ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4827, 21 stycznia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Manpower - praca
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


13 maja 2014r. godz. 11:28, odsłon: 14144, Bolec.Info
Znamy przyczyny odwołania Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC. Prezesem ma zostać człowiek o niejasnej przeszłości.
Bolesławiec - Informacje: Kontrowersyjny nowy prezes ZECu?
Wiesław Ogrodnik (fot. bolec.info)
Dlaczego odwołano Wiesława Ogrodnika

Prezydent Bolesławca Piotr Roman w rozmowie z dziennikarzem portalu Bolec.Info wyjaśnił, dlaczego Wiesław Ogrodnik musiał pożegnać się ze swoją funkcją. Prezydent stwierdził, że na fotelu prezesa ZEC musi zasiadać „mobilny człowiek, który będzie potrafił rozmawiać z wspólnotami mieszkaniowymi” i realizować strategiczne działania ZECu czyli przyłączanie coraz to nowych budynków do systemu ciepłej wody sieciowej. Zdaniem prezydenta Wiesław Ogrodnik nie był na tym polu skuteczny i nie radził sobie z tym zadaniem.

Drugim argumentem za odwołaniem prezesa były nieprawidłowości przy odwoływaniu prezesa Bolesławieckiego Parku Wodnego "Orka" Roberta Tomczyka. Jako, że Robert Tomczyk jest radnym Rady Powiatu, rada musi wydać zgodę na jego zwolnienie. Co ciekawe wniosek o zgodę na zwolnienie, podpisany przez Wiesława Ogrodnika został złożony w biurze rady 7 kwietnia... a po kilku dniach został wycofany już przez nowego prezesa Orki Józef Chmielowski. Ponoć z „powodów formalnych”.

Czy odwołanie Wiesława Ogrodnika z funkcji prezesa ZEC sprawi, że Robert Tomczyk pozostanie pracownikiem Orki? Sprawy nie chce komentować nowy prezes basenów (na zasadzie „wiem, ale nie powiem”), ale faktem jest, że Robert Tomczyk wciąż pobiera pensję i obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym. Jeśli jednak Robert Tomczyk ma zostać zwolniony, to zupełnie niezrozumiała jest opieszałość urzędników – do zwolnienia konieczna będzie wspominana już opinia Rady Powiatu oraz oczywiście odpowiedni okres wypowiedzenia.

Kto będzie nowym prezesem ZEC?

Z naszych informacji wynika, że najpoważniejszym kandydatem do objęcia funkcji prezesa ZEC jest Sławomir Grzesiak (obecnie zarządzający spółką z ramienia rady nadzorczej). Jest to postać co najmniej kontrowersyjna. Danuta Maślicka, bolesławiecka opozycjonistka z czasów PRLu w opublikowanym przez nasz portal w 18 listopada 2010 roku autoryzowanym wywiadzie powiedziała:

- Do redakcji wielu gazet, pewnie i do pańskiej, wpłynął list, w którym czytamy: ,, (...)to jego wyczerpujące zeznania spowodowały natychmiastowe aresztowanie p. D. Maślickiej (...). A co robi ów niegodziwiec dzisiaj? Ano ma się całkiem dobrze. Puścił w obieg spreparowaną legendę o tym, że był gnębiony przez komunę, a czas robi swoje, zaciera fakty.. Dlatego liczymy, że Pan weźmie ten temat na swój warsztat, i ujawni mieszkańcom Bolesławca kulisy sprawy nędznika, który , ratując własną skórę, stał się Judaszem. Nic dodać, nic ująć. Akta z IPN, w których znajdują się zeznania p. Sł. G. były pokazane w Muzeum Ceramiki na wystawie poświęconej ,,Solidarnośći” bolesławieckiej.

Do sprawy wrócimy.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

~~Kobaltowa Skimia   9 czerwca 2018r. o 17:10

~~Kobaltowa Skimia

Postów:

A rodzinka Sławomira G. to taka niby prawicowa, uczciwa i religijna.
Jego żonka (nauczyciel i wychowawca młodzieży w szkole przy Komuny Paryskie) tak na komunistów pluła w szkole, ale własnego brudu nie widziała.
Co za obłuda i hipokryzja.
Brawo dla pani Danuty Maślickiej. Jest pani wielka!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Izabelowa Kolczurka   8 września 2018r. o 14:43

~Izabelowa Kolczurka

Postów:

Prawda!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Kasztanowy Przebiśnieg   8 września 2018r. o 15:15

~~Kasztanowy Przebiśnieg

Postów:

~nie chcę ciepłej wody z ZEC-u napisał(a): Żaden, nawet najbardziej "mobilny" prezes ZEC-u nie wciśnie wspólnotom kitu o zbawiennym dla nich podłączeniu się do ZEC-owskiego systemu ciepłej wody. Żaden monopol nie jest zdrowy dla człowieka. Nawet jeżeli na początku zaproponują korzystne warunki to po likwidacji indywidualnych, gazowych podgrzewaczy wody będą mieli już klientów "w garści" i będą mogli cenami operować prawie dowolnie. Będzie też wówczas z pewnością ryzyko że cenami c.o. i c.w. zechcą kompensować straty na innych działalnościach. :P


Święta prawda. Ja też nie chcę niczego z ZEC-u. Miałam już kiedyś ogrzewanie z ZEC-u i z perspektywy czasu wiem, że był najdroższe z możliwych.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonawy Kosmos   8 września 2018r. o 15:18

~Czerwonawy Kosmos

Postów:

Zawsze za każdej władzy w boleslawcu i nie tylko byly rożne przekręty przewalanki w wyborach przedbiegi,niektórzy wybrani rozdawali kiełbasę jeszcze długo po wyborach z tym wyjątkiem ze tylko swoim .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Tabaczkowa Laurencja   8 września 2018r. o 16:59

~~Tabaczkowa Laurencja

Postów:

Nie radził sobie jako prezes ZECu, nie radził sobie jako wice prezydent, nie radzi sobie jako prezes ZC . Czy jest dzidzina w której sobie radzi? :). Chyba to zwykły partyjny nieudacznik.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Szaroczarna Kuningamia   24 września 2020r. o 17:53

~Szaroczarna Kuningamia

Postów:

Czytajcie. Prawda zawsze wyjdzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowy Liliowiec   24 września 2020r. o 20:39

~~Morelowy Liliowiec

Postów:

ciekawe...
posty z jaka datą?...wieszanie przysłowiowych ''psów'' na carewiczu a to co?....nadal na urzędzie...

sam się wybierał przez te lata?
kiedy wam pisałem że w pobliskim Żaganiu ''po pierwsze mieszkańcy'' postanowili sami sprawę załatwić i wywieźli na ''taczkach'' prezydenta co wielu z was piało?...hahaha
dzisiaj po latach Żagań nabrał ''sznytu'' a tu co?

badziewne ''ławeczki'' i wszędobylskie kiczowate ''skorupy'' ....

a władzunia nadal przy ''korytach''...hahaha

dostaliście już powiadomienia o podwyżkach za wodę i ścieki?
nie?...spokojnie -dostaniecie....hahaha

ja już dostałem a w styczniu...;)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1 2 3 4 5 6

reklama Zapraszamy