ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4707, 23 września 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Zgłoszenie treści posta do moderacji

Zgłaszający:

Temat dyskusji: Wrestling w Bolesławcu

Treść posta:
Pierwszy raz zobczyłem Wrestling na DSF-ie pod koniec lat 80 kiedy do Polski dopiero wchodziła telewizja satelitarna.
Wtedy nawet było to fajne. Przedewszytskim mało kto z nas (małolatów jeszcze) wiedział, że te walki są wyreżserowane. Więc bark tej wiedzy powodował, że oglądało się to z zapartym tchem. Występujący tam zapasnicy stawali legendami - Hulk Hogan, Undertaker itd.
Kiedy jednak zorientowałem się, że to fake taki jaki Św. Mikołaj przychodzący z prezentami - poczułem już raczej znudzenie. Czasem jeszcze fajnie było obejrzeć kilka akrobacji - bo trzeba przyznać, że ten sport wymaga nie lada zwinności, siły i zdolności kasakderskich. Ale mimo wszystko robiło sie to śmieszne i infantylne w moich oczach. A dziś jak gdzies to zobaczę to już tylko sie z tego śmieję.
Wrestling jest na pewno dość dziwnym zjawiskiem i swego rodzaju elementem pop-kultury amerykańskiej. Z tego co wiem to również cieszy się ogromną popularnością we Włoszech i krajach Ameryki Pł.

Jako ciekawostę napiszę, że śp Władysław Komar był ten przez pewien okres kariery Wrestlerem. Razem z Andrzejem Supronem i kilkoma innymi zasłużonymi sporotwaci sformowali taki team w końcu lat 80 poczym mieli tournee po ZSRR, Komar udawał Amerykanina :) Nawet dla ściemy wkręcali na plakatach reklamowaych, że wraz z nimi bedzie Japończyk i Madonna z nowymi piosenkami. Oczywiście Madonny i Japończyka nie było :) i wogóle zarobili na tym dość dużo rubli he he. Potem jak wszystko zaczynało się sypać w republikach raadzieckich to zaczęli zwijać żagle.

Powód zgłoszenia:
Przepisz kod z obrazkareklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki NA ŻYWO z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.)
"W samo południe" - gościem Wiesław Ogrodnik

Dziś o 12:00 wydanie specjalne programu Bernarda Łętowskiego.