Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Zaproszenie na apel pamięci
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 18:03
"(...)Z przekazanych mi informacji dowiedziałem się, że treść rozkazu brzmi „Polecam wykonać lot z Ganji do Tbilisi”. Samolot znajdował się w tym czasie w Simferopolu, o czym Pan Gen Załęski był informowany. Po przylocie do Warszawy, pisemny rozkaz Gen. Załęskiego nie został mi dostarczony i nie miałem też możliwości przeczytania treści rozkazu.

Po odtworzeniu gotowości do wykonywania dalszego lotu, pasażerowie zajęli miejsca na pokładzie samolotu. Pan Prezydent Lech Kaczyński przyszedł osobiście do kabiny pilotów i zapytał, czy wiem kto jest zwierzchnikiem Sił zbrojnych RP. („Czy wie Pan kto jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP”, odpowiedziałem „Tak wiem, Pan, Panie Prezydencie”, prezydent odpowiedział: „w takim razie polecam wykonać lot do Tbilisi”). Po tym Pan Prezydent wyszedł, nie czekając na moje wyjaśnienia.

Ponownie przystąpiłem do analizy możliwości wykonania lotu bezpośrednio do Tbilisi. Poprosiłem wszystkich członków załogi o przedstawienie swojej najbardziej aktualnej wiedzy na temat możliwości wykonania polecenia Pana Prezydenta. Oznajmiłem całej załodze, że jako dowódca załogi i odpowiedzialny za bezpieczne wykonanie zadania, ja podejmę ostateczną decyzję.

Po kolejnym przeanalizowaniu sytuacji, mając na uwadze fakt, że jestem bezpośrednio odpowiedzialny za bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się na pokładzie samolotu, wykonanie zadania postawionego przez Pana Prezydenta naraziłoby pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia, nie mogłem podjąć decyzji o kontynuowaniu lotu do Tbilisi.

Poprzez Szefową Pokładu, poprosiłem do kabiny adiutanta Pana Prezydenta Kaczyńskiego, płk Krzysztofa Olszowca i przekazałem informację, że bezpośredni lot z Symferopola do Tbilisi, ze względu na bezpieczeństwo Prezydentów: Polski, Ukrainy, Litwy, Estonii, Premiera Łotwy oraz pozostałych pasażerów nie może się odbyć. Oczekiwałem na dalsze dyspozycje, możliwe do wykonania.

Płk Olszowiec przekazał tę informację Prezydentowi Kaczyńskiemu. Po chwili Pan Płk Olszowiec wrócił do kabiny pilotów i powiedział, że skoro nie możemy wykonać polecenia Pana Prezydenta, Pan Prezydent prosi, aby dalszy lot kontynuowany był zgodnie z wcześniej postawionym zadaniem tzn. do Ganji.

Podczas lotu do Ganji nad terytorium Armenii, poprzez kontrolera ATC informowany byłem o radarowym sygnale pierwotnym samolotów operujących nad terytorium Gruzji (nie miały włączonego transpondera). Samoloty nie posiadające transpondera lub bez włączonego transpondera, nie są widoczne dla systemu TCAS, zamontowanego na Tu-154M. Lądowanie w Ganji odbyło się bezpiecznie.

Podczas opuszczania pokładu samolotu Prezydent RP powiedział (cyt.) „jeszcze się z Panem policzę”. Odbyło się to w obecności szefowej pokładu.

Stosowne meldunki otrzymali bezpośrednio, Minister Obrony Narodowej Pan Bogdan Klich oraz Dowódca Sił Powietrznych Pan Generał Andrzej Błasik.

[kpt. Grzegorz Pietruczuk]"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Panie "prawda" niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 19:40
Proszę nie pisac "mial" ale tak
b y l o. To dotyczy "zolwikow"!
Szukaj Pan zdjec i dobrze proszę się przyjrzeć!
Pozostałe Pana "prawdy" to o kant d...rozbić!
A informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/" - nie komentujesz?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 21:21
~~Panie "prawda" napisał(a): Proszę nie pisac "mial" ale tak
b y l o. To dotyczy "zolwikow"!
Szukaj Pan zdjec i dobrze proszę się przyjrzeć!
Pozostałe Pana "prawdy" to o kant d...rozbić!
A informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/" - nie komentujesz?


