Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Doceńmy pracę naszych nauczycieli
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 9:21
Nie do końca są to bzdury,przez przypadek przeczytałem w internecie oświadczenie majątkowe pewnej nauczycielki z Osiecznicy ,włosy dęba mi stanęły78000 rocznego przychodu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 9:46
Co za buraki kasują posty. Albo jest dyskusja albo burdel a nie redakcja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mocny niezalogowany
14 października 2015r. o 9:59
jak zwał - tak zwał, nie jest ważne czy na "pasku' jest napisane wynagrodzenie zasadnicze czy dodatek do tego wynagrodzenia - są to pieniądze które otrzymuje nauczyciel. I wszystko razem naprawdę daje ponad 4 tys miesięcznie. Do tego jeszcze dodatkowo w roku "13" i świadczenie urlopowe też zagwarantowane Kartą w wysok. ok minim.wynagrodzenia. Ale nie to jest "bolesne"- za pracę należy się wynagrodzenie. Mnie osobiście najbardziej bulwersuje fakt, że nie ponoszą odpowiedzialności za to jak uczą. Czy 2 % czy 60% uczniów zdaje egzamin poniżej średniej - to oni i tak dalej pracują i nie wpływa to na ich wynagrodzenie czy awans.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 10:14
Nawet za 10 tysięcy miesięcznie nie uczyłbym cudzych bachorów.
Szacunek dla tych co chcą lub muszą z nimi się użerać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 10:19
~ napisał(a):
poldek napisał(a): Ta dobra fucha od 3 tysięcy do 5 tysięcy pensji 3 miesiące wakacji a dzieci i rodzice bulą za korepetycje nauczanie na niskim poziomie,nic się nie stało. :D .
ņ. Trzeba było się uczyć


On się uczył długo i wytrwale. Ma kurs obsługi betoniarki i "jednorękiego bandyty". Umie zamówić 5 browarów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
14 października 2015r. o 14:04
~AntiGovRebel napisał(a):
~ napisał(a):
poldek napisał(a): Ta dobra fucha od 3 tysięcy do 5 tysięcy pensji 3 miesiące wakacji a dzieci i rodzice bulą za korepetycje nauczanie na niskim poziomie,nic się nie stało. :D .


No właśnie korepetycje - czysty, nieopodatkowany pieniądz wpada do kieszeni. :>


Tutaj gadasz jak potluczony, chyba, że w skarbowce pracujesz. Rozumiem, że od fryzjera, mechanika, majstra i lekarza też zawsze bierzesz rachunek, bo kręci Cię płacenie podatków i to, że do umowy między dwiema stronami w.pier.nicza swe chciwe lapska państwo, któremu masz odpalić dziale od tego, że w ogóle chce Ci się pracować?


Od fryzjera biorę bo jest loteria :)
Od mechanika bo to zawsze jakiś dowód przy spapranej robocie.
Od majstra jw
Od lekarza z dziką rozkoszą i zawsze.

Jak zatem wyobrażasz sobie normalne funkcjonowanie państwa kiedy wszyscy chcą się "migać" od płacenia podatków?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ktoś niezalogowany
14 października 2015r. o 14:38
najwięcej krytykują ci, którzy kamieniami na szkołę rzucali a tak na prawdę nikt nikomu nie zabronił być nauczycielem - każdy wybiera zawód na jaki ma ochotę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AntiGovRebel niezalogowany
14 października 2015r. o 15:00
~ napisał(a):
~AntiGovRebel napisał(a):
~ napisał(a):
poldek napisał(a): Ta dobra fucha od 3 tysięcy do 5 tysięcy pensji 3 miesiące wakacji a dzieci i rodzice bulą za korepetycje nauczanie na niskim poziomie,nic się nie stało. :D .


No właśnie korepetycje - czysty, nieopodatkowany pieniądz wpada do kieszeni. :>


Tutaj gadasz jak potluczony, chyba, że w skarbowce pracujesz. Rozumiem, że od fryzjera, mechanika, majstra i lekarza też zawsze bierzesz rachunek, bo kręci Cię płacenie podatków i to, że do umowy między dwiema stronami w.pier.nicza swe chciwe lapska państwo, któremu masz odpalić dziale od tego, że w ogóle chce Ci się pracować?


Od fryzjera biorę bo jest loteria :)
Od mechanika bo to zawsze jakiś dowód przy spapranej robocie.
Od majstra jw
Od lekarza z dziką rozkoszą i zawsze.

Jak zatem wyobrażasz sobie normalne funkcjonowanie państwa kiedy wszyscy chcą się "migać" od płacenia podatków?


Nie jest to kwestia migania się tylko spojrzenia na gospodarkę i rolę państwa wobec obywatela. Model lewacki oparty na redystrybucji dochodów zakłada, że ludzie są zbyt głupi żeby sami o siebie zadbać. Dlatego urzędnik decyduje za nich, czyli wydaje moje pieniądze na swoje potrzeby (czyli niegospodarnie) oraz na potrzeby podatników czyli potrzeby nie swoje (i tu jest pytanie, kto wie lepiej ode mnie czego mi potrzeba ?).

Model gospodarki wolnorynkowej zakłada, że sam wydaję swoje pieniądze na swoje potrzeby, ewentualnie na potrzeby innych, jeśli mam taką ochotę. Państwo zaś ma być gwarantem porządku wewnętrznego (policja), zewnętrznego (armia) i stać na straży sprawiedliwości (sądy). W ten sposób biorąc paragon za usługę nie jestem postawiony w sytuacji szantażu - gwarancja sprawiedliwości w zamian za kolejną daninę w postaci podatku od transakcji, bo należy mi się to z urzędu, wszak płacę na to inne podatki/daniny.
Oczywiście nie można nikomu zabronić tego, że myśli inaczej i chce dokarmiać urzędniczą armię.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.