Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!
BolecPozdro Wyślij - Poprzednie
Wszystkiego Dobrego , Pani ...
od J dla E
Dobrej Niedzieli , Zdrowej , Spokojnej, W Gronie Rodziny I Dobrego Obiadu.
od ARMAGEDON dla osadnicy Bolesławca
Pozdrowionka Dla Kotka Psotka :)
od Pablo dla KM
Https://zrzutka.pl/7a2u5u
od nas dla pomoc
BolecFORUM Nowy temat
Aktualizacja
21 września 2012r. godz. 10:21, odsłon: 19387, Bolec.info

Oddają szkołę Pijarom, a dzieci za to płacą...

Radni na najbliższej sesji podejmą decyzję o oddaniu jednego z budynków SP2 zakonnikom. Konsekwencje tej decyzji od 1 września odczuwają uczniowie...
(fot. Bolec.info)
Jak informowaliśmy wcześniej, Prezydent Bolesławca chce, by w Bolesławcu powstała szkoła kierowana przez ojców Pijarów. Zakonnicy otrzymają w darmowe użytkowanie (na minimum 30 lat) większy budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczący się przy ulicy Bankowej 10. Pijarzy otrzymają również salę gimnastyczną oraz boisko leżące bezpośrednio przy tym budynku. Radni podczas najbliższej sesji podejmą stosowną uchwałę... i chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że będzie inaczej.

Warto na sprawę spojrzeć z perspektywy uczniów i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Szkoła została ostatnimi czasy włączona w skład Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w skład którego wchodzi też Gimnazjum nr 3.

- Nikt nas nie informował wcześniej o planowanych zmianach, bo byśmy przecież protestowali - mówi Pani Ewa, matka dwóch uczniów SP 2. - To co teraz się dzieje jest nie do pomyślenia.

Jakie zmiany nastąpiły w organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 2? Rodzice wymieniają je jednym tchem:

- Dzieci z wszystkich klas 1-3 (w tym również czterech "zerówek") musza mieścić się w ciasnym budynku, podczas gdy sporo większy i dużo bardziej przestronny zostanie oddany.

- Uczniowie klas 4-6 mają zajęcia w budynku Gimnazjum. Jak wygląda nauka w gimnazjum i jak kiepski jest to pomysł chyba nie trzeba nikogo przekonywać, szczególnie, że Gimnazjum nr 3 nie należy do najlepszych w mieście.

- Uczniowie klas 4-6 w dalszym ciągu mają zajęcia wychowania fizycznego w malutkiej sali gimnastycznej przy ul. Bankowej. Musza więc ubrać się, przejść kolumną drogę z ul.Słowackiego na ul.Bankową, a po ćwiczeniach nierzadko muszą jeszcze wrócić do szkoły na dalsze zajęcia. Uczniowie młodszych klas często muszą ćwiczyć poza salą gimnastyczną.

- Świetlica szkolna w SP2 jest zupełnie niedostosowana do ilości dzieci w tej szkole. W 'godzinach szczytu" czyli bezpośrednio po zajęciach jest w niej naprawdę ciasno.

- Szkoła straciła m.in. aulę, w której odbywały się różne uroczystości. Teraz muszą się one odbywać w malutkiej sali gimnastycznej. Rodzice, którzy przyszli zobaczyć rozpoczęcie roku szkolnego zwyczajnie nie zmieścili się w budynku. Szkoła organizuje m.in. festyny na których zbiera się pieniądze które wspierają jej funkcjonowanie, podczas których sytuacja pewnie się powtórzy.

- Szkoła traci też boisko sportowe (to samo, na którym od lat w sezonie zimowym powstaje lodowisko).

- "Granica" między szkołami w dalszym ciągu nie jest ogrodzona, co wpływa na bezpieczeństwo dzieci bawiących się podczas przerw na podwórku szkoły. Nauczyciele nie są w stanie upilnować całego terenu.

