Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Powszechny dostęp do broni palnej

~Bolczyk niezalogowany
26 lipca 2016r. o 21:31
DP napisał(a):
DP napisał(a): mówisz o rzeczach oczywistych
na pytania retoryczne nie odpowiada ten co zna znaczenie tego słowa :)


to było do Bolczyka ;)


Jak mówił mój kolega po 7 browarze TY mi tutaj nie filozuj...no ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
26 lipca 2016r. o 21:40
filozofię zostawiam filozofom
chociaż nie jeden przy mnie byłby bez szans
dobrej nocy :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2016r. o 21:46
kaczątko, ty jak wyglądasz tak i myślisz... niestety... prawdą jest że każdy uczciwy człowiek ma prawo bronić sie przed bandytą, a nie polegać na policji która przyjedzie za 15 a może za 30 minut
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolczyk niezalogowany
26 lipca 2016r. o 21:47
DP napisał(a): filozofię zostawiam filozofom
chociaż nie jeden przy mnie byłby bez szans
dobrej nocy :D


Wrzuciłeś dwie godziny świetnej muzy i idziesz spać ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:09
Blackjack napisał(a):
mirek_2005 napisał(a):
Blackjack napisał(a): Może mam ci jeszcze podać statystykę z podziałem na leworęcznych i prawo....
Za przeproszeniem pie.... jak merkel, co za różnica z jakiego stanu, trup to trup.
W PL też będziesz rozróżniał na postrzelonych/ zabitych w zależności od dzielnicy?
Człowieku zrozum w USA giną dzieci w szkołach po 28, 30 dzieciaczków, a ty piep.... o bezpieczeństwie. Dziwny jesteś.

Ty za to kompletnym dziwny czlowiek em, bo czytając twoje brednie nie wierzę, że piszesz celowo dla tzw. zgrywy.
Wytłumaczę jak dziecku.
W stanie, w którym jest zabronione posiadanie broni w danym miejscu, dochodzi właśnie do tego typu masakr, bo bandyta może tam robić co chce i za nim ktoś z bronią go powstrzyma, to do tego czasu morduje ile chce.
W stanie, w którym broń możesz zabierać gdzie chcesz, takich masakr nie było i nie ma, bo nawet największy świr liczy się z tym, że ktoś go po prostu zastrzeli, że nie będzie miał możliwości mordować do przyjazdu uzbrojonych służb, aby go powstrzymać. Oczywiście były próby, ale kończyło się to szybkim zneutralizowaniem napastnika.
Masz tam mapkę jak sam napisałeś, więc z niej skorzystaj i się dowiesz jakie bzdury piszesz.
Ponawiam pytanie. Dlaczego chcesz, aby praworządni ludzie nie mieli dostępu do broni, a bandyci mogli ją posiadać? I jeszcze jedno. Jakie masz doświadczenie z bronią palną?

A Virginia i chyba największa masakra w szkole to jak wytłumaczysz? Tam broń ma każdy, nie trzeba mieć pozwolenia na zakup, nie trzeba jej nigdzie zgłaszać.
No i ponad 30 osób do piachu....uczniowie ...

Kłamiesz świadomie, czy po prostu pitolisz dalej bzdury?
Na noszenie broni musisz mieć zezwolenie - to tak na szybko. Po drugie nigdy nie ma takiej możliwości, aby powstrzymać kogoś przed dokonaniem zamachu, bo taka osoba zrobi to za pomocą broni palnej, samochodu, bomby, inne. Po trzecie nie podajesz, czy ten ktoś był np. świrem, czy kimkolwiek. Jedynie obwiniasz to, że ktoś kto posiadał broń - nie wiemy, czy legalnie, czy legalna - użył jej do jakiejś masakry.
Jak już podajesz te swoje przykłady, to podaj, w którym z tych przypadków broń była LEGALNA. Podaj przykłady użycia nielegalnie posiadanej broni. Jakbyś mógł, to wróć do Europy, a najlepiej Polski, bo o tym temat, a nie o tym, czy w USA ...


Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:09:

Jeszcze jedno. Odpowiedz na pytania, które ci zadałem, bo jeszcze nawet na jedno nie odpowiedziałeś. Nie wiem, czy ze strachu, czy z niewiedzy to robisz, ale nie pokazuje to, że masz odrobinę szacunku do rozmówcy.

www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:12
mirek_2005 napisał(a): ... Mam pytanie, czy strzelałeś kiedykolwiek z broni palnej? ...


