ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4493, 22 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


22 lipca 2013r. godz. 23:26, odsłon: 21323, Kazimierz Marczewski
- Biwakowanie, grillowanie, przebywanie przy zbiorniku wodnym w Krępnicy dla osób niebędących członkami Polskiego Związku Wędkarskiego jest nielegalne i grozi grzywną - mówi Komendant Powiatowej Straży Rybackiej Janusz Latoch.
Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Janusz Latoch Szef Powiatowej Straży Rybackiej w Bolesławcu (fot. Kazimierz Marczewski)
W Redakcji Bolec.Info spotkaliśmy się z Komendantem Powiatowej Straży Rybackiej Januszem Latochem w celu wyjaśnienia spraw związanych z legalnym wędkowaniem.
< W powiecie bolesławieckim są dwa Obwody Rybackie: Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 3- ciągnący się od tamy Elektrowni Wodzice Wielkie, wzdłuż rzeki Bóbr płynącej przez Gminę Wiejską Bolesławiec, do Bolesławca a potem z kierunku północnym przez Bolesławice, Łąkę, Krępnicę w kierunku Dąbrowy Bolesławieckiej - powiedział Janusz Latoch. Tutaj kończy się Obwód Rybacki nr 3 i zaczyna się Obwód Rybacki rzeki Bóbr nr 4 - dalej w kierunku północnym "idzie" przez miejscowości: Golnice, Golniczki, Parkoszów, Trzebień, Trzebień Mały, Stara Oleszna, Kozłów do granicy województwa dolnośląskiego i kończy się w Sierakowie w województwie lubuskim. Wszystkie zbiorniki wzdłuż Bobru są własnością Polskiego Związku Wędkarskiego lub przez związek są wydzierżawione.

Na wszystkich zbiornikach PZW można wędkować. Warunkiem jest posiadanie opłaconej Karty Wędkarskiej. Na pozostałych zbiornikach, które nie są własnością PZW - wolno wędkować, ale także trzeba mieć ważną Kartę Wędkarską i zgodę do wędkowania właściciela danego zbiornika.

Ten, kto nie posiada Karty Wędkarskiej, nie ma uprawnień do wędkowania, nie wolno wędkować bez Karty Wędkarskiej także na zbiornikach komercyjnych, np. w Łące.

Największy zbiornik wodny w Trzebieniu Małym jest własnością Polskiego Związku Wędkarskiego. Związek w niektórych miejscach wprowadził zakaz wędkowania i biwakowania (informacja na tablicach informacyjnych).

Jeżeli ktoś nie jest członkiem Polskiego Związku Wędkarskiego to nie może biwakować przy zbiornikach prywatnych Polskiego Związku Wędkarskiego. Osobom biwakującym niebędącym członkami PZW grozi mandat i kara grzywny lub postępowanie administracyjne. Na wszystkich zbiornikach PZW obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeka Bóbr jest rzeką górską i tu obowiązują inne prawa do wędkowania, między innymi przynęta sztuczna i haczyki bezzadziorowe i dodatkowa opłacona Karta Wędkarska.

- Człowiek, który ma wędkę w ręku i łapie ryby, musi posiadać opłaconą Kartę Wędkarską. Kartę Wędkarską wydaje starosta tak jak prawo jazdy. Jeżeli ktoś wędkuje na zbiornikach prywatnych zgodnie z prawem powinien posiadać ważną Kartę Wędkarską - podkreśla, kolejny raz Janusz Latoch.

Do kontroli i nakładania mandatów i grzywny upoważnieni są: Państwowa Straż Rybacka, Policja, Straż Miejska w obrębie miasta. Sporne sprawy kierowane są do sądu.

- Straż Rybacka prowadziła niedawno akcję "Bezpieczna woda" i ukarała dziewięć osób na łączną kwotę 1500 zł za łamanie Prawa Wodnego - informuje Komendant Straży Rybackiej. - Palenie ognisk i korzystanie z otwartego ognia jest zabronione i niedopuszczalne. Grozi karą grzywny - dodaje.