Tak jak już wspominaliśmy, radni przekażą salę w użytkowanie Ojcom Pijarom, co zaowocuje powstaniem kolejnej, być może bardzo dobrej szkoły. Jednak czy powinno się to odbywać kosztem dzieci?
(fot. Bolec.info)

Oddają szkołę Pijarom, a dzieci za to płacą...

~ 24 września 2012r. o 18:01
SkumbriaTomatowa napisał(a):
boli cie, ze twoj chamowaty post zostal skwitowany dosadnym cytatem?


Proszę, zacytuj mój post , który jest równie chamowaty jak Twój(poniżej), skierowany do Ramaja :)

SkumbriaTomatowa napisał(a): przypomne tylko, co kiedys juz ci ktos napisal;
z g..(autocenzura).. pokroju ramaja sie nie rozmawia.
bywaj


SkumbriaTomatowa napisał(a):
~ napisał(a): że słowa nie dotyczyły mnie:)

czujesz nieodparta potrzebe aby w jednym wpisie kilka razy podkreslic, ze ty to nie ty? .

Wydawało mi sie to najlepszym sposobem by powiedzieć osobie, która nie trzyma się faktów i z uporem godnym maniaka, przydziela mi tożsamość innej osoby. Jak widzę sposób nie końca skuteczny w przypadku Twojej osoby:)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
hemi 24 września 2012r. o 19:00
było cos odnośnie smietany,ta?[img=1348506049_5qq8gv6.jpg]

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
29
Bernard 24 września 2012r. o 22:21
Jaką decyzję podejmą radni?

[img=1348518092_h5f4lth.jpg]

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5529
przekornick 25 września 2012r. o 8:09
Cóż, Rada Starszych myślami jest już, przynajmniej w swej nobliwej większości, u piotrowych bram, zatem trzeba jakoś zadbać o to, by w Ostatecznym Rozrachunku minusy nie przysłoniły plusów. A certyfikat od Pijarów zapewne będzie sporym plusem:).

A dzieci? Na odkupienie i żal za grzechy mają jeszcze czas...Szkoda tylko, że ich pokuta zaczęła się wraz z inauguracją roku szkolnego, w ciasnym i dusznym czyśccu pozostałych im pomieszczeń szkolnych.

Pozdrawiam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~też rodzic 25 września 2012r. o 8:57
~rodzic napisał(a): Mojemu dziecku polepszyło się po przeniesieniu na Słowackiego ta szkoła jest nowoczesna.Ja też jestem zadowolona z przeniesienia dzieci z tego obskurnego budynku.Tam są lepsze warunki ,moje dziecko jest zadowolone a to najważniejsze.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~też rodzic 25 września 2012r. o 8:59
~ napisał(a):
~FIlip napisał(a): Rodzice siedzą cicho? widać im pasuje .


A czytałeś tekst!! :>

Cytat:"Nikt nas nie informował wcześniej o planowanych zmianach, bo byśmy przecież protestowali - mówi Pani Ewa, matka dwóch uczniów SP 2. - To co teraz się dzieje jest nie do pomyślenia."
Jak to nikt nie informował? prawie cały tamten rok szkolny o tym mówili,były organizowane zebrania i nawet na piśmie wysyłali do rodziców.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4254
parenti 25 września 2012r. o 11:12
przekornick napisał(a): Cóż, Rada Starszych myślami jest już, przynajmniej w swej nobliwej większości, u piotrowych bram, zatem trzeba jakoś zadbać o to, by w Ostatecznym Rozrachunku minusy nie przysłoniły plusów. A certyfikat od Pijarów zapewne będzie sporym plusem:).
Pozdrawiam

Masz pewnosc, ze Ty pierwszy nie staniesz u piotrowych bram.
Nie wysylaj innych do bram, bo mozesz ich wyprzedzic.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się w tym temacie
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Gazeta Bolec.Info
Dwutygodnik nr 1 w powiecie bolesławieckim.Reklama i ogłoszenia w gazecie
REKLAMA
REKLAMA Praca w Goldbeck Comfort!