"Pozostałe Pana "prawdy" to o kant d...rozbić!"
Toż to wasze - pisdzielskie - prawdy. Urojone, w chorych umysłach.

"A informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/"
- czekam na źródło kolejnych prawdy objawionej.

San Escobar - "Pisowski betonie, aleś ty głupi."

PiS/da
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 21:35
I prawda "objawiona":
- Binienda Wiesław – słynny "ekspert” z komisji Macierewicza reprezentujący uniwersytet Akron. Według niego samolot nie uderzył w brzozę, lecz przeleciał nad nią. Binienda wykluczył, że tupolew w Smoleńsku uderzył w ziemię kołami do góry, bo "to uderzenie jest lepiej amortyzowane, więc daje większą szanse przeżycia” – Gdyby nie było wybuchu, większość pasażerów w środkowej i tylnej części samolotu powinna przeżyć

II prawda:
- Cieszewski Chris – kolejny słynny "ekspert" komisji Macierewicza, profesor z Uniwersytetu w Georgii.
Twierdził, że brzoza w którą miał uderzyć samolot była złamana co najmniej 5 dni wcześniej.

Na drzewo miał się "ktoś wspiąć, walić młotem i siekierą”.

Autor tajemniczej koncepcji "białych plam, na miejscu katastrofy, które nie były śniegiem”.

III prawda:
- Jurij D. rzekomy generał FSB. "Zlecenie zamachu na TU-154 pochodziło "bezpośrednio” od wysokiego rangą polskiego polityka na literę T. i było skierowane do generała FSB, Jurija D.” - notatkę wywiadu niemieckiego tej treści "ujawnił” w swojej książce niemiecki dziennikarz śledczy Jurgen Roth.

IV prawda:
- Po katastrofie smoleńskiej do ambasady RP w Moskwie zgłosił się Rosjanin, który powiedział że ma informacje o tym, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu.
O "wydaniu informatora w ręce FSB", czyli kontrwywiadu Rosji, mówił w Sejmie koordynator służb Mariusz Kamiński.

V prawda objawiona:
- „Trotyl na wraku tupolewa” - Gmyz C

VI prawda:
- "przyczyn wypadku Tu-154M był hel rozpylony przez Rosjan z iła-76”.
"Zrzucany ciekły hel powoduje efekt mgły".

VII prawda objawiona:
- "umyślne spowodowanie katastrofy" - rosyjscy kontrolerzy

VIII prawda:
(sztuczna bez helu)
- według zwolenników spiskowej wersji mogła być sztuczna. Bo jak twierdzą zwolennicy teorii o zamachu - normalna mgła nie trwałaby tak długo jak ta nad Smoleńskiem.

IX prawda:
- "trzy osoby przeżyły", potem że były trzy wybuchy na pokładzie. "Nie ma wątpli­wości, że mieliśmy do czynienia ze zbrodnią. Ci ludzie zginęli dlatego, że samolot wybuchł w powietrzu”

X prawda:
- "prezydencki tupolew wpadł w zasadzkę"

XI prawda:
- "puszki po napoju energetycznym, czy piwie najlepiej pokazują rodzaje zniszczeń. Dodatkowo zgnieciona puszka została zestawiona z całą puszką. - Puszka cienkościenna, uderzona z jednej strony drewnianym młotkiem, i nieuszkodzona puszka"

XII prawda:
- "około 150 osób zwróciło się do rządu o odszkodowania za utratę bliskich w katastrofie smoleńskiej. Domagają się przyznanie im od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych. Część pieniędzy została wypłacona, ale nie zatrzymało to nowych roszczeń."
Zamach to zamach. Odszkodowania to odszkodowania.

XIII prawda:
- Rozgotowane parówki jako dowód wybuchu na pokładzie tupolewa

XIV prawda:
- prof. Jacka Rońdy - w wywiadzie dla TVP mówił, że piloci tupolewa nie zeszli poniżej wysokości 100 me­trów

XV prawda:
- Ślady materiału wybuchowego i nitrogliceryny miały zostać wykryte na wraku tupolewa po badaniu specjalnymi detektorami.

XVI prawda:
- "Żółwik” - takim gestem Donald Tusk miał się przywitać z Władimirem Putinem po katastrofie.

XVII
- "informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/" - autor ~~Panie "prawda"

Może o czymś zapomniałem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
[email protected] niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 22:15
Kto spowodwał katastrofe ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 22:30
[email protected] napisał(a): Kto spowodwał katastrofe ?


