ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4770, 25 listopada 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Bolecnauci alarmują24 września 2020r. godz. 19:59, odsłon: 5526, Kazimierz Marczewski
- Przy wschodnim wietrze nie da się wytrzymać, smród jest nie do zniesienia - Józef Bezkorowajny
Bolesławiec - Informacje: Od tygodnia śmierdzi w Wierzbowej Odchody z ferm drobiu zatruwają życie mieszkańcom (fot. Bolecnauta)

Od tygodnia mieszkańcy Wierzbowej w gminie Gromadka czują się jak w zaniedbanym kurniku. Smród z odchodów ferm drobiu nie pozwala im normalnie oddychać i mieszkać.

- Różnie bywało, ale to co doświadczamy w ostatnim tygodniu  to jakaś apokalipsa smrodu i fetoru - mówi w rozmowie z Bolec.Info mieszkaniec Wierzbicy Józef Bezkorowajny. - Jest wiatr wschodni i odór od fermy czuć w dzień i w nocy w znacznej odległości. Wstrętna woń nie daje nam normalnie oddychać. Na dodatek właściciele fermy przywożą tutaj na swoje pole odchody z innych obiektów, składują a potem tylko je bronują. Może gdyby je zaorali byłoby inaczej.

Mój syn z Wrocławia przyjechał w sobotę z rodziną w odwiedziny. Nie wytrzymał. Mimo że miał urlop, wyjechał w niedzielę rano. Jak żyć z takim fetorem. Dzwoniliśmy na policję w sobotę, ale odpowiedzieli nam, że takimi sprawami się nie zajmują. Pomóżcie nam i nagłośnijcie tą sprawę - dodaje.

Józef Bezkorowajny mieszka w Wierzbowej od strony wsi Motyle nieopodal fermy drobiu. A pola na  które wywożone są odchody z ferm, są do 100 metrów od innych domów mieszkalnych. Niejednokrotnie fekalia ptasie przywożone są na pola pod osłoną nocy.

- Wiem, że takie problemy mają mieszkańcy nie tylko naszej gminy - mówi wójt gminy Dariusz Pawliszczy. - Zgłaszam sprawę do ochrony środowiska, niech zbadają sprawę. Czy kurniki mają odpowiednie filtry czy zgodnie z prawem gospodarują odpadami.  - dodaje.

Swąd z różnych gnojowisk był dzisiaj wyczuwalny nie tylko w Wierzbowej, a także w Warcie Bolesławieckiej i Tomaszowie Bolesławieckim o czym donosili nam mieszkańcy tych miejscowości.

 

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

~~Złocistozielona Czarnuszka   24 września 2020r. o 20:49

~~Złocistozielona Czarnuszka

Postów:

Tak też śmierdzą kurniki w Dobrej . Od kierunku wiatru zależy w jakiej części wsi.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brązowożółty Ubiorek   24 września 2020r. o 20:53

~~Brązowożółty Ubiorek

Postów:

Każdy chce żreć jajka i kurczaki z rożna, ale ferm widzieć na oczy nie chce. Tak się nie da. Gdzieś te fermu muszą być i zawsze ktoś będzie niezadowolony z powodu smrodu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Liliowoniebieski Cytryniec   24 września 2020r. o 21:28

~Liliowoniebieski Cytryniec

Postów:

Brązowożółty Ubiorek Jeżeli jesteś taki obrońca tych pysznych i hodowanych na wolnym wybiegu i bez antybiotyków to się podpisz . Sorki prace masz , ale na za każdą cenę , poszukaj innej . Te kurniki to jakaś porażka ! Fetor , zdrowie pracowników bez środków ochrony osobistej . Ukraińcy zaniżający stawki , zysk za wszelką cenę , to właśnie polityka tych kurzajów z Gminy Gromadka , a samorząd pod pretekstem koronawirusa nawet nosa nie wysunie . Hańba !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rudawobrązowa Rezeda   24 września 2020r. o 22:19

~Rudawobrązowa Rezeda

Postów:

Ludzie,opamiętajcie się. Dla kogo oni pracują,dla kogo są te fermy drobiu ,jak nie dla nas ,dla ludzi. Idziecie do sklepu po jajka, po mięso z drobiu, a później szykujecie pyszne dania, potrawy, wypieki. Gdzieś te kurniki muszą być,stać, a że akurat najlepszym miejscem są wioski, to każdy o tym wie. Wcześniej były gospodarstwa prawie na każdym podwórku i nikomu nie przeszkadzał smród, a teraz dlaczego? Może trzeba zmienić miejsce zamieszkania.Np.miasto gdzie nie ma smrodu ale za to spaliny z aut i brak ciszy,spokoju.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnoczarna Maciejka   24 września 2020r. o 22:43

~~Brunatnoczarna Maciejka

Postów:

Rudawobrązowa Rezeda Niech KURNIKI nie zatruwają życia innym. Biznes sobie robi Pan W. a my mieszkańcy musimy z tym się męczyć. Proponuję zgłosić sprawę do Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jak wiele będzie zgłoszeń to może problem zostanie rozwiązany.

http://www.gios.gov.pl/pl/kontrola/organy-wlasciwe-w-sprawach-skarg-i-interwencji

ul. Chełmońskiego 14
51-630 Wrocław
Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska: Waldemar Kulaszka
Tel: (71) 372 13 06, (71) 327 30 00
wios@wroclaw.pios.gov.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Chabrowy Głąbigroszek   24 września 2020r. o 23:43

~Chabrowy Głąbigroszek

Postów:

Widze ze tutaj na forum są sami experci od hodowli kur. Biolodzy chemicy. Śmieszni ludzie. Byle dowalić rolnikowi . Którzy wyjaśniam kurczak jest jednym z naj bardziej zdrowych nawozów. Jest to naturalny nawóz. Lepiej jest taki dać na pole niż jakiś chemiczny granulowany ponieważ potem ta chemię jest w ziarnach zbiera się potem ładuje to na stole w chlebie. A ten smoród faktycznie jest uciążliwy ale tylko przez jakieś dwa dni max ponieważ taki kurzak musi być rozrzucony i przykryty ziemia ( uprawniony) w przeciagu 48h . A naj bardziej śmierdzi przybyszom z miast i tym którzy mieszkają na wsi od lat ale zapomnieli jak im gnoju was wlewała się do mieszkan
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Rdzawoczerwony Ogórecznik   25 września 2020r. o 0:00

~Rdzawoczerwony Ogórecznik

Postów:

Śmieszne ze wypowiadają się tu ludzie, którzy nie maja z tym styczności. Tak się składa ze z kurnikami był problem od lat, odór był zawsze ale nie do zniesienia jest jak kończą się filtry. I zamiast je wymienić, szuka się oszczędności. Tak się składa ze byłem w tym okresie w domu i się oddychać nie dało, smród dostawał się nawet przez zamknięte drzwi a w gardle powstawał posmak tego badziewia, nie dało
Się nawet wody wypić. Wiem co to smród ze wsi bo babcia miała kury ale ludzie, jakbyście tam byli zmienilibyscie szybko zdanie. To była masakra
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Pomarańczowoczerwona Laurencja   25 września 2020r. o 1:09

~Pomarańczowoczerwona Laurencja

Postów:

To po co Pan Juzek się zprowadził z Gromadki do Wierzbowej. Nikomu to nie przeszkadza tylko Jemu. Niby co to nie On Buc z Banka w nosie. A porządek się zaczyna w swoim ogrodzie. A sam nie jest taki idealny. Typowy Wychowanek Ojca z Torunia
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona < 1 2 3 4 > >>

reklama Mrowka zaprasza