ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4668, 15 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

Anonim19709   17 stycznia 2019r. o 15:32

Anonim19709

Postów: 902

Seria zatrzymań po zabójstwie prezydenta Gdańska

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-seria-zatrzyman-po-zabojstwie-prezydenta-gdanska,nId,2788040#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


"Zapewniam, że nie będą to akcje tymczasowe i pokazowe. Policja będzie konsekwentna i bezwzględna, ale zatrzymamy tej oszalałej spirali nie zatrzymamy nienawiści, jeżeli nie nastąpi opamiętanie i refleksja, u wszystkich. WSZYSTKICH!" - napisał na Twitterze. Podkreślił, że nadszedł czas na "opamiętanie i refleksję". "Niestety nie można już napisać: 'póki nie jest za późno'"Dopisane 17.01.2019r. o godz. 15:32:
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Omieg   17 stycznia 2019r. o 16:22

~~Szary Omieg

Postów:

Gdzie się podziały wszystkie taśmy TVN z „urodzin Hitlera” w lesie pod Wodzisławiem Śląskim i dlaczego dziennikarze milczą przed prokuratorem? – próbuje dowiedzieć się Wojciech Biedroń.

https://wpolityce.pl/media/429917-sieci-tajemnice-zaginionych-nagran-superwizjera

Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Biedroń porusza temat zaginionych taśm zawierających nagrania TVN z „urodzin Hitlera”. Autor wskazuje, że materiał ten miał być „swoistym aktem oskarżenia przeciwko rzekomo rodzącemu się na nowo polskiemu nazizmowi. ‘Miażdżące’ ustalenia dziennikarzy śledczych »Superwizjera« TVN miały się stać materiałem dowodowym, dzięki któremu miał być zdemaskowany neonazistowski spisek”. Biedroń zauważa jednak, że zaginięcie tzw. surówki, czyli całości nagrań, to nie jedyny niejasny aspekt sytuacji:
Współautorzy reportażu nie przekazali śledczym pełnej wiedzy o okolicznościach powstania tego materiału oraz udziału w nim zarówno reporterów TVN, jak i osób trzecich. […] współautorzy reportażu, którzy zeznawali przed śląskimi prokuratorami, zasłonili się tajemnicą dziennikarską.
Autor zastanawia się również nad udziałem dziennikarzy w wydarzeniu:
Dlaczego Sobolewska i jej operator Piotr Wacowski pili alkohol z uczestnikami imprezy, a ten drugi miał namawiać znajomych Mateusza S. do przestępstw przeciwko emigrantom? […] Może odpowiedzią na powyższe pytania są zeznania Mateusza S. […], z których wynika, że za zorganizowanie „urodzin Hitlera” miał przyjąć 20 tys. zł od nieznanych mężczyzn. „Sponsorzy” mieli nalegać, by na tę imprezę została zaproszona niejaka Sokołowska. Szybko się okazało, że tajemnicza kobieta to tak naprawdę Anna Sobolewska, współautorka reportażu. Zeznania Mateusza S. wciąż są poddawane analizie przez śledczych, a w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić udział dziennikarzy w maskaradzie na Śląsku.
Biedroń cytuje również fragment pisma Prokuratury Krajowej skierowanego do Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:
Prokuratura dysponuje tylko fragmentami zapisów kilkugodzinnego spotkania, wyemitowanymi w kilkunastominutowym reportażu TVN. Nie posiada całości nagrania „urodzin Hitlera”, co niewątpliwie stanowiłoby obiektywny i bardzo cenny materiał dowodowy, pozwalający odtworzyć ich przebieg »od początku do końca«. Pozwoliłoby to na wszechstronne wyjaśnienie sprawy i mogłoby być jednocześnie potwierdzeniem, że zaangażowani w tę sprawę reporterzy TVN dochowali standardów dziennikarskiej uczciwości i rzetelności. Brak całości nagrania, poza przekazanym materiałem emisyjnym, obiektywnie utrudnia zatem postępowanie karne w tej sprawie.
Autor opisuje także wyjaśnienia TVN dotyczące zaginięcia surówki:
Początkowo stacja zasłaniała się tym, że wezwanie do wydania nagrań trafiło do TVN w czasie ferii w roku 2018. Po feriach okazało się, że na dyskach z nagraniami z ukrytych kamer nagrano już inne materiały.
W podsumowaniu artykułu Biedroń zadaje kilka kluczowych pytań:
Gdzie się podziała surówka materiału […]? Czy stacja ma coś do ukrycia? Czy dziennikarze przekażą całość swojej wiedzy prokuraturze, skoro – jak przekonują – materiał nie był maskaradą? Dlaczego operator TVN miał prowokować pozostałe osoby do wypowiedzi o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim? Na te pytania stacja przy ul. Wiertniczej nie chciała nam odpowiedzieć, zasłaniając się toczącym się śledztwem.

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Omieg   18 stycznia 2019r. o 12:32

~~Szary Omieg

Postów:

Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Omieg   18 stycznia 2019r. o 13:18

~~Szary Omieg

Postów:


Jaanoo napisał(a):to wszystko wisi na bolcu
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

PIS-PO-PRL   18 stycznia 2019r. o 13:19

PIS-PO-PRL

Postów: 822

LoL
Jaanoo Ty jajcarzu
:)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Omieg   18 stycznia 2019r. o 13:20

~~Szary Omieg

Postów:

Powyżej rażący przykład użytkownika, który cały czas używa mowy nienawiści!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

PIS-PO-PRL   18 stycznia 2019r. o 13:29

PIS-PO-PRL

Postów: 822

Że co? Ja?
Omieg Ty jajcarzu :)


Dopisane 18.01.2019r. o godz. 13:29:

a swoją drogą strasznie zabawne jak wszyscy zaczęli nagle z tą mową nienawiści walczyć. Nie spodziewałem się, że tylu hipokrytów można spotkać w ciągu kilku dni, a tu proszę. Wolę już szczerego chama jak np Cejrowski, niż tych wszystkich "poruszonych"

Przeżyliśmy już narodowe pojednanie po śmierci JP2
Przeżyliśmy już narodowe pojednanie po Smoleńsku
Teraz przeżywamy pojednanie po mordzie, którego dopuścił się jakiś wariat

a jutro szara rzeczywistość

pozdrawiam :)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szary Omieg   18 stycznia 2019r. o 13:34

~~Szary Omieg

Postów:

Ten wyżej

A wiesz dlaczego? Bo budzimy się dopiero jak się wydarzy nieszczęście! Użytkowników z mową nienawiści w sieci należy pokazywać palcem i izolować ze społeczności w sieci.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.