Poniżej masz podane - wybierz to co ci pasuje.

~~ napisał(a): I prawda "objawiona":
- Binienda Wiesław – słynny "ekspert” z komisji Macierewicza reprezentujący uniwersytet Akron. Według niego samolot nie uderzył w brzozę, lecz przeleciał nad nią. Binienda wykluczył, że tupolew w Smoleńsku uderzył w ziemię kołami do góry, bo "to uderzenie jest lepiej amortyzowane, więc daje większą szanse przeżycia” – Gdyby nie było wybuchu, większość pasażerów w środkowej i tylnej części samolotu powinna przeżyć

II prawda:
- Cieszewski Chris – kolejny słynny "ekspert" komisji Macierewicza, profesor z Uniwersytetu w Georgii.
Twierdził, że brzoza w którą miał uderzyć samolot była złamana co najmniej 5 dni wcześniej.

Na drzewo miał się "ktoś wspiąć, walić młotem i siekierą”.

Autor tajemniczej koncepcji "białych plam, na miejscu katastrofy, które nie były śniegiem”.

III prawda:
- Jurij D. rzekomy generał FSB. "Zlecenie zamachu na TU-154 pochodziło "bezpośrednio” od wysokiego rangą polskiego polityka na literę T. i było skierowane do generała FSB, Jurija D.” - notatkę wywiadu niemieckiego tej treści "ujawnił” w swojej książce niemiecki dziennikarz śledczy Jurgen Roth.

IV prawda:
- Po katastrofie smoleńskiej do ambasady RP w Moskwie zgłosił się Rosjanin, który powiedział że ma informacje o tym, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu.
O "wydaniu informatora w ręce FSB", czyli kontrwywiadu Rosji, mówił w Sejmie koordynator służb Mariusz Kamiński.

V prawda objawiona:
- „Trotyl na wraku tupolewa” - Gmyz C

VI prawda:
- "przyczyn wypadku Tu-154M był hel rozpylony przez Rosjan z iła-76”.
"Zrzucany ciekły hel powoduje efekt mgły".

VII prawda objawiona:
- "umyślne spowodowanie katastrofy" - rosyjscy kontrolerzy

VIII prawda:
(sztuczna bez helu)
- według zwolenników spiskowej wersji mogła być sztuczna. Bo jak twierdzą zwolennicy teorii o zamachu - normalna mgła nie trwałaby tak długo jak ta nad Smoleńskiem.

IX prawda:
- "trzy osoby przeżyły", potem że były trzy wybuchy na pokładzie. "Nie ma wątpli­wości, że mieliśmy do czynienia ze zbrodnią. Ci ludzie zginęli dlatego, że samolot wybuchł w powietrzu”

X prawda:
- "prezydencki tupolew wpadł w zasadzkę"

XI prawda:
- "puszki po napoju energetycznym, czy piwie najlepiej pokazują rodzaje zniszczeń. Dodatkowo zgnieciona puszka została zestawiona z całą puszką. - Puszka cienkościenna, uderzona z jednej strony drewnianym młotkiem, i nieuszkodzona puszka"

XII prawda:
- "około 150 osób zwróciło się do rządu o odszkodowania za utratę bliskich w katastrofie smoleńskiej. Domagają się przyznanie im od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych. Część pieniędzy została wypłacona, ale nie zatrzymało to nowych roszczeń."
Zamach to zamach. Odszkodowania to odszkodowania.

XIII prawda:
- Rozgotowane parówki jako dowód wybuchu na pokładzie tupolewa

XIV prawda:
- prof. Jacka Rońdy - w wywiadzie dla TVP mówił, że piloci tupolewa nie zeszli poniżej wysokości 100 me­trów

XV prawda:
- Ślady materiału wybuchowego i nitrogliceryny miały zostać wykryte na wraku tupolewa po badaniu specjalnymi detektorami.

XVI prawda:
- "Żółwik” - takim gestem Donald Tusk miał się przywitać z Władimirem Putinem po katastrofie.

XVII
- "informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/" - autor ~~Panie "prawda"

Może o czymś zapomniałem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 23:06
~~ napisał(a): I prawda "objawiona":
- Binienda Wiesław – słynny "ekspert” z komisji Macierewicza reprezentujący uniwersytet Akron. Według niego samolot nie uderzył w brzozę, lecz przeleciał nad nią. Binienda wykluczył, że tupolew w Smoleńsku uderzył w ziemię kołami do góry, bo "to uderzenie jest lepiej amortyzowane, więc daje większą szanse przeżycia” – Gdyby nie było wybuchu, większość pasażerów w środkowej i tylnej części samolotu powinna przeżyć

II prawda:
- Cieszewski Chris – kolejny słynny "ekspert" komisji Macierewicza, profesor z Uniwersytetu w Georgii.
Twierdził, że brzoza w którą miał uderzyć samolot była złamana co najmniej 5 dni wcześniej.

Na drzewo miał się "ktoś wspiąć, walić młotem i siekierą”.

Autor tajemniczej koncepcji "białych plam, na miejscu katastrofy, które nie były śniegiem”.

III prawda:
- Jurij D. rzekomy generał FSB. "Zlecenie zamachu na TU-154 pochodziło "bezpośrednio” od wysokiego rangą polskiego polityka na literę T. i było skierowane do generała FSB, Jurija D.” - notatkę wywiadu niemieckiego tej treści "ujawnił” w swojej książce niemiecki dziennikarz śledczy Jurgen Roth.

IV prawda:
- Po katastrofie smoleńskiej do ambasady RP w Moskwie zgłosił się Rosjanin, który powiedział że ma informacje o tym, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu.
O "wydaniu informatora w ręce FSB", czyli kontrwywiadu Rosji, mówił w Sejmie koordynator służb Mariusz Kamiński.

V prawda objawiona:
- „Trotyl na wraku tupolewa” - Gmyz C

VI prawda:
- "przyczyn wypadku Tu-154M był hel rozpylony przez Rosjan z iła-76”.
"Zrzucany ciekły hel powoduje efekt mgły".

VII prawda objawiona:
- "umyślne spowodowanie katastrofy" - rosyjscy kontrolerzy

VIII prawda:
(sztuczna bez helu)
- według zwolenników spiskowej wersji mogła być sztuczna. Bo jak twierdzą zwolennicy teorii o zamachu - normalna mgła nie trwałaby tak długo jak ta nad Smoleńskiem.

IX prawda:
- "trzy osoby przeżyły", potem że były trzy wybuchy na pokładzie. "Nie ma wątpli­wości, że mieliśmy do czynienia ze zbrodnią. Ci ludzie zginęli dlatego, że samolot wybuchł w powietrzu”

X prawda:
- "prezydencki tupolew wpadł w zasadzkę"

XI prawda:
- "puszki po napoju energetycznym, czy piwie najlepiej pokazują rodzaje zniszczeń. Dodatkowo zgnieciona puszka została zestawiona z całą puszką. - Puszka cienkościenna, uderzona z jednej strony drewnianym młotkiem, i nieuszkodzona puszka"

XII prawda:
- "około 150 osób zwróciło się do rządu o odszkodowania za utratę bliskich w katastrofie smoleńskiej. Domagają się przyznanie im od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych. Część pieniędzy została wypłacona, ale nie zatrzymało to nowych roszczeń."
Zamach to zamach. Odszkodowania to odszkodowania.

XIII prawda:
- Rozgotowane parówki jako dowód wybuchu na pokładzie tupolewa

XIV prawda:
- prof. Jacka Rońdy - w wywiadzie dla TVP mówił, że piloci tupolewa nie zeszli poniżej wysokości 100 me­trów

XV prawda:
- Ślady materiału wybuchowego i nitrogliceryny miały zostać wykryte na wraku tupolewa po badaniu specjalnymi detektorami.

XVI prawda:
- "Żółwik” - takim gestem Donald Tusk miał się przywitać z Władimirem Putinem po katastrofie.

XVII
- "informacje o katastrofie zanim się wydarzyła były upublicznione w GW czy też przemówienie Komorowskiego na jego portalu również przed zdarzeniem- tego Panie "prawda/?/" - autor ~~Panie "prawda"

Może o czymś zapomniałem?

A teraz geniuszu wróć do materiałów ile z tego , to wrzuty fejkowe usłużnych ścierwo mediów
I się popraw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 kwietnia 2017r. o 23:13
Które są fejkowe? Wymień I, II, czy ...?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza