Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Trzylatki bez szans na przedszkole?
~ niezalogowany
13 kwietnia 2016r. o 23:31
~ napisał(a):
~jolkA napisał(a): moje dzieci w styczniu 2017 skoncza 3 lata, to wychodzi teraz ze raczej nie beda miec szans na przedszkolewczesniej niz w 6 roku życia?



Podziękuj za tą "dobrą zmianę" PiS-uarom .


Na h..j przedszkola. Tablice, pomniki, cuda wianki są potrzebne. Matki mają siedzieć w domu i być gotowe do kolejnego "poczęcia".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~bez szansy.... niezalogowany
14 kwietnia 2016r. o 8:38
Nie jestem z Bolesławca,jedno dziecko mam już w 1 klasie jako 6 latek i dowożę do miasta,drugie dziecko 3-letnie chciałam dać do przedszkola też w mieście żeby "mieć po drodze" i nawet mi nie przyjęli nigdzie w przedszkolu podania,bo z góry powiedziano mi,że się nie dostanę......niesmak;/ więc czekamy albo na jakieś sukcesywne rozwiązanie p.Prezydenta albo na wrzesień 2017....;/
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
41
#jegomosc nieaktywny
14 kwietnia 2016r. o 11:00
~zacofany moher napisał(a):
jegomosc napisał(a):
~ napisał(a): hmmm ... a może porównać tą ilość z ilością dzieci, które nie dostały się w poprzednich latach + przeanalizować ilość dzieci w tym okresie (to nie trudne) ?
Ale po co ... bo wtedy artykuł byłby obiektywny ?
Brawo Wy!


To, że sąsiad od lat bije żonę nie jest argumentem, by nie interweniować. Ba! Jest wręcz odwrotnie! Jeśli problemy z miejscami w przedszkolach są permanentne, to tym bardziej powinniśmy o tym pisać.

Drogi Panie Redaktorze!
Przecież autor posta zwrócił właśnie uwagę, że NIE WIEMY, czy w poprzednich latach był jakiś problem, czy narasta itp. Nie wiemy, bo nikt z redakcji nie zauważył nawet, że rzetelny materiał powinien takie informacje zawierać.


Drogi mocherze,

Wprawdzie to nie jest mój tekst, ale mogę ci powiedzieć, że to nie jest "analiza ilości brakujących miejsc w przedszkolach gminy Bolesławiec na przestrzeni dziejów", tylko krótka informacja dotycząca obecnego stanu rzeczy. Nie zawsze budowanie tła jest konieczne. Rodziców trzylatków, dla których zabrakło miejsc w przedszkolach nie interesuje to, czy rok temu ten problem występował i czy będzie występował za rok. O tym jest ten tekst.

Zawiera też wypowiedź rzeczniczki miasta, która jakoś nie miała ochoty na dzielenie się pomysłami na rozwiązanie tej sytuacji. Stwierdziła jedynie, że są miejsca w prywatnych przedszkolach i są dotowane przez miasto (bo taki jest obowiązek). Dzwoniliśmy do przedszkoli i nie ma ich za wiele niestety...

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mam 3 latka niezalogowany
16 kwietnia 2016r. o 21:29
~Alutka napisał(a): Większość rodziców 6-latków zostawia dzieci w zerówce, stąd problem z miejscami dla maluchów. Wiele polskich miast utworzyło oddziały "0" w szkołach, dzięki czemu w przedszkolach są miejsca dla 3-latków, a nauczyciele nie tracą pracy. Dlaczego u nas tak nie można? Podobno władza bardzo dba o 6-latki, tymczasem dzieci, które przyszły obowiązkowo jako 6-letnie w ubiegłym roku mogą być narażone na duży stres, gdy zabierze im się wychowawczynię, bo redukcja etatów, a w przyszłym roku dostaną inną panią... Wiem, że takie zmiany się szykują... To jest ta troska o 6-latki?

No i co będą te zerówki w szkołach?
To juz lekki absurd. Nie mogę wybrać starszemu dziecku szkoły, bo jest pozwolenie na jedna klasę w szkole, a młodsze nie ma szansy na przedszkole.
Jak żyć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Mam 3 latka niezalogowany
16 kwietnia 2016r. o 21:45
~Alutka napisał(a): Większość rodziców 6-latków zostawia dzieci w zerówce, stąd problem z miejscami dla maluchów. Wiele polskich miast utworzyło oddziały "0" w szkołach, dzięki czemu w przedszkolach są miejsca dla 3-latków, a nauczyciele nie tracą pracy. Dlaczego u nas tak nie można? Podobno władza bardzo dba o 6-latki, tymczasem dzieci, które przyszły obowiązkowo jako 6-letnie w ubiegłym roku mogą być narażone na duży stres, gdy zabierze im się wychowawczynię, bo redukcja etatów, a w przyszłym roku dostaną inną panią... Wiem, że takie zmiany się szykują... To jest ta troska o 6-latki?

No i co będą te zerówki w szkołach?
To juz lekki absurd. Nie mogę wybrać starszemu dziecku szkoły, bo jest pozwolenie na jedna klasę w szkole, a młodsze nie ma szansy na przedszkole.
Jak żyć?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MalaMi niezalogowany
16 kwietnia 2016r. o 21:48
jegomosc napisał(a):

Drogi mocherze,



ale tego "mochera" to mogłeś sobie darować redaktorzyno...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MAMA niezalogowany
16 kwietnia 2016r. o 21:58


Podziękuj za tą "dobrą zmianę" PiS-uarom .

A JA DZIĘKUJĘ PO-WCĄ ZA BRAK MIEJSC W SZKOŁACH DLA 7-LATKÓW W ZESZŁYM ROKU.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
16 kwietnia 2016r. o 22:16
~MalaMi napisał(a):
jegomosc napisał(a):

Drogi mocherze,



ale tego "mochera" to mogłeś sobie darować redaktorzyno...


Tak podpisał się autor - "zacofany moher "- to komu miał odpowiedzieć, "pis_dzielcowi"?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza