ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4665, 12 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~~Pracownik   25 maja 2017r. o 11:41

~~Pracownik

Postów:

Zastanawia mnie jedno dlaczego w tylu zakładach w bolesławcu ludzie narzekają i nie robią nic aby się zorganizować. Bezrobocie spada a pensje dalej w miejscu. Przedstawiciele pracodawców spotykają się ze sobą jestem przekonany że prowadzą wspólną politykę płacową w okolicy. Na zachodzie pensje są wyższe nie dlatego że ciężej pracują ani nie dlatego że są bardziej wydajni. Po prostu wywalczyli sobie. Straszy się nas Ukraińcami ale każdy widzi jacy z nich pracownicy. Albo proponuje się nam zmianę pracodawcy. Tylko co to da jak wszyscy są dogadani i wszędzie jest tak samo. Wyjazd za granice tez nie wszystkim odpowiada , dlaczego mam nie pracować w kraju w którym się urodziłem. Może warto biorąc przykład z góry dogadać się pod szyldem jakiegoś związku zawodowego zacząć bronic swoich praw. Albo zarejestrować nowy bolesławiecki związek. Rozwiązań jest wiele tylko czy jest wystarczająca determinacja? Produkujemy dobra na które nas nie stać czy to jest normalne? Czemu musimy pracować coraz ciężej z miesiąca na miesiąc. Pozdrawiam i ciekaw jestem opinii pracowników okolicznych firm zdanie pracodawcy znam.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~$   25 maja 2017r. o 17:10

~~$

Postów:

Ale jak sie tu dogadac, w sytuacji gdy jeden zarabia wiecej od drugiego o 100euro i patrzy na niego z góry. zachod sobie wywalczyl ? Chyba wojna bo nie strajkami. Strajkuja teraz gdy maja 2 tys euro podstawy i chca wiecej naszym kosztem. Pozostaje nam tylko na to patrzec
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Połykaczka kijanek   25 maja 2017r. o 17:40

~~Połykaczka kijanek

Postów:

Zachód sobie podwyżki załatwia naszym kosztem. Aby Niemiec dostał podwyżkę to niemiecki bank musi dać lichwiarski kredyt ,pracownik w filii polskiej musi dostać normę 50% większą , trzeba oszczędzać na socjalu w filii aby socjal w centrali był wyższy.
I chociaż "Polak potrafi" przetrwać te niedogodności i wyprzedzić Niemca w jakości produkcji, ilości i szybkości to i tak na końcu ten Niemiec wsadzi kij w szprychy aby przypadkiem filia nie wyprzedziła centrali. Wtedy "zauważają" spadek jakości i nie mogą dać podwyżki.
W dobrym tonie jest dbać o polskie kapo zakładowe bo to głównie ich zasługa w "podkręcaniu tempa" produkcji i oszczędnościach.
Teraz Niemcy masowo zapraszają muzułmanów i ktoś będzie musiał zacisnąć pasa aby im dać ale nie będą to ludzie z niemieckiej fabryki tylko polskiego obozu :)
Oprócz taniej siły roboczej i wydajności pracownika nie mamy żadnych atutów aby zmusić centralę do ustępstw bo i pomaga im nasz rodzimy PUP w "szukaniu pracowników" za michę ryżu a jak za michę ryżu nikt nie przyjdzie to przyjaciele z Ukrainy nas nawiedzą.
Polska gospodarka jest w takim punkcie że już nie liczy się rodzimy pracownik a wskaźnik PKB wypracowany nawet przez Ukraińca w niemieckim zakładzie ,bo gospodarki nie liczy się modelem fortu Knox (złoto i pieniądze w magazynie) tylko wysokością PKB (ile Niemców da pracę Ukraińcom na terenie okręgu przywiślańskiego).
Co z tego że Ukrainiec się nie przykłada jak nadrobi za niego Polak? :)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~oko wita   25 maja 2017r. o 19:29

