Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pożar sadzy w kominie przy al. Tysiąclecia
~Anonim niezalogowany
11 lutego 2016r. o 21:55
Dlaczego tam jeszcze nie ma ronda?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 lutego 2016r. o 21:58
Głupim się urodziłeś i głupim umrzesz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~też tylda niezalogowany
11 lutego 2016r. o 22:31
A kominiarze chodzą po mieszkaniach z wiatraczkami, zamiast wejść na dach i systematycznie czyścić przewody kominowe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Daniel niezalogowany
12 lutego 2016r. o 9:58
Szkoda że nikt nie zwraca uwagi czym ci ludzie palą w tych piecach . Wiecznie dym niczym fabryka VW . O smrodzie już nie wspomnę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkaniec niezalogowany
12 lutego 2016r. o 10:49
Ja palę w swoim domu tylko i wyłącznie węglem i troszkę drewna na rozpałkę, czyszczę komin sam ok raz na miesiąc i zawsze jest w kominie tyle sadzy , że z wyczystki cała węglarka wychodzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2016r. o 11:31
~mieszkaniec napisał(a): Ja palę w swoim domu tylko i wyłącznie węglem i troszkę drewna na rozpałkę, czyszczę komin sam ok raz na miesiąc i zawsze jest w kominie tyle sadzy , że z wyczystki cała węglarka wychodzi.

Racja. Wszyscy mówią że kominiarze powinni czyścić kominy przed sezonem grzewczym. Tylko ja się pytam po co? Jak po kilku tygodniach palenia śladu nie ma po ich robocie. By czyszczenie miało sens, trzeba by je wykonywać przynajmniej co miesiąc. Ciekawe czy jest ktoś, kto tak często wzywa kominiarza.
Ja swoją sadzę w kominie wypalam. Doprowadzam do zapłonu a po chwili odcinam dopływ powietrza i komin sam gaśnie. Trochę to ekstremalne ale wolę być przy piecu jak sadza w kominie się pali niż czekać aż to się stanie jak ja będę np. w pracy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
12 lutego 2016r. o 12:49
"Z relacji świadków wynika, że sytuację utrudnia fakt, że przewód kominowy jest niedrożny".
Tak się zastanawiam nad tym zdaniem, skoro komin jest niedrożny to jakim cudem ktoś go używał i czemu się zapalił, czy do zapłonu komina nie potrzebny jest tzw ciąg lub cug?
Inna sprawa że redakcja słucha relacji świadków, czy świadkowie byli na dachu i sprawdzali że jest niedrożny, a jeśli tak to czemu nie zgłosili do zarządcy?

Kominiarze oprócz czyszczenia sprawdzają w mieszkaniu "wiatraczkiem" czy jest przepływ powietrza, czy lokatorzy nie uszczelniają zbytnio okien, czy nie mają zakurzonych kratek wentylacyjnych które ograniczają prawidłową cyrkulację powietrza, czy w drzwiach łazienkowych cą specjalne kratki nawiewne, sprawdzają stan łączników od urządzeń gazowych czy nie są dziurawe jak sito.
Kominiarze nic nie robią tylko łażą, ale być kominiarzem to myślę że trzeba mieć jaja i łeb na karku, nie zazdroszczę im pracy, zwłaszcza tej w której muszą wysłuchiwać od wiecznie niezadowolonych ludzi obelg pod ich adresem.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich kominiarzy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Pytanie do strazaków niezalogowany
12 lutego 2016r. o 15:42
Czym gasi się paląca sadze w kominie ??
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza