Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ks.Józef Hupa - Nie bierzemy opłat za sakramenty i pogrzeby
~~ niezalogowany
11 kwietnia 2017r. o 23:25
~~Madoks napisał(a): Co roku oddajemy 1% podatku na tę parafię. Zasłużył :)


Ja oddaje 100%. Oddałbym 120% ale nie mam tak dużo.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Gość niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 9:46
~~xxx napisał(a): U mnie też ksiądz to tylko patrzy na kasę jestem katolikiem ale do kościoła nie chodzę


Ja jestem abstynentem.
Ale chleję codziennie wódę, bo jestem abstynentem niepraktykującym ;)

Ty jesteś myślicielem. Ale niepraktykującym. :D
Myśle ,ze ktoś się źle wyraził nie jest Katolem bo katol wierzy w to co powie ksiądz i kościół...- a chrześcijaninem można byc nie przekraczając progu kościoła .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 11:18
Ja należę do Kusika ale mnie tam nie zobaczą.A na osiedle do księdza Józefa z miłą chęcią co niedziela!!!Życiowy Ksiądz z powołaniem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie wie a plecie! niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 11:30
~~Gość napisał(a):
Myśle ,ze ktoś się źle wyraził nie jest Katolem bo katol wierzy w to co powie ksiądz i kościół...- a chrześcijaninem można byc nie przekraczając progu kościoła .


Głupio myślisz!
Katolik to ktoś, kto uznaje zasady Kościoła Katolickiego.
Jak ktoś wierzy w to co powie ksiądz (a nie jest to zgodne z Nauką Kościoła!), to wyznaje księdzizm ;)
Nie znam odmiany chrześcijaństwa, która nie uznaje kościoła/zboru czy czegoś podobnego. Istotą chrześcijaństwa jest wspólnotowość ("gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w imię moje, tam ja jestem z nimi")
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 12:39
~~Gośka napisał(a): Po co ten tytuł? Ks. Hupa mówił o wielu ciekawszych rzeczach a to, że nie bierze opłat za sakramenty jest najmniej ważne w tym wywiadzie. Chyba że dla przeprowadzajacego wywiad to takie istotne.

Mądremu powiesz dwa słowa i zrozumie. Temu "dziennikarzowi" powiesz milion słów, a i tak niczego nie pojmie. Tak to jest, gdy ktoś ma skarbonkę zamiast mózgu. Wtedy czeka taki tylko na słowo "pieniądz", który jest dla niego jedyną wartością i treścią życia. Ksiądz Hupa mówi takiemu że pieniądze nie są ważne, a ten czyni ze zdania o pieniądzach główny temat wywiadu. ŻAL.
A co do bohatera wywiadu... Super GOŚĆ!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ja niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 14:02
Niektóre urzędy stanu cywilnego oferują "uroczyste" nadanie imienia dziecku, więc można zamiast aktu chrztu mieć pewnie jakiś dyplom.
Pogrzeb może być również cywilny z oprawą muzyczną, to dla wrogów pogrzebów kościelnych. Cena pogrzebu dochodzi do 800-1000 zł (im lepsza mowa pochwalna tym więcej kosztuje) + dojazd + min. 200 zł za muzykę na żywo.
Wolny rynek :D
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~spokojny niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 14:17
Jeżeli ktoś budował dom, to wie jaki to wydatek, co ile kosztuje. Ks. Hupa buduje kościół z datków od ludzi ale też i z opłat za ślub, pogrzeb itp.
W innych parafiach też są rachunki czy prąd, czy ubezpieczenie czasami ogrzewanie, jakiś remont, malowanie - jak w domach, tylko skala jest większa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
12 kwietnia 2017r. o 18:28
~~ja napisał(a): Niektóre urzędy stanu cywilnego oferują "uroczyste" nadanie imienia dziecku, więc można zamiast aktu chrztu mieć pewnie jakiś dyplom.
Pogrzeb może być również cywilny z oprawą muzyczną, to dla wrogów pogrzebów kościelnych. Cena pogrzebu dochodzi do 800-1000 zł (im lepsza mowa pochwalna tym więcej kosztuje) + dojazd + min. 200 zł za muzykę na żywo.
Wolny rynek :D


Pogrzeb cywilny nie jest dla wrogów kościelnych, ale dla ludzi spoza kościoła rzymskiego. Państwo uregulowało kwestię pochówku ateistów, chrześcijan i innych, którzy nie są pod jurysdykcją watykanu. Państwo nie pozostawia zwłok swoich obywateli pod płotem, ani nie uzależnia złożenia zwłok do grobu od widzimisię księdza czy popa.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.