Tak , w Monie , z kałacha . Czterdzieści pięć , średnia. Dzisiaj już nie trafię , wzrok i ręka nie ta. Mirek nie mogę się zgodzić z Twoją tezą. Wciąż uważam , że społeczeństwo mamy za głupie do posiadania broni. Nie będę argumentował patrząc na k.retynów pędzących przez Dolne Młyny setką. Jak by mieli przy sobie giwery , to kto wie , czy nie zaczęli by strzelać do lasek , którym chcą zaimponować samochodami.Przyciąganie hamerykańskich statystyk jest tyle warte , co zeszłoroczny śnieg. Mądrzy mówią , że USA to państwo stricte policyjne , tak więc wzorców należy szukać gdzie indziej . Ja rozumiem , że sprzedajesz swój najnowszy interes , jak lekarze szczepionki , ale i w jednym i drugim przypadku , to nie jest dobry pomysł. Międzywojennym Polakom , nie wahał bym się dać broni . Dzisiejszym ... pozabierał bym telewizory ... :)

Dobrej nocy :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6979
E
26 lipca 2016r. o 22:15
Patrząc na statystyki, przestępstwa przy użyciu broni palnej w latach 2002-2014 wykazują tendencję malejącą.


Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:15:

Mowa o Polsce.

"Szukam świata w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, gdzie szewc w butach chodzi, gdzie jak Cię widzą, to dzień dobry. Szukam świata, gdzie człowiek człowiekowi człowiekiem" J.B.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:28
mirek_2005 napisał(a):
Blackjack napisał(a):
mirek_2005 napisał(a):
Blackjack napisał(a): Może mam ci jeszcze podać statystykę z podziałem na leworęcznych i prawo....
Za przeproszeniem pie.... jak merkel, co za różnica z jakiego stanu, trup to trup.
W PL też będziesz rozróżniał na postrzelonych/ zabitych w zależności od dzielnicy?
Człowieku zrozum w USA giną dzieci w szkołach po 28, 30 dzieciaczków, a ty piep.... o bezpieczeństwie. Dziwny jesteś.

Ty za to kompletnym dziwny czlowiek em, bo czytając twoje brednie nie wierzę, że piszesz celowo dla tzw. zgrywy.
Wytłumaczę jak dziecku.
W stanie, w którym jest zabronione posiadanie broni w danym miejscu, dochodzi właśnie do tego typu masakr, bo bandyta może tam robić co chce i za nim ktoś z bronią go powstrzyma, to do tego czasu morduje ile chce.
W stanie, w którym broń możesz zabierać gdzie chcesz, takich masakr nie było i nie ma, bo nawet największy świr liczy się z tym, że ktoś go po prostu zastrzeli, że nie będzie miał możliwości mordować do przyjazdu uzbrojonych służb, aby go powstrzymać. Oczywiście były próby, ale kończyło się to szybkim zneutralizowaniem napastnika.
Masz tam mapkę jak sam napisałeś, więc z niej skorzystaj i się dowiesz jakie bzdury piszesz.
Ponawiam pytanie. Dlaczego chcesz, aby praworządni ludzie nie mieli dostępu do broni, a bandyci mogli ją posiadać? I jeszcze jedno. Jakie masz doświadczenie z bronią palną?

A Virginia i chyba największa masakra w szkole to jak wytłumaczysz? Tam broń ma każdy, nie trzeba mieć pozwolenia na zakup, nie trzeba jej nigdzie zgłaszać.
No i ponad 30 osób do piachu....uczniowie ...

Kłamiesz świadomie, czy po prostu pitolisz dalej bzdury?
Na noszenie broni musisz mieć zezwolenie - to tak na szybko. Po drugie nigdy nie ma takiej możliwości, aby powstrzymać kogoś przed dokonaniem zamachu, bo taka osoba zrobi to za pomocą broni palnej, samochodu, bomby, inne. Po trzecie nie podajesz, czy ten ktoś był np. świrem, czy kimkolwiek. Jedynie obwiniasz to, że ktoś kto posiadał broń - nie wiemy, czy legalnie, czy legalna - użył jej do jakiejś masakry.
Jak już podajesz te swoje przykłady, to podaj, w którym z tych przypadków broń była LEGALNA. Podaj przykłady użycia nielegalnie posiadanej broni. Jakbyś mógł, to wróć do Europy, a najlepiej Polski, bo o tym temat, a nie o tym, czy w USA ...Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:09:Jeszcze jedno. Odpowiedz na pytania, które ci zadałem, bo jeszcze nawet na jedno nie odpowiedziałeś. Nie wiem, czy ze strachu, czy z niewiedzy to robisz, ale nie pokazuje to, że masz odrobinę szacunku do rozmówcy.



Chciałeś przykłady to masz, z Polski mam podać? O ile mnie pamięć nie myli to w naszym kraju nie można mieć broni bez pozwolenia, więc jak mam ci podać przykłady.
Co do USA (byłeś tam kiedyś? ) to te masakry co były zaczynały się od zabrania broni rodzicom (legalnej), zabiciu rodziców i heja do szkoły na strzelanie.
Przykład z PL z dzisiaj 3 latka postrzeliła 2 latka z wiatrówki, bo stary zapomniał schować....Bo był pijany, co by było jakby zostawił prawdziwą broń?
Mówisz, że ktoś był świrem, jak zagwarantujesz że świr w PL broni nie dostanie? Badania psycho to fikcja ....
Weź najlepiej te swoje pistoleciki i pobaw się w pokoju .... ludziom daj żyć.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.