Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Powszechny dostęp do broni palnej

14505
DP
26 lipca 2016r. o 19:41
Wiem jedno
i to zwyczajna logika haha
jeśli posiadasz broń istnieje prawdopodobieństwo że jej użyjesz...
jeśli jej nie posiadasz, to na pewno jej nie użyjesz :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
26 lipca 2016r. o 19:42

Jakub Noch
Jakub Noch
dawno temu
Setki zastrzelonych ofiar tygodniowo to cena jaką społeczeństwo w USA płaci za powszechny dostęp do broni.
Setki zastrzelonych ofiar tygodniowo to cena jaką społeczeństwo w USA płaci za powszechny dostęp do broni. • Fot. Shutterstock.com
Kilkaset ofiar w tydzień, tysiąc w ciągu miesiąca. Tyle, według wyliczeń portalu "Huffington Post" amerykańskie społeczeństwo płaci za utrzymywanie powszechnego dostępu do broni palnej. Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że krwawe strzelaniny przybierają wręcz postać epidemii.

Zafascynowanym amerykańskim stylem życia Polakom marzy się czasem, by polskie prawo pozwalało na równie powszechny dostęp do broni, jak za oceanem. Tam tymczasem właśnie trwa zacięta batalia o ograniczenie prawa do posiadania broni palnej. Szczególnie gorąca dyskusja na ten temat wybuchła po masakrze w szkole w Newtown, gdzie szaleniec zabił z broni maszynowej kilkadziesiąt osób, w większości dzieci. Wcześniej doszło do podobnej strzelaniny na premierze filmu "Batman" w miejscowości Aurora. Mimo to, amerykańscy konserwatyści przekonują, że nawet dziesiątki ofiar jednostkowych ataków szaleńców nie są żadnym argumentem za odebraniem broni obywatelom. Twierdzą, że to właśnie podstawowa gwarancja bezpieczeństwa każdego Amerykanina.


Czytaj więcej: "Alfonsi broni palnej" czyli Stephen King znów w akcji. Nawołuje do zwiększenia kontroli nad dostępem do broni w USA

Mapa śmierci
Gdzie wyniku strzelanin w USA ginie najwięcej osób.
Przykłady z USA to za mało.
Wiesz co, ja to bym bał się ci dać psa do szkolenia .....a co dopiero broń, musiałem na wesoło

http://natemat.pl/55403,setki-ofiar-tygodniowo-tylu-amerykanow-ginie-przez-powszechny-dostep-do-broni


Tymczasem portal "Huffington Post" postanowił policzyć, jak wielka naprawdę jest skala ofiar broni palnej w USA. Dziennikarze policzyli tylko liczbę przypadków śmiertelnych postrzałów od pamiętnej masakry w Newtown. Z tychże wyliczeń wynika, że tylko tydzień po tym tragicznym wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych zostało zastrzelonych ponad sto osób. Dziś, trzy miesiące po strzelaninie w szkole podstawowej liczba takich przypadków to aż 2243 morderstwa dokonane przy użyciu broni palnej. Amerykańscy dziennikarze komentują te statystyki jako potwierdzenie prawdziwej epidemii. "Ten horror nie może być po prostu oddzielony żółtą taśmą policyjną, nie znajdzie też rozwiązania na sali sądowej" - przekonuje "Huffington Post".

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
26 lipca 2016r. o 19:44
DP napisał(a): Wiem jedno
i to zwyczajna logika haha
jeśli posiadasz broń istnieje prawdopodobieństwo że jej użyjesz...
jeśli jej nie posiadasz, to na pewno jej nie użyjesz :D


Gdzieś to już słyszałem.
Premier rządu mówiła że Polaków chroni JPII.
Co bardziej gorliwi leczą się przez zamodlenie .Czy to Pan proponuje Polakom ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
26 lipca 2016r. o 19:46
PanM napisał(a):
DP napisał(a): Wiem jedno
i to zwyczajna logika haha
jeśli posiadasz broń istnieje prawdopodobieństwo że jej użyjesz...
jeśli jej nie posiadasz, to na pewno jej nie użyjesz :D


Gdzieś to już słyszałem.
Premier rządu mówiła że Polaków chroni JPII.
Co bardziej gorliwi leczą się przez zamodlenie .Czy to Pan proponuje Polakom ?


Panie M pisz Pan w temacie, a nie dyrdymały ....

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
26 lipca 2016r. o 19:47
Ja kieruję się rozumem(własnym :D )
nie tym co mówią inni
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
26 lipca 2016r. o 20:09
DP napisał(a): Wiem jedno
i to zwyczajna logika haha
jeśli posiadasz broń istnieje prawdopodobieństwo że jej użyjesz...
jeśli jej nie posiadasz, to na pewno jej nie użyjesz :D

... i zginiesz z ręki mordercy. To taki przykład.
Piszesz o czymś, czego nie ma na tej planecie i uważasz, że to logika.
To podobnie jak z kawałem, który się opowiada i samemu się z niego śmieje - gratuluję poczucia humoru.

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
26 lipca 2016r. o 20:12
żyje już trochę lat na tym świecie, sami stwarzacie sobie wyimaginowane zagrożenie
po co? pytam po co?
miłego wieczoru :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
26 lipca 2016r. o 20:17
Blackjack napisał(a):
Jakub Noch
Jakub Noch
dawno temu
Setki zastrzelonych ofiar tygodniowo to cena jaką społeczeństwo w USA płaci za powszechny dostęp do broni.
Setki zastrzelonych ofiar tygodniowo to cena jaką społeczeństwo w USA płaci za powszechny dostęp do broni. • Fot. Shutterstock.com
Kilkaset ofiar w tydzień, tysiąc w ciągu miesiąca. Tyle, według wyliczeń portalu "Huffington Post" amerykańskie społeczeństwo płaci za utrzymywanie powszechnego dostępu do broni palnej. Amerykańscy dziennikarze twierdzą, że krwawe strzelaniny przybierają wręcz postać epidemii.

Zafascynowanym amerykańskim stylem życia Polakom marzy się czasem, by polskie prawo pozwalało na równie powszechny dostęp do broni, jak za oceanem. Tam tymczasem właśnie trwa zacięta batalia o ograniczenie prawa do posiadania broni palnej. Szczególnie gorąca dyskusja na ten temat wybuchła po masakrze w szkole w Newtown, gdzie szaleniec zabił z broni maszynowej kilkadziesiąt osób, w większości dzieci. Wcześniej doszło do podobnej strzelaniny na premierze filmu "Batman" w miejscowości Aurora. Mimo to, amerykańscy konserwatyści przekonują, że nawet dziesiątki ofiar jednostkowych ataków szaleńców nie są żadnym argumentem za odebraniem broni obywatelom. Twierdzą, że to właśnie podstawowa gwarancja bezpieczeństwa każdego Amerykanina.


Czytaj więcej: "Alfonsi broni palnej" czyli Stephen King znów w akcji. Nawołuje do zwiększenia kontroli nad dostępem do broni w USA

Mapa śmierci
Gdzie wyniku strzelanin w USA ginie najwięcej osób.
Przykłady z USA to za mało.
Wiesz co, ja to bym bał się ci dać psa do szkolenia .....a co dopiero broń, musiałem na wesoło

http://natemat.pl/55403,setki-ofiar-tygodniowo-tylu-amerykanow-ginie-przez-powszechny-dostep-do-broni


Tymczasem portal "Huffington Post" postanowił policzyć, jak wielka naprawdę jest skala ofiar broni palnej w USA. Dziennikarze policzyli tylko liczbę przypadków śmiertelnych postrzałów od pamiętnej masakry w Newtown. Z tychże wyliczeń wynika, że tylko tydzień po tym tragicznym wydarzeniu w Stanach Zjednoczonych zostało zastrzelonych ponad sto osób. Dziś, trzy miesiące po strzelaninie w szkole podstawowej liczba takich przypadków to aż 2243 morderstwa dokonane przy użyciu broni palnej. Amerykańscy dziennikarze komentują te statystyki jako potwierdzenie prawdziwej epidemii. "Ten horror nie może być po prostu oddzielony żółtą taśmą policyjną, nie znajdzie też rozwiązania na sali sądowej" - przekonuje "Huffington Post".

Zanim się rozpiszesz to sprawdź skąd są te przypadki, z jakiego stanu, z jakiej free gun zone.
Podaj statystyki z Arizony, a nie z lewackich stanów, które płyną krwią, bo wprowadzają strefy bez broni, w których bandyci są jak w niebie.
To tak jakby ogłosić, że banki nie posiadają monitoringu, alarmu, ochroniarzy itp. i dziwić się, że są obrabowane.
Szkoda, że nie jesteście przeciwnikami, aby bandyci nie posiadali broni, bo jak widzę, to czepiacie się praworządnych obywateli.


Dopisane 26.07.2016r. o godz. 20:17:

DP napisał(a): żyje już trochę lat na tym świecie, sami stwarzacie sobie wyimaginowane zagrożenie
po co? pytam po co?
miłego wieczoru :)

Jakie zagrożenie? Podaj konkretny przykład.
Piszesz jakieś bzdury, bo jakim zagrożeniem dla ciebie jest to, że posiadam broń palna?

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza