ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4662, 9 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

PILNE!24 kwietnia 2020r. godz. 13:21, odsłon: 8401, Bolec.Info
19 zgonów, 1100 przebadanych osób
Placówki służby zdrowia jako ogniska choroby. Bieżące dane i sytuacja w naszym szpitalu od początku epidemii.
Bolesławiec - Informacje: 19 zgonów, 1100 przebadanych osób Karetka pogotowia (fot. Bernard Letowski)

Obecnie mamy niemal 90 przypadków zachorowań mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Dziś w szpitalu jest 42 pacjentów, z czego 23 ma wirusa, trzech pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, 13 pacjentów jest w stanie ciężkim.

Największe obecnie ogniska choroby to placówki medyczne: szpital w Bolesławcu, hospicjum w Nowogrodźcu i jedna z bolesławieckich przychodni.

Zakażeni pracownicy szpitala w Bolesławcu są w dobrym stanie i wkrótce powinni wrócić do zdrowia, ostatnie ich badania zostaną wykonane w weekend. Na wyniki testów czeka się obecnie trzy do pięciu dni. Jeśli w przyszłym tygodniu uda się uruchomić testy na miejscu - czas oczekiwania może skrócić się do doby.

Od początku epidemii do bolesławieckiego szpitala, który obsługuje cały region, trafiło niemal 300 pacjentów. 1100 osób zostało przebadanych a koronabus wyjeżdżał po wymazy niezbędne do testów 2100 razy. Przez ten czas przez szpital przeszło 100 pacjentów z potwierdzeniem wirusa. Niestety efekty choroby to aż 19 zgonów.

Tylko 18% chorych, jacy trafili do naszego szpitala, to mieszkańcy powiatu  powiatu bolesławieckiego.

Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu programu "W samo południe". Gościem był dyrektor szpitala, Kamil Barczyk. Oto zapis rozmowy:

Kliknij TUTAJ i przyłącz się do facebookowej grupy, w której znajdziesz bieżące informacje o epidemii na terenie miasta i powiatu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

~Czerwone Parzydło   24 kwietnia 2020r. o 15:34

~Czerwone Parzydło

Postów:

Proszę pokazać akty zgonu tych osób i czy tam pisze ,że jedyną i bezpośrednią przyczyną był C1(. Nazwiska i imiona oraz inne dane nie są potrzebne, można zasłonić.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Czerwonozłoty Cytryniec   24 kwietnia 2020r. o 15:37

~Czerwonozłoty Cytryniec

Postów:

Słuszna uwaga.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Białawy Winorośl   24 kwietnia 2020r. o 17:02

~~Białawy Winorośl

Postów:

~Czerwonozłoty Cytryniec napisał(a): Słuszna uwaga.


Żartujesz! Po co ci to?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Śnieżnobiała Kufea   24 kwietnia 2020r. o 21:13

~~Śnieżnobiała Kufea

Postów:

Ale nikt nie przytoczy danych z zeszłych lat odnośnie zgonów spowodowanych grypą . Tak naprawdę to w marcu zeszłego roku w Polsce, zmarło więcej ludzi niż w tym roku . Nie grypa zabijała tylko choroby współistniejące oraz powikłania pogrypowe z poprzednich lat.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Śnieżnobiała Kufea   24 kwietnia 2020r. o 21:16

~~Śnieżnobiała Kufea

Postów:

Nakazywanie noszenia maseczek w dwa miesiące po ogłoszeniu ,,pandemii" to tak jak zakładanie prezerwatywy w dniu porodu.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

qwax_   24 kwietnia 2020r. o 21:21

qwax_

Postów: 1000

Znalezione w sieci:

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP

Mówimy: Sprawdzam! Wniosek wysłany do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

W imieniu własnym na podstawie art. 2 w zw. z art. 14 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) wnosimy o udzielenie informacji publicznej zgodnie z żądanym zakresem:

1/ Czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od dnia 10 marca 2020 r. przekazała Ministrowi Zdrowia komunikat dotyczący ogłoszenia pandemii oraz jakiekolwiek inne dokumenty odnośnie pandemii Covid-19, wirusa SARS-CoV-2? Jeśli tak, wnosimy o udostępnienie kopii otrzymanych dokumentów.

2/ Wnosimy o podanie listy producentów testów na Covid-19, wirusa SARS-CoV-2 dostępnych na terytorium Polski wraz ze specyfikacją tych testów i wskazaniem czy mogą one być używane do diagnostyki medycznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych. Wnosimy również o podanie stopnia prawdopodobieństwa uzyskania wyniku pozytywnego, przy braku wirusa i prawdopodobieństwo uzyskania wyniku negatywnego, przy obecności wirusa w pobranym materiale z podziałem na poszczególne testy. Jak wiarygodne są oryginalne sekwencje genomu z chińskich laboratoriów, również biorąc pod uwagę 1495 mutacji wirusa z sześciu kontynentów?

3/ Czy Minister Zdrowia dysponuje badaniami, które dowodzą spełnienia czterech postulatów Kocha stosunku do wirusa SARS-CoV-2 i chorych na Covid-19?

Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.

Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.

Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.

Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu.

Jeśli Minister posiada takie badania, wnosimy o podanie informacji dotyczących podmiotów przeprowadzających te badania i udostępnienie kopii wyników badań.

4/ Czy Minister Zdrowia zlecał przeprowadzenie jakichkolwiek badań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 przed ogłoszeniem przez MZ w dniu 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii?

5/ Jakie badania/raporty zespołów ekspertów były podstawą stwierdzenia przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski i wydania rozporządzenia z dnia 13 marca 2020 r., a następnie rozporządzenia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii z 31 marca 2020 r.? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

6/ Wnosimy o udostępnienie treści wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii na terytorium Polski wraz z załącznikami.

7/ Jakie badania/raporty były podstawą uznania przez Ministra Zdrowia choroby COVID-19, powodowanej przez wirus SARS-CoV-2 za chorobę wysoce zakaźną? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

8/ Z jakich powodów COVID-19 nie ma statusu choroby wysoce zakaźnej na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej?

9/ Co było powodem zmiany przez Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie obowiązku noszenia maseczek ochronnych (wypowiedź Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2020 r. w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem wskazująca na ich bezużyteczność)? Czy maseczka ochronna zabezpiecza osobę ją noszącą przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2? Czy maseczka ochronna zabezpiecza inne osoby od zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od osoby noszącej maseczkę? Czy były w tym przedmiocie przeprowadzone badania? Jeśli tak, to przez kogo i jakie są ich wyniki? Wnosimy o udostępnienie kopii tych badań. Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ciągłym noszeniem maseczek?

10/ Kto jest autorem procedury postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020 r., zaakceptowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat użycia przymusu bezpośredniego wobec osób podejrzanych o zachorowanie lub chrych? Czy była ona konsultowana z Ministerstwem Zdrowia? Jakie badania/raporty stanowiły podstawę jej wydania?

11/ Jakie badania/raporty/powody stanowiły podstawę braku wydania przez Ministra Zdrowia kolejnego komunikatu w sprawie wstrzymania szczepień ochronnych od dnia 19 kwietnia 2020 r., mimo iż wcześniej były one wstrzymane, a oficjalnie sytuacja epidemiczna dotychczas nie uległa poprawie? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań.

12/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, iż wybory w trybie normalnym mogą się odbyć najwcześniej za 2 lata? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań stanowiących podstawę takiego stanowiska.

13/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że do zakończenia epidemii ofania obostrzeń konieczne jest zaszczepienie wszystkich szczepionką, która jeszcze nie została przebadana oraz dopuszczona do obrotu? Jaka jest gwarancja, że szczepionka będzie skuteczna, jeśli nie ma nawet pewności co do stabilnej immunizacji lub stabilizacji samego wirusa (do 27 marca zidentyfikowano 1492 jego mutacje)?

14/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że niedopuszczona jeszcze do obrotu szczepionka będzie bezpieczna, skoro w szybkiej ścieżce badań pomijana jest faza jej testów na zwierzętach, a historia badań szczepionki na SARS dowodzi, że wzmocnienie zależne od przeciwciał (ADE), gdy wirus wnika do komórek gospodarza, powoduje większą zakaźność w przypadku narażenia na dzikiego wirusa, prowadząc do śmiertelnych infekcji płuc?

15/ Czy zostanie nałożony powszechny obowiązek przyjęcia szczepionki na wszystkich obywateli?

16/ Kto poniesie odpowiedzialność za powikłania szczepionki na COVID-19 i wirusa SARS-CoV-2, którą według Ministra Zdrowia muszą otrzymać wszyscy Polacy (15.04.2020, TVP Info)?

17/ Skąd pochodzą środki na badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, którymi dysponuje Agencja Badań Medycznych? Jaki jest skutek rozmów z amerykańskim National Institutes of Health (NIH) i dr. Anthony’m S. Fauci – Dyrektorem Instytutu Chorób Zakaźnych w Waszyngtonie oraz Billem Gatesem?

18/ Ile testów w kierunku grypy wykonano w Polsce w latach 2016-2019 ?

19/ Ile z wykonanych testów potwierdzano wirusa grypy oraz jaka jest skuteczność testu na grypę w porównaniu do skuteczności testu na COVID-19?

20/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2019 r. do dnia 22 kwietnia 2019 r. ?

21/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 22 kwietnia 2020 r. ?

22/ Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia? Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?
_____________________________
W razie braku odpowiedzi lub odpowiedzi niewyczerpującej skierujemy skargę do sądu. Ostatecznym celem jest Trybunał Konstytucyjny.

Pewnie Ryży to oleje, ale dobrze, jakby ktoś mu się w końcu do dupska dobrał ;)

„Historię piszą zwycięzcy” - dlatego od 200 lat nie znamy polskiej historii.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Pannazdzieckiem   24 kwietnia 2020r. o 21:41

Pannazdzieckiem

Postów: 12842

I tu masz rację Ksawery. Dochtór Szumowidło to oleje , o ile w ogóle potrafi przeczytać tak długi tekst Nie po to został ministrem , żeby odmrażać sejmową lodówkę Ma lecieć po pasemkach ,jak Naród Wybrany mu każe

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Wrzosowy Judaszowiec   24 kwietnia 2020r. o 23:10

~Wrzosowy Judaszowiec

Postów:

Nikt nie umarł na koronawirusa.
Jak spadniesz z drabiny i skrecisz kark i zrobia Ci test ktory przewaznie jest falszywie pozytywny to dopisza Cie do statystyki jako ofiare koronawirusa.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Przedsmak Święta Ceramiki Przedsmak Święta Ceramiki

Rabaty dla klientów sklepu internetowego Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec"