Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Powszechny dostęp do broni palnej

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:32
To Literko akurat nie dziwi , skoro Polacy broni nie mają :) Ale osobiście mógłbym mieć , z tym że sąsiadce bym nie dawał ... widząc jak na mnie patrzy , kiedy palę papierocha przed klatką :D

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
26 lipca 2016r. o 22:32
W Szwajcarii co drugi ma broń i jakoś nie słyszałem o żadnej masakrze.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:45
skorn napisał(a): W Szwajcarii co drugi ma broń i jakoś nie słyszałem o żadnej masakrze.

Trochę tam się pozmieniało w dostępie do amunicji, ale to tylko wyczytane w necie informacje.
http://szwajcarskie-blabliblu.blog.pl/2014/04/10/szwajcarska-masakra-bronia-automatyczna/

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2016r. o 22:48
Byłem w Szwecji u ciotki, wchodzę do domu patrzę na lewo na stoją na stojakach jakieś strzelby przy samym wejściu, myslęą sobie jakieś wiatrówki ... dopiero po paru dniach ciocia mówi ze to sa jak najbardziej prawdzie strzelby, własność jej męża Szweda.... ale to było z 10 lat temu, jeszcze przed inwazja uchodźców...
Chodzi mi oto że ta powszechność broni niczego nie powodowała... nie wiem, nie znam się, ale gdy słyszę głosy z lewackich środowisk, czy gazety wyborczej na nie, to ja od razu rzecz jasna jestem za
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 lipca 2016r. o 22:49
Tak jak danie dobremu człowiekowi do ręki noża nie czyni go nożownikiem tak samo posiadanie penisa nie czyni mężczyzny gwałcicielem... i tak samo jest z bronią palną. Lecz uważam, że najpierw powinno się przywrócić karę śmierci tak aby jakby ktoś chciał brzydko bawić się pukawką.

Zresztą morderca i tak w dup.. ma to czy broń jest czy nie jest legalna. Gdy będzie chciał to i tak ją sobie skombinuje. Zawsze może jeszcze użyć noża lub młotka, albo kamienia (posiadanie takich narzędzi zbrodni jest chyba legalne :) ). A jaka to różnica zginąć od kuli czy od zasztyletowania? Morderstwo to morderstwo. Natomiast gdy tylko morderca ma broń, a dobry obywatel jej mieć nie może to morderca zawsze ma przewagę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4705
#mirek_2005 nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:53
Pannazdzieckiem napisał(a):
mirek_2005 napisał(a): ... Mam pytanie, czy strzelałeś kiedykolwiek z broni palnej? ...


Tak , w Monie , z kałacha . Czterdzieści pięć , średnia. Dzisiaj już nie trafię , wzrok i ręka nie ta. Mirek nie mogę się zgodzić z Twoją tezą. Wciąż uważam , że społeczeństwo mamy za głupie do posiadania broni. Nie będę argumentował patrząc na k.retynów pędzących przez Dolne Młyny setką. Jak by mieli przy sobie giwery , to kto wie , czy nie zaczęli by strzelać do lasek , którym chcą zaimponować samochodami.Przyciąganie hamerykańskich statystyk jest tyle warte , co zeszłoroczny śnieg. Mądrzy mówią , że USA to państwo stricte policyjne , tak więc wzorców należy szukać gdzie indziej . Ja rozumiem , że sprzedajesz swój najnowszy interes , jak lekarze szczepionki , ale i w jednym i drugim przypadku , to nie jest dobry pomysł. Międzywojennym Polakom , nie wahał bym się dać broni . Dzisiejszym ... pozabierał bym telewizory ... :)

Dobrej nocy :)

Nie mam żadnego interesu z bronią to raz, a dwa to szkoda, że uważasz Polski naród za ...i, co oznacza, że nie ma sensu dalszej dyskusji z tobą.



Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:53:

E napisał(a): Patrząc na statystyki, przestępstwa przy użyciu broni palnej w latach 2002-2014 wykazują tendencję malejącą.Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:15:Mowa o Polsce.

Broni palnej w Polsce cały czas przybywa. Nie mówię, że to ścisły związek, ale jakiś procent dodaje. :)

Zastosowana autokorekta


www.psieszkolenie.pl www.edukacjazawodowa.pl www.rzeczoznawca-boleslawiec.pl www.ksgranica.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
315
#mir.ko nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:56
DP napisał(a): to ja odpowiem Ci tak
jeśli 10% społeczeństwa posiada broń to jaki procent jej użyje?
jeśli 90% społeczeństwa posiada bron to jaki procent jej użyje?
1 % z pierwszego i 1% z drugiego
ile incydentów potrzeba by ograniczyć jej posiadanie?


wybacz, że się wtrące ale skąd masz dane że 1 % używa zawsze broni ? statystyka czy włąsna wyobraźnia ? sam/a piszesz 'jeśli jeśli...' :)

to jak gdybanie że 10krotna większa sprzedaż aut to 10 razy więcej świrów jeżdżących po chodnikach, 10krotna większa sprzedaż siekier to 10 krotniej więcej ofiar od siekiery, 10krotna większa sprzedaż mikrofal to... sic itd itd


Dopisane 26.07.2016r. o godz. 22:56:

"ile incydentów potrzeba by ograniczyć jej posiadanie?"

i odwrotnie

do ilu morderstw musi dojść by dać narzędzie obrony ludziom
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 lipca 2016r. o 22:57
~ napisał(a): Tak jak danie dobremu człowiekowi do ręki noża nie czyni go nożownikiem tak samo posiadanie penisa nie czyni mężczyzny gwałcicielem... i tak samo jest z bronią palną. Lecz uważam, że najpierw powinno się przywrócić karę śmierci tak aby jakby ktoś chciał brzydko bawić się pukawką.

Zresztą morderca i tak w dup.. ma to czy broń jest czy nie jest legalna. Gdy będzie chciał to i tak ją sobie skombinuje. Zawsze może jeszcze użyć noża lub młotka, albo kamienia (posiadanie takich narzędzi zbrodni jest chyba legalne :) ). A jaka to różnica zginąć od kuli czy od zasztyletowania? Morderstwo to morderstwo. Natomiast gdy tylko morderca ma broń, a dobry obywatel jej mieć nie może to morderca zawsze ma przewagę.


Straszenie karą śmierci , zdeformowane chęcią popełnienia przestępstwa umysły ... nie robi wrażenia . I takie postawienie sprawy nic nie da. Byłbym za uzbrojeniem społeczeństwa , ale wpierw edukacja z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście zdeklarowanych morderców mamy marginalne ilości. A okazja czyni złodzieja. Niech będzie tak , jak jest. Hamerykanizacja naszego życia nigdy mi się nie podobała.

Dobranoc ... ostatecznie :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.