~~oko wita

Postów:

Coraz częściej słychać że Ukraińscy pracownicy wypierają Polaków z rynku pracy oraz zaniżają naszym zarobki.I nie chodzi tu o pracę sezonowe.Niestety sytuacja ta zatacza coraz szerszy krąg.Jak temu zaradzić?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   25 maja 2017r. o 19:48

~~

Postów:

Sprawa jest banalnie prosta. Jeżeli wszyscy pracodawcy w Bolesławcu się dogadali , co stoi na przeszkodzie żeby dogadali się ludzie w zakładach i zakłady między sobą ? Proponuję pracownikom dogadać się i jednego dnia iść do lekarza , wziąć opiekę na dziecko itp.(byle nie urlop , bo pracodawca odmówi) Jak to mówią lekarze : " nie ma ludzi zdrowych , są tylko niezdiagnozowani.
Trzeba wrócić do korzeni i tego co było dobre w SOLIDARNOŚCI .
Jak pójdziecie rano do lekarz i powiecie że bolą was zatoki - głowa , macie rwe kulszową , dyskopatię , bóle w klatce piersiowej itp i poprosicie o skierowanie na badania , żaden lekarz nie odmówi . A jak już rano pójdziecie do lekarza i okaże się że jest OGROMNA kolejka i wejdziecie dopiero koło południa , to prosicie zwolnienie lekarskie za ten dzień . Pracodawca nie zastąpi wszystkich , a wszyscy pracodawcy nie przeniosą bolesławca na ukrainę . Sami mogą się tam wynieść razem ze swoimi "biznesami". Życie nie lubi próżni , na ich miejsce przyjdą inni z zachodu .
Ale do tego jak napisałem trzeba solidarności między ludźmi .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   25 maja 2017r. o 19:56

falco

Postów: 27522

nie pomyślałeś o jednym choć bardzo dobrze napisałeś ...
zawsze znajdzie się jedna lub dwie łajzy które się sprzedadzą za 10 zł na wazelinę ... ;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   25 maja 2017r. o 20:10

~~

Postów:

tak jak za komuny sprzedawała się pewna kategoria ludzi za marne grosiki
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rinzler_   25 maja 2017r. o 20:12

~~Rinzler_

Postów:

~~ napisał(a): Sprawa jest banalnie prosta. Jeżeli wszyscy pracodawcy w Bolesławcu się dogadali , co stoi na przeszkodzie żeby dogadali się ludzie w zakładach i zakłady między sobą ? Proponuję pracownikom dogadać się i jednego dnia iść do lekarza , wziąć opiekę na dziecko itp.(byle nie urlop , bo pracodawca odmówi) Jak to mówią lekarze : " nie ma ludzi zdrowych , są tylko niezdiagnozowani.


Na 10 osób znajdziesz jedną,która otwarcie powie,co jej nie pasuje. Jak trzeba to pier%$$#olnie pracą,bo może sobie pozwolić. Reszta albo ma zobowiązania kredytowe,albo rodziny,albo są frajerami,co jak słusznie Falco powiedział,sprzedadzą Ciebie za srebrniki. Te pozostałe 9 osób jak przyjdzie co do czego,odwrócą się plecami,podkablują,obgadają. Dlatego nic się nie zmieni.

Zmowa to raz. Połykaczka ma rację. Jakie są udziały niemieckie na polskim rynku? Za krec i$%te! Co nam dała ta pierdo$%ona unia? Gdzie równość?
Niemcy za Hitlera nakradli jawnie ile mogli,teraz w sposób niejawny też się bogacą,ale czyim kosztem?
Dziś w TV.. mówią o niskim bezrobociu,pokazują oferty,zakłady. Propaganda idzie w najlepsze. Tylko gdzie w tym wszystkim statystyczny Polak pracownik? Daleko poniżej tych średnich. Wstyd,by ludzie zacierali się za takie pieniądze.

Zastosowana autokorekta
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.