Zbiornik wodny w Krępnicy jest własnością Gminy Wiejskiej Bolesławiec, wydzierżawiony przez Polski Związek Wędkarski. Tutaj również obowiązuje zakaz biwakowania, grillowania, kąpieli i pływania. Zbiornik Krępnica jest rezerwowym zbiornikiem wody pitnej dla Bolesławca. Mimo tych zakazów, ludzie tu przebywają i nie stosują się do obowiązującego prawa. Tak nie tylko jest przy zbiorniku w Krępnicy, ale także przy wielu innych. Nie szanuje się prywatnych oznakowanych terenów, poza nielegalną obecnością, totalnie się je zaśmieca.

Janusz Latoch jest doświadczonym Komendantem Powiatowym Straży Rybackiej. Ostatnio odznaczony Srebrną Odznaką Polskiego Związku Wędkarskiego za zasługi dla Polskiego Wędkarstwa.


Polski Związek Wędkarski prowadzi racjonalną gospodarkę wodną, zarybia istniejące akweny i zbiorniki wodne oraz rzekę Bóbr.


Bolesławiec - Informacje: Nie masz Karty Wędkarskiej, nie łap Wędkowanie to sport i relaks (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

~gzik   24 lipca 2013r. o 8:24

~gzik

Postów:

Johny ja cie proszę
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~bez komentarz   24 lipca 2013r. o 9:07

~bez komentarz

Postów:

Przecież to co się dzieje w bolesławieckim pzw to jakaś kpina, niech sie wypowie tu ktoś, kto płacił kartę i nie natrafił na pijanego "członka" w kole... A kontrole pana Latocha to jakaś farsa, od początku roku spotkałem jedną (z jeleniej góry)- a jesteśmy ze znajomymi co dzień nad wodą... KPINA !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   24 lipca 2013r. o 9:10

~

Postów:

Trzeba (mieć pasję) , aby siedzieć godzinami i moczyć kija.

Zmoderowano 24.07.2013 godz.9:58 - powód: wpis ubliżający innym osobom (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Patrzalski   24 lipca 2013r. o 14:51

Patrzalski

Postów: 1022

Trzeba mieć problem ze sobą ,żeby całymi dniami siedzieć przed TV i hejtowac na forach internetowych . Wędkarstwo to świetna odskocznia od codzienności i wspaniałe hobby integrujące człowieka z naturą .


Dopisane 24.07.2013r. o godz. 14:51:

Osobiście nie popieram zakazów korzystania ze zbiorników dzierżawionych przez PZW (należę) przez ludzi chcących odpocząć nad wodą ! To wierutna głupota ! Głupota która dzieli ludzi !
Jak widzę kolesia z wędką w środku dnia ,w temperaturze ok. 30C w pełnym słońcu ,wierzącego ,że coś złowi na Krępnicy to śmiać mi się chce ;p Nic tam w taką pogodę nie złowi .Nie ważne czy ktoś tam będzie się chlapał w wodzie czy nie :) W taki dzień zwija się wędki i podziwia kształty pań rozebranych do bikini Pozdrawiam wędkarzy .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Paweł   24 lipca 2013r. o 14:58

~Paweł

Postów:

Owszem , pewnie nic nie złapie ,ale jeśli chce się smażyć na słońcu z wędkami na zbiorniku PZW ,to po co mu pływać po spławikach skuterem. Podejrzewam ,że kąpiące się ludziska nie za bardzo przeszkadzali wędkarzom ,bo każdy starał się nie wchodzić drugiemu w rewir :) Niestety przez kilku cwaniaczków ,którzy nie potrafili koegzystować z innymi PZW postawił zakaz ,którego i tak nikt nie przestrzega Ale jest o czym pisać :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   24 lipca 2013r. o 23:54

~

Postów:

mogę opłacić tą cholerna drogą kartę wędkarską , ale gdzie są ryby są ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   25 lipca 2013r. o 1:20

~

Postów:

~ napisał(a): mogę opłacić tą cholerna drogą kartę wędkarską , ale gdzie są ryby są ?


W wodzie i trzeba je złowić. Tylko trzeba umieć, odpowiednio zanięcić i próbować, próbować aż do skutku. Nie myśl, że od razu się uda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

rafix0016   25 lipca 2013r. o 5:25

rafix0016

Postów: 570

~ napisał(a): mogę opłacić tą cholerna drogą kartę wędkarską , ale gdzie są ryby są ?


w rybnym są ryby są ... ;)

Na dwie rzeczy nie ma lekarstwa: na śmierć i na bezczelność
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy