Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
3 marca 2021r. godz. 07:33, odsłon: 1591, Zlecony tekst

Zestaw do konwersji roweru

Przygotuj swój jednoślad na dalekie trasy!
Zestaw do konwersji roweru: przygotuj swój jednoślad na dalekie trasy!
Zestaw do konwersji roweru: przygotuj swój jednoślad na dalekie trasy! (fot. )

Turystyka rowerowa zyskuje w Polsce całe rzesze entuzjastów. Potrzeba do tego jednak nie lada sprzętu oraz wydolności i wytrzymałości – wydawać by się więc mogło, że choć to świetna rozrywka, jest przeznaczona tylko dla wprawnych sportowców. Zestaw elektryczny do roweru ZibiBike, który umożliwia jazdę wspomaganą, umożliwia korzystanie z tej formy rekreacji także „niedzielnym” rowerzystom. Jak przerobić rower na elektryczny? Zobaczmy zatem!

Zestaw do konwersji roweru na elektryczny: z czego się składa?

Jeśli posiadasz rower i chciałbyś dodać do niego nieco więcej „mocy”, warto poznać, czym jest konwersja roweru na elektryczny. Zestaw można nabyć w sklepie online (jak np. ZibiBike.pl) i zainstalować go samodzielnie do swojego roweru, w warunkach garażowych. Gotowy zestaw do konwersji roweru na elektryczny składa się z silnika, który montuje się w piaście przedniego lub tylnego koła, baterii litowo-jonowej, kontrolera (sterownik), który w zestawach od ZibiBike.pl przeważnie wbudowany jest już w uchwyt do baterii, wyświetlacza oraz przewodów łączących te podzespoły.

Nowoczesny zestaw elektryczny do roweru jest czasami nawet trudny do zauważenia dla postronnej osoby – silnik elektryczny do roweru ukryty jest w piaście koła, a niektóre baterie o mniejszej pojemności imitują bidon. Co daje zestaw konwersji roweru? Jeśli podepniemy wszystkie elementy razem, będziemy mogli korzystać z jazdy wspomaganej. Pedałowanie będzie lżejsze, łatwiej będzie pokonać dalekie trasy, wzniesienia i nieregularności na trasie.

Zestaw elektryczny do roweru: przykładowe parametry podzespołów

Zacznijmy od silnika. Silnik elektryczny montuje się w piaście koła (w ZibiBike.pl można kupić gotowe koło z zaplecionym silnikiem): napęd na przód zalecany jest głównie do jazdy miejskiej i trekkingowej, napęd na tył lepiej sprawdza się w terenie. Zestaw elektryczny do roweru może posiadać silniki w przedziale mocy nominalnej od 250 W do 500 W (moc chwilowa maksymalna to odpowiednio 468W do 624W).

Bateria litowo-jonowa to kolejny istotny element – to ona określa, jaki zasięg oferuje zestaw konwersji roweru. Małe baterie mają postać bidonu, czyli popularnej butelki rowerowej. Montuje się ją na ramie rowerowej. Mają kolejno 5,2 Ah i 7,0 Ah i ważą zaledwie 1,4kg. Jeśli decydujemy się na większe trasy i chcemy, by zasięg baterii na jednym ładowaniu przekraczał 80 km, można zdecydować się na tzw. baterię typu trapez, w przedziałach od 10,4 Ah do 15,6Ah. W ZibiBike.pl traficie też na baterie bagażnikowe, montowane na specjalnym stelażu nad tylnym kołem.

Bolec.Info - zdjęcieFot. Więcej na ZibiBike.pl

Dlaczego warto przerobić rower na elektryczny?

Zestaw do konwersji roweru staje się powoli bestsellerem. Ma kilka niewątpliwych zalet. Po pierwsze jest niedrogi i nie wymaga kupna całego roweru elektrycznego, wystarczy kilka kompaktowych podzespołów (już w sezonie 2021 w ZibiBike.pl dostępny będzie zestaw elektryczny Smart do roweru o całkowitej masie jedynie 3,5 3,8 kg . Komplet jest estetyczny i daje dużo frajdy z jazdy, zarówno po mieście, jak i w terenie. Jest to najmniejszy i najlżejszy zestaw elektryczny dostępny na rynku (silnik 2kg, bateria 1,4kg, kontroler w uchwycie do baterii, przewody i wyświetlacz 0,4kg).

Dzięki możliwości wspomagania pedałowania przed wieloma rowerzystami otwierają się nowe możliwości eksploatowania swoich jednośladów. Nieosiągalne dotąd, dalekodystansowe trasy, trudne podjazdy górskie, a nawet szosowe mogą być przyjemne dla rowerzystów w każdym wieku i w różnym stopniu zaawansowania w jeździe. Naszym zdaniem zdecydowanie warto!

Nowości w sezonie 2021.

  1. Zestaw elektryczny Smart do roweru. Innowacyjny, najmniejszy i najlżejszy na rynku światowym zestaw do konwersji roweru na elektryczny (napęd na tylne koło).

Silnik 36V/250W - waga 2kg, średnica 120mm, rozstaw osi 135mm. Bateria bidon 5,2Ah i 7,0Ah - waga 1,4kg. Kontroler wbudowany w uchwyt do baterii, wyświetlacz i przewody - waga ok 0,4kg. Innowacyjny czujnik PAS montowany w kasecie przy silniku, a nie w korbowodzie

  1. Zestaw elektryczny DUAL. Innowacyjny w skali światowej system, w którym dwa silniki (w przednim i tylnym kole) współpracują jednocześnie z jednym kontrolerem, jedną baterią i jednym wyświetlaczem. Dostępne warianty silników: 2 x 36V/250W oraz 2 x 48V/500W.

Zestaw do konwersji roweru

~Jasnozielona Żurawka niezalogowany
3 marca 2021r. o 10:35
Tylko że zgodnie z prawem silnik do takiego roweru nie może mież większej mocy niż 250W.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bordowy Kosaciec niezalogowany
3 marca 2021r. o 11:03
A jak się ktoś zdecyduje na taki montaż, to trzeba pamiętać że hamulce muszą być równie sprawne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).