ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4188, 23 kwietnia 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama MAXI BUSY!
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

BolecFelieton14 stycznia 2019r. godz. 12:23, odsłon: 4247, Kazimierz Marczewski
Zostawili łyżwiarzy na... lodzie (wodzie?)
- O wszystkim pamiętano w kampanii wyborczej, tylko o lodowisku zapomniano - pisze Kazimierz Marczewski.
Bolesławiec - Informacje: Zostawili łyżwiarzy na... lodzie (wodzie?) Kazimierz Marczewski (fot. Bernard Letowski)

Zakupione za kwotę ponad miliona złotych sztuczne, kryte lodowisko od wielu lat było chlubą naszego miasta. Z wielkim zapałem wielu bolesławian zaczęło uprawiać łyżwiarstwo - jako wszechstronną dyscyplinę sportu i rekreacji.

Na lodowisku, które z reguły było czynne od 1 grudnia do 30 marca odbywało się wiele imprez i pokazów łyżwiarskich. Ta forma wypoczynku i rekreacji bardzo spodobała się dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Pamiętam, że w Święta Bożego Narodzenia w 2017 roku w centrum nie było nikogo, a na lodowisku było mnóstwo ludzi. Zamiast siedzieć przy telewizorze czy komputerze, czy spacerować po mieście woleli pojeździć na łyżwach.

I wtedy przyszedł "nieszczęśliwy" wyborczy rok 2018. O wszystkim pamiętano w kampanii wyborczej, tylko o lodowisku zapomniano. Plac Popiełuszki, gdzie zlokalizowane było lodowisko, oddano inwestorowi pod budowę hotelu.

Nikt nie zajmował się wtedy tym, gdzie i kiedy może być zbudowane lodowisko na kolejny sezon. Dla wszystkich - i nie dziwię się, że także dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - ważniejsze były wybory samorządowe. Szczególnie dlatego, że głównym beneficjentem w tych wyborach był urzędujący prezydent Bolesławca i współpracujący z nim ludzie.

Zaangażowani w te wybory pracownicy MOSIR zapomnieli, że zmiana lokalizacji obiektu, niezależnie od tego gdzie byłby zbudowany, wiąże się z przygotowaniem projektu i uzyskaniem pozwolenia na budowę. A gdyby to była lokalizacja w centrum to także i zmiany Planu Przestrzennego Zagospodarowania Miasta.

Czas przeleciał bardzo szybko. Sezon łyżwiarski powinien zacząć się już 1 grudnia. Urzędnicy prawdopodobnie prędko doszli do wniosku, że nie zdążą na czas przygotować "papierów" pod lodowisko. Zadawali sobie zapewne pytanie jak z tego wybrnąć i jak przekazać to opinii publicznej.

Za czasów PRL w Bolesławcu sztuczne lodowisko było w okolicach basenów przy ulicy Spacerowej.  Lodowisko tam wtedy zbudowano mimo olbrzymich kosztów, bo tak chciała egzekutywa Powiatowego Komitetu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Bolesławcu. Nie ważne, że miejsce było na końcu miasta, bez dobrego dojazdu.

Teraz wprawdzie mamy wolny kraj, ale sytuacja niejako się powtórzyła. Egzekutywa zdecydowała, że obiekt ma być na Spacerowej i tyle. Bez jakichkolwiek badań, analiz, sprawdzenia czy ta lokalizacja będzie mieszkańcom odpowiadała.

Bo jak inaczej można skomentować oficjalną wypowiedź dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który stwierdził, że obiektu nie zadaszono, bo sonduje się to miejsce przy Spacerowej, a MOSiR chce się dowiedzieć czy mieszkańcy to miejsce zaakceptują miejsce.

"Zapytajcie mieszkańców czy chcą jeździć na łyżwach na 'zadupiu' czy wolą w centrum?" Na to pytanie wszyscy znają odpowiedź. Wystarczyło zapytać, a nie stawiać obiekt i zastanawiać się czy ktoś tam przyjdzie.

Ale nawet tam, na Spacerowej, obiektu nie zadaszono. Nie zadaszono, ponieważ (co sprawdziliśmy), nie uzyskano pozwolenia na budowę i nie opracowano projektu tej zabudowy, aby takie pozwolenie takie uzyskać.

Bolesławieckim łyżwiarzom proponuje się - na otarcie łez - lodowisko odkryte. Jazda na nim zależy od warunków atmosferycznych. Komfort jazdy i bezpieczeństwo jest znacznie gorsze niż tego pod dachem. Także pracownicy obsługujący ten obiekt mają pogorszone warunki pracy, nie mówiąc o tym, że dojście do tego lodowiska wieczorem, w ciemnościach, jest bardzo niebezpieczne.

Jednym zdaniem bolesławieckich łyżwiarzy pozostawiono na lodzie (wodzie?). A wszystko dlatego, że zamiast zająć swoją pracą, prowadzono samorządową kampanię wyborczą.

Mam nadzieję, że w 2019 roku lodowisko kryte, za które bolesławianie zapłacili swego czasu ponad milion złotych, wróci znów do centrum miasta i nie przeszkodzą nam już żadne wybory. Przecież dla władz najważniejsi są mieszkańcy!

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

~Zzieleniała Kalia   14 stycznia 2019r. o 11:43

~Zzieleniała Kalia

Postów:

Ma pan racje panie redaktorze!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ruda Trzmielina   14 stycznia 2019r. o 11:53

~~Ruda Trzmielina

Postów:

To jest niegospodarność i działanie na szkodę mienia publicznego.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   14 stycznia 2019r. o 11:55

~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

służby MOSIRu i MZGK dwoiły się i troiły z lepieniem propagandy wyborczej i wkopywaniem konstrukcji na bannery dla komitetu wyborczego swojego szefa
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocistobrązowa Żurawka   14 stycznia 2019r. o 12:01

~Złocistobrązowa Żurawka

Postów:

To co robił MZGK w kampanii to w pale się nie mieści. Wszędzie ich było pełno. Tam gdzie stawiali stelaż na drugi dzień zaraz widziałem banner Romana. Nikt z czymś takim nie wygra.
A co do lodowiska i Term to piękny przykład jak się wygrywa wybory i co jest po wyborach
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Iliowobłękitna Bylica   14 stycznia 2019r. o 13:34

~Iliowobłękitna Bylica

Postów:

Cała para w gwizdek
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Pistacjowa Lawenda   14 stycznia 2019r. o 13:35

~~Pistacjowa Lawenda

Postów:

~~Ruda Trzmielina napisał(a): To jest niegospodarność i działanie na szkodę mienia publicznego.
Majątek o wartości 1 mln zł niszczeje ( namiot) i nie zarabia.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Ochrowy Kasztanowiec   14 stycznia 2019r. o 13:37

~~Ochrowy Kasztanowiec

Postów:

Ludzie mają co wybrali :)Gratulacje.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

siena   14 stycznia 2019r. o 13:40

siena

Postów: 15

Pamiętajcie BOLESŁAWIANIE ! jak WAS potraktowano z lodowiskiem,rozpiep...ć to całe towarzystwo raz na zawsze!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 > >>

KlekusiowoDomoExpertAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw Klevet
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Inne informacje z regionu
reklama UPC zaprasza