraszamy