ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4500, 29 lutego 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Loando - Chwilówki online
reklama SKOK Stefczyka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 > >>

~~Zielonobrunatna Bazylia   22 sierpnia 2019r. o 10:23

~~Zielonobrunatna Bazylia

Postów:

Temat absurdów polskich jest wiecznie żywy.
Ale największym absurdem polskim jest wiecznie żywa (jak Lenin!) grupa zwolenników Partii Oszustów!
Obecnie jest ona dość nieśmiała, bo nawet sam szef PO zapytany o największe sukcesy swojej partii, tak się zaciął, że nawet jąkać się nie był w stanie ;)
I z tego wstydu zwolennicy PO, dla zmylenia przeciwnika, teraz pochylają się z troską nad polską biedą, Konstytucją, demokracją, a to znowu Trybunale Konstytucyjnym...

Kiedy PO nie wykonał 46 wyroków TK, albo TK uznał że okradzenie emerytów na 156 mld jest zgodne z Konstytucją,, jakoś dziwnie to "demokratom" nie przeszkadzało!

Jestem w stanie zrozumieć, że w 2007 roku mniej rozgarnięci mogli popierać PO.
Ale dziś, kiedy nawet Schetyna nie może nic pozytywnego o PO wydusić, POpieranie aferzystów jest już chorobliwie wstydliwe!
I choć Populizm i Socjalizm ma wpadkę za wpadką (NIEDUŻE!), to przecież ciągle jest jak mistrz świata przy podwórkowej zbieraninie PO!

Ludziska, leczta się na nogi
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Żółtozielony Rdest   30 sierpnia 2019r. o 21:16

~~Żółtozielony Rdest

Postów:

Polska na czołówkach światowych gazet! Odkłamujemy historię!

Najbardziej opiniotwórcze gazety z całego świata zamieszczą w ten weekend teksty o historii Polski w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. To globalny projekt promocji polskiej historii "Opowiadamy Polskę światu. 1939-2019".

W Europie Zachodniej i w USA realizuje go Instytut Nowych Mediów we współpracy z Polską Fundacją Narodową. Takie tytuły jak francuski "Le Figaro", amerykański "Washington Post" czy niemiecki "Die Welt" w ten weekend opublikują reprinty okładek z 1939 roku i teksty intelektualistów, historyków i polityków o bohaterstwie Polaków.

- To niezwykle ważne przedsięwzięcie dla uczciwej opowieści o Polsce, o jej dramacie i o tym jak wychodziliśmy z tego wojennego koszmaru - mówi Polskiemu Radiu profesor Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk i redaktor naczelny magazynu "Wszystko co Najważniejsze" koordynującego akcję.
- Redakcje dawały nam do zrozumienia, że są zdumione, iż Polska, która ma tak ciekawą, może to nie na miejscu słowo, biorąc pod uwagę tragedię wojny, ale jednak ciekawą historię, którą wszyscy Polacy przeżyli, że oto my tak słabo dbaliśmy o tę narrację, która przedstawiałaby fakty sprzed 80 i kolejnych lat - zaznacza.
Dramat II wojny światowej i okres komunistycznego zniewolenia
profesor Michał Kleiber zwraca uwagę, że teksty pokazują nie tylko dramat II wojny światowej, ale i okres komunistycznego zniewolenia. Rozmówca Polskiego Radia przywołuje tekst premiera Mateusza Morawieckiego, w którym szef rządu pisze, iż długi rok 1939 zakończył się w Polsce dopiero 30 lat temu.
- Paru generacjom Polaków opóźniono rozwój przez właśnie tragedię wojenną. Próbujemy to powiedzieć dobitnie, próbujemy w umysłach osób na całym świecie rozbudzić przekonanie, że Polska z jednej strony przeżyła straszny dramat, a z drugiej strony, że polscy obywatele zrobili wszystko, co możliwe, by się temu przeciwstawić. To zasługuje na olbrzymi szacunek, nie wszędzie i nie do końca artykułowany na świecie - twierdzi były prezes PAN.
Prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz zauważa, że każdy istotny kraj od lat pokazuje swoją narrację dotyczącą historii okresu II wojny światowej. Teraz, jak podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem, czas na to, by wybrzmiał głos Polski, oparty na prawdzie historycznej.

Zdrada Polski
- Projekt powstawał przez pół roku. Największe światowe redakcje - Washington Post, Le Figaro, Le Soir, El Mundo, Die Welt, Sunday Express, L'Opinion, tych tytułów jest wiele, zasięg jest globalny. Czekałem na tego typu akcję 30 lat, na to, aby głos Polski wybrzmiał. Ta przecież bardzo tragiczna okazja, 80. rocznica wybuchu II wojny światowej, jest właśnie takim czasem, gdzie głos Polski powinien jak najgłośniej wybrzmieć - argumentuje współorganizator akcji.
Eryk Mistewicz zaznacza, że w publikacjach, które ukażą się w światowych tytułach, zachodni historycy piszą wprost, że ich kraje zdradziły Polskę we wrześniu 1939 roku. Gazety na całym świecie przedrukują między innymi teksty prezydenta Andrzeja Dudy, wicepremiera Piotra Glińskiego czy prezesa IPN Jarosława Szarka, który napisał o rotmistrzu Witoldzie Pileckim.
- Okazuje się, że historia rotmistrza Pileckiego jest tak fascynująca dla dziennikarzy, że oni sami dziękują za inspirację i mówią, że będą wracać do tego tematu. W wielu mediach mamy duże portrety, zdjęcia rodziny Ulmów. Właściwie tam jest niewiele słów. Duże zdjęcie, jest wiek ofiar i jest informacja, że Niemcy wyznaczyli dla Polaków ukrywających Żydów karę śmierci. Świat o tym nie wiedział, świat o tym nie wie - mówił prezes Instytutu Nowych Mediów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Morelowa Imperata   30 sierpnia 2019r. o 22:46

~~Morelowa Imperata

Postów:

Wpłaty na ratowanie ofiar katastrofy ekologicznej
można dokonywać na konto Lux Veritas lub bezpośrednio w radio maryja.
Za wszystkie ofiary podobnie jak te na ratowanie Stoczni Gdańskiej
serdeczne "Bóg zapłać"
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Siwa Dąbrówka   8 września 2019r. o 12:10

~~Siwa Dąbrówka

Postów:


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Siwa Dąbrówka   8 września 2019r. o 12:13

~~Siwa Dąbrówka

Postów:


Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Lawendowoniebieski Pierwiosnek   8 września 2019r. o 13:11

~~Lawendowoniebieski Pierwiosnek

Postów:

Wchodzi pisowiec do baru i mówi
Stawiam każdemu kolejkę za jego własne pieniądze !
Ludzie zaczynają płakać ze wzruszenia, klaskać i skandować - jarosław !

Kolejka kosztuje 5, każdy płaci 7. Owacja na stojąco. Kwiaty. Kurtyna.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Purpurowa Gipsówka   8 września 2019r. o 13:18

~~Purpurowa Gipsówka

Postów:

ty głupku wchodzisz do baru napić sie piwa ale stawiasz złodziejowm VAT ambergoldom tuskom sienkiewiczom na dodatek dostajesz kopa w dupe po każdych wyborach i zapier.dalasz do śmierci
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Lawendowoniebieski Pierwiosnek   8 września 2019r. o 13:29

~~Lawendowoniebieski Pierwiosnek

Postów:

Ważne jest też by "obdarowani" nigdy nie trzeźwieli tak jak ty !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 > >>

reklama Zapraszamy
reklama Zapraszamy