Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Jak się nazywa Twój Bóg ?

4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
3 stycznia 2017r. o 23:16
alphawolf napisał(a): Bóg jest miłością . Więc jeśli kochamy kogokolwiek bądz cokolwiek to mamy boga w sercu jakby go nie nazywac


Otóż to . Ja kocham przede wszystkim swoje dzieci. Swej pierworodnej Córci lata temu tłumaczyłem , że następne Pokolenia są najważniejsze . I chyba zaczyna łapać bakcyla , sądząc po tym , że od Sylwestra " gdzieś " choruje :D Oczywiście wiem gdzie ;)

Panowie i Panie , jeśli już rozmawiamy o Bogu , albo bogach , to polecam Wam ten produkt :



Oddaje mniej więcej , to co kiedyś się działo , a trzeba pamiętać , że Mojżesz wyprowadził z ziemi Horusa Naród Wybrany. Przyjrzyjcie się więc Horusowi , aby pojąć Mojżesza i Wybrany przez Jahwe Naród ...

Dobranoc ... kto ma oczy niechaj patrzy , kto ma uszy , niechaj słucha , kto ma struny głosowe , niech wykorzystuje ... pro publico bono :) Zatłuc ślepe , głuche i nieme małpy Homo Sapiens ( sapiens , to oszczerstwo )

Dobranoc :)


Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 8:44
Pannazdzieckiem napisał(a):
Gościu w koloratce , ja wiem , co mówię , a Tobie się wydaje , że wiesz . A czytałeś Talmud Jmmanuela ? . To co Ty qurwa możesz wiedzieć ? Już Bułhakow stwierdził ustami Wolanda , że " gdybyśmy mieli traktować Ewangelie , jako źródło historyczne , to nie zasługujemy na miłość Stwórcy " .

Może i Papiestwo otrzymało od tzw. Ducha Świętego , ale ile dołożyło sobie dla wygody , tego nikt nie wie :D A napisane jest nawet u Jahwe ... kto dołożył temu dołożę , kto ujął temu ujmę , nieprawdaż ?

I rzecz ostatnia , jeśli nie wiesz , co to znaczy , transcendentalizm , to idź się qurwa naucz i nie wyzywaj od głupich głów , bo sam z siebie robisz mondrego inaczej :)


Błądzisz we wszystkim. Zacznę od tego, że nie byłem na KUL, nie jestem księdzem, nauczycielem religii itp., tylko żonatym, dzieciatym świeckim facetem
A Ty jesteś tylko biednym, kompletnie pogubionym człowieczkiem, któremu coś się WYDAJE! Twoja "wiedza" to czysty widzimisizm niczym sensownym nie poparty!
Nie odpowiedziałeś gdzie i komu Jezus mówił "tylko łaska"!
"Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.
Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem.." (MT 25,34) itp.

Świat, a w szczególności Internet wypełniony jest mnóstwem bezwartościowego śmiecia, którym Ty się karmisz! Bułhakow to wspaniały pisarz ale nie ma to NAJMNIEJSZEGO związku z istotą BOGA o której dyskutujemy.
Lecząc swoje głębokie kompleksy nadymasz się nieustannie swoją wyższością i mundrością, a w istocie to tylko zlepek przypadkowych plew rzucanych na wiatr. Twoja koncepcja Stwórcy jest głupia, płaska, pozbawiona spójności, co ci nieustannie wytykają! Zamiast uczyć innych, spróbuj w pokorze zacząć od początku. Jeśli dobrze poszukać, jest paru mądrych ludzi, parę mądrych książek.
Ale trzeba przestać kłapać, a zacząć słuchać i w cichości roztropnie rozważać.
Ja też długo błądziłem szukając wszędzie Prawdy, poznałem dość szczegółowo WSZYSTKIE popularniejsze doktryny religijne. Doszedłem w końcu do tego, że Prawdę otrzymał w depozyt jedynie Kościół założony przez Jezusa Chrystusa.
I to że niektórzy powołani do szafowania Słowem Pańskim nie przykładają się, a niektórzy sami błądzą w niczym powyższego NIE zmienia!

Ja nie mam Boga w kieszeni ani w głowie - On jest wielki i nie zmieści się w tak mikroskopijnym naczyńku. Ale trochę mi się pokazał. Jeśliś poważnie ciekaw, wyskrobię trochę czasu, mimo że nie mam praktycznie rezerw!

"W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." (MT 11,25)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
4 stycznia 2017r. o 9:02
~ napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
Gościu w koloratce , ja wiem , co mówię , a Tobie się wydaje , że wiesz . A czytałeś Talmud Jmmanuela ? . To co Ty qurwa możesz wiedzieć ? Już Bułhakow stwierdził ustami Wolanda , że " gdybyśmy mieli traktować Ewangelie , jako źródło historyczne , to nie zasługujemy na miłość Stwórcy " .

Może i Papiestwo otrzymało od tzw. Ducha Świętego , ale ile dołożyło sobie dla wygody , tego nikt nie wie :D A napisane jest nawet u Jahwe ... kto dołożył temu dołożę , kto ujął temu ujmę , nieprawdaż ?

I rzecz ostatnia , jeśli nie wiesz , co to znaczy , transcendentalizm , to idź się qurwa naucz i nie wyzywaj od głupich głów , bo sam z siebie robisz mondrego inaczej :)


Błądzisz we wszystkim. Zacznę od tego, że nie byłem na KUL, nie jestem księdzem, nauczycielem religii itp., tylko żonatym, dzieciatym świeckim facetem
A Ty jesteś tylko biednym, kompletnie pogubionym człowieczkiem, któremu coś się WYDAJE! Twoja "wiedza" to czysty widzimisizm niczym sensownym nie poparty!
Nie odpowiedziałeś gdzie i komu Jezus mówił "tylko łaska"!
"Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.
Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem.." (MT 25,34) itp.

Świat, a w szczególności Internet wypełniony jest mnóstwem bezwartościowego śmiecia, którym Ty się karmisz! Bułhakow to wspaniały pisarz ale nie ma to NAJMNIEJSZEGO związku z istotą BOGA o której dyskutujemy.
Lecząc swoje głębokie kompleksy nadymasz się nieustannie swoją wyższością i mundrością, a w istocie to tylko zlepek przypadkowych plew rzucanych na wiatr. Twoja koncepcja Stwórcy jest głupia, płaska, pozbawiona spójności, co ci nieustannie wytykają! Zamiast uczyć innych, spróbuj w pokorze zacząć od początku. Jeśli dobrze poszukać, jest paru mądrych ludzi, parę mądrych książek.
Ale trzeba przestać kłapać, a zacząć słuchać i w cichości roztropnie rozważać.
Ja też długo błądziłem szukając wszędzie Prawdy, poznałem dość szczegółowo WSZYSTKIE popularniejsze doktryny religijne. Doszedłem w końcu do tego, że Prawdę otrzymał w depozyt jedynie Kościół założony przez Jezusa Chrystusa.
I to że niektórzy powołani do szafowania Słowem Pańskim nie przykładają się, a niektórzy sami błądzą w niczym powyższego NIE zmienia!

Ja nie mam Boga w kieszeni ani w głowie - On jest wielki i nie zmieści się w tak mikroskopijnym naczyńku. Ale trochę mi się pokazał. Jeśliś poważnie ciekaw, wyskrobię trochę czasu, mimo że nie mam praktycznie rezerw!

"W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." (MT 11,25)


Może to co niektórych zdziwi ale mam ogromny szacunek do ludzi którzy szanują siebie i swoją wiarę.Bo tylko tacy ludzie potrafią zrozumieć i uszanować inaczej myślących.
Widzisz Piotrze , otrzymałeś lekcję pokory i moim zdaniem powinieneś się tego trzymać.Bo albo wierzysz albo nie.Teorie i filozofie jakie tu prezentujesz sieją w Twojej głowie niezmierzony wir i jednocześnie przez brak logiki i spójności nie są zrozumiałem dla czytelnika .
To tak jak w życiu Piotrze -- nie można być trochę w ciąży i nie można na niby być wyznawcą wiary.
Takie wpisy jak powyższy są bardzo pozytywną i jeszcze bardziej pożądaną formą polemiki między ludźmi.
Polemika jest płaszczyzną zrozumienia , kompromisu u pojednania.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bob budowniczy niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 9:40
~ napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a):
Gościu w koloratce , ja wiem , co mówię , a Tobie się wydaje , że wiesz . A czytałeś Talmud Jmmanuela ? . To co Ty qurwa możesz wiedzieć ? Już Bułhakow stwierdził ustami Wolanda , że " gdybyśmy mieli traktować Ewangelie , jako źródło historyczne , to nie zasługujemy na miłość Stwórcy " .

Może i Papiestwo otrzymało od tzw. Ducha Świętego , ale ile dołożyło sobie dla wygody , tego nikt nie wie :D A napisane jest nawet u Jahwe ... kto dołożył temu dołożę , kto ujął temu ujmę , nieprawdaż ?

I rzecz ostatnia , jeśli nie wiesz , co to znaczy , transcendentalizm , to idź się qurwa naucz i nie wyzywaj od głupich głów , bo sam z siebie robisz mondrego inaczej :)


Błądzisz we wszystkim. Zacznę od tego, że nie byłem na KUL, nie jestem księdzem, nauczycielem religii itp., tylko żonatym, dzieciatym świeckim facetem
A Ty jesteś tylko biednym, kompletnie pogubionym człowieczkiem, któremu coś się WYDAJE! Twoja "wiedza" to czysty widzimisizm niczym sensownym nie poparty!
Nie odpowiedziałeś gdzie i komu Jezus mówił "tylko łaska"!
"Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.
Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem.." (MT 25,34) itp.

Świat, a w szczególności Internet wypełniony jest mnóstwem bezwartościowego śmiecia, którym Ty się karmisz! Bułhakow to wspaniały pisarz ale nie ma to NAJMNIEJSZEGO związku z istotą BOGA o której dyskutujemy.
Lecząc swoje głębokie kompleksy nadymasz się nieustannie swoją wyższością i mundrością, a w istocie to tylko zlepek przypadkowych plew rzucanych na wiatr. Twoja koncepcja Stwórcy jest głupia, płaska, pozbawiona spójności, co ci nieustannie wytykają! Zamiast uczyć innych, spróbuj w pokorze zacząć od początku. Jeśli dobrze poszukać, jest paru mądrych ludzi, parę mądrych książek.
Ale trzeba przestać kłapać, a zacząć słuchać i w cichości roztropnie rozważać.
Ja też długo błądziłem szukając wszędzie Prawdy, poznałem dość szczegółowo WSZYSTKIE popularniejsze doktryny religijne. Doszedłem w końcu do tego, że Prawdę otrzymał w depozyt jedynie Kościół założony przez Jezusa Chrystusa.
I to że niektórzy powołani do szafowania Słowem Pańskim nie przykładają się, a niektórzy sami błądzą w niczym powyższego NIE zmienia!

Ja nie mam Boga w kieszeni ani w głowie - On jest wielki i nie zmieści się w tak mikroskopijnym naczyńku. Ale trochę mi się pokazał. Jeśliś poważnie ciekaw, wyskrobię trochę czasu, mimo że nie mam praktycznie rezerw!

"W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom." (MT 11,25)


Witam Kolegę.

Dobrze to napisane :) Sam mam podobną drogę i już tu o niej w podobny sposób pisałem. Miło spotkać osobę z podobnym doświadczeniem. Ciężko się do świadomości innych przebijają proste prawdy. Szum informacyjny i celowe kłamstwa są tak rozpowszechnione, że wartościowe słowa gubią się. Jako że mam mocno techniczne podejście do rzeczywistości do mnie najlepiej przemawiają fakty. A te są takie, jak piszesz. Jedyny prawdziwy depozyt wiary jest w Kościele założonym przez Jezusa Chrystusa. Jest to jedyna religia, która naprawdę wspiera człowieka. Inne dają krótkotrwałą iluzję, albo wręcz proponują samounicestwienie.
Pozdrawiam serdecznie.

P.S.
Pannozdzieckiem, Kolega ma rację. Bułhakow to wspaniały pisarz. "Mistrzem i Małgorzatą" zachwyciłem się już ponad czterdzieści lat temu. Ale nie szukaj tam tego, czego znaleźć tam nie można. Może poczytaj na początek na przykład C.S.Lewisa "Chrześcijaństwo po prostu".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Szukajcie Prawdy niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 13:29
"Szukajcie, a znajdziecie! Proście, a będzie wam dane"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 13:52
Błogosławieni niech będą Ci co nie widzieli a uwierzyli.
Amen.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wolan niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 15:23
Niektórym plącze się wiara z kościołem. Wiara to przeżycie duchowe, dla każdego inne,
ale każdy w tej inności zdąża do tego samego celu - i nie koniecznie jako katolik. Kościół to raczej materia, bardziej mi się kojarzy z "profanum" a to przez tych co się mieniają duchownymi, uzurpują sobie władzę duchową na nami. I zamiast nas " paść"
wolą nas strzyc, otaczając się grzechem powszednim, dobrami, przepychem i pychą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wolan niezalogowany
4 stycznia 2017r. o 15:23
Niektórym plącze się wiara z kościołem. Wiara to przeżycie duchowe, dla każdego inne,
ale każdy w tej inności zdąża do tego samego celu - i nie koniecznie jako katolik. Kościół to raczej materia, bardziej mi się kojarzy z "profanum" a to przez tych co się mieniają duchownymi, uzurpują sobie władzę duchową na nami. I zamiast nas " paść"
wolą nas strzyc, otaczając się grzechem powszednim, dobrami, przepychem i pychą.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.