ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4890, 21 kwietnia 2021r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Kasia   10 sierpnia 2013r. o 9:21

~Kasia

Postów:

Po raz pierwszy na terenie naszego powiatu (a XIII w Polsce) będzie organizowany projekt Szlachetna Paczka :) To projekt krakowskiego stowarzyszenia Wiosna, którego założeniem jest niesienie „mądrej” pomocy osobom w ciężkiej sytuacji materialnej … wiary i nadziei w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
W SZLACHETNEJ PACZCE wiemy, jak pomagać mądrze - tak, aby pomoc odpowiadała na konkretne potrzeby, nie uzależniała, ale dawała siłę do działania i przezwyciężenia beznadziei. Pomagamy w taki sposób, że ta pomoc przynosi radość wszystkim. Zmieniamy mentalność angażując ludzi do działania. Ciągle sprawdzamy efekty naszej pracy. Opieramy się na zwartej filozofii i wiedzy eksperckiej.

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania wolontariuszy i kompletowania Drużyny W :)
Co wydarzy się dzięki Tobie?
- rodziny, które przegrywają z biedą dowiedzą się, że są ważne,
- ludzie zjednoczą się w mądrej pomocy,
- darczyńcy poczują radość dzielenia się z innymi,
- obcy sobie ludzie doświadczą prawdziwych i niezapomnianych spotkań,
- potrzebujący otrzymają pomoc i impuls do zmiany.

Jeśli chcesz doświadczyć tego wszystkiego i mieć satysfakcję z mądrego pomagania innym weź udział w rekrutacji i wyślij zgłoszenie!
https://www.superw.pl/rekrutacja/email/3925.html

Zapraszam również do „;polubienia” strony projektu Rejonu Gmina Nowogrodziec na fbhttps://www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaNowogrodziec


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~xprof   10 sierpnia 2013r. o 11:01

~xprof

Postów:

ja się zapisuję - polecam:)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   10 sierpnia 2013r. o 14:59

~

Postów:

A gdzie jest Relich i Pomoc Społeczna zarabia po 12 tysięcy miesięcznie to mógł by się z biednymi podzielić .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasia   10 sierpnia 2013r. o 15:32

~Kasia

Postów:

Jest wiele osób, które "mogłyby" się podzielić, ale my szukamy tych, którzy CHCĄ, bo wierzymy, że wtedy i inni zaczną również CHCIEĆ :)

"Stowarzyszenie Wiosna widzi swoją misję we wspieraniu tworzącego się dopiero społeczeństwa ludzi życzliwych, otwartych, gotowych do niesienia sobie wzajemnej pomocy. Głównym narzędziem są konkretne akcje organizowane i wspierane przez WIOSNĘ, które niosą w sobie nowe rozumienie wzajemnej pomocy. Przez swoje działania Stowarzyszenie chce zmieniać sposób myślenia tych, którzy potrzebują pomocy, jak również osób, które tej pomocy mogą udzielić tak, by była ona skuteczniejsza i by wyzwalała więcej dobroci i życzliwości.

MISJĄ WIOSNY jest przede wszystkim działanie na konkretnego człowieka, według zasady: każdy może stać się KIMŚ. WIOSNA chce tworzyć bohaterów, którzy zmienią rzeczywistość. Zmiana społeczeństwa w obywatelskie ma się dokonać przez przemianę poszczególnych osób.

Wizja społeczeństwa obywatelskiego to po prostu ludzie wrażliwi na siebie nawzajem, gotowi do budowania społeczności lokalnych opartych na wzajemnej pomocy i życzliwości.

W Polsce jest to ciągle wizja. Wielu ludzi nie radzi sobie z nowymi wyzwaniami, jakie stawia rzeczywistość i stacza się na margines społeczeństwa. Ci, którzy odnoszą sukcesy, mają problemy, by się nimi dzielić. Ludzie dobrej woli często zastanawiają się nad tym, jak skutecznie nieść pomoc innym. Organizacje pozarządowe muszą dopiero zdobyć prestiż i umiejętności." (www.szlachetnapaczka.pl)

Pozdrawiam :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~naga prawda   10 sierpnia 2013r. o 15:39

~naga prawda

Postów:

Wy się narobicie a Relich przyjdzie na gotowe tak jak to czyni na festynach wiejskich i przypisze sobie sukces.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasia   10 sierpnia 2013r. o 19:43

~Kasia

Postów:

Realizacja projektu to sama przyjemność - poznanie ludzi, a także samego siebie, przekraczanie własnych możliwości i dawanie impulsu do zmiany innym, niesienie pomocy - mądrej pomocy!, wpływ na otoczenie, przygoda pełna wzruszeń i radości :) W Szlachetnej Paczce sukces osiągają wszyscy zaangażowani w projekt i nie jest to kwestia sławy i chwalenia się tym.....

Najważniejsze jest, aby przynosił owoce...aby mimo wszystko żyło nam się lepiej, abyśmy byli bardziej życzliwi i chętni do wzajemnej pomocy :) A tak się dzieje Szlachetna Paczka realnie zmienia najbliższe otoczenie, co widać po XII wcześniejszych edycjach :) Projekt nadal się rozwija - tworzy się coraz więcej rejonów i ma wpływ na coraz większą liczbę osób - wolontariuszy, darczyńców, rodzin, które potrzebują wsparcia.

I to jest EXTRA :) Dlatego zachęcam do dołączenia do Drużyny SuperW

Co zyskujesz jako Wolontariusz:
- uczestniczysz w atrakcyjnych SZKOLENIACH;
- odczuwasz RADOŚĆ niesienia pomocy;
- rozwijasz cenione na RYNKU PRACY kompetencje;
- sprawdzasz się w DZIAŁANIU;
- zdobywasz nową paczkę PRZYJACIÓŁ i znajomych;
- realnie ZMIENIASZ miejsce, w którym mieszkasz.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Anonim10897   10 sierpnia 2013r. o 19:48

Anonim10897

Postów: 1066

Przez szereg lat uczestniczyłam w akcji "Szlachetna paczka" , jako darczyńca ( nie w Bolesławcu ) . Kilkakrotnie otrzymywałam podziękowania od obdarowanych , przekazane za pośrednictwem organizatorów. Kiedy wiem ,że komuś pomogłam choć w najmniejszym stopniu , czuję się radośnie.Nie zmienię świata i nie ulżę wszystkim cierpiącym i potrzebującym ale ....dam , co mogę dać...

Zachęcam do uczestnictwa w tej akcji... :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Kasia   11 sierpnia 2013r. o 8:56

~Kasia

Postów:

~virgo dzięki za wypowiedź I to jest właśnie super :) Paczka jest dostosowana do potrzeb rodziny, więc jest trafiona i skuteczna, co przynosi więcej satysfakcji jednej i drugiej stronie :)

Poza tym... pierwsze koty za płoty :)) Pierwsze zgłoszenia na SuperW za nami Dzięki :-) Zachęcam innych, bo im więcej nas będzie, tym więcej rodzin pozyska pomoc :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>