Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Radni pomogą odzyskać pieniądze od MZGK
~~pan Henio niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 9:52
Artykuł 7 ust 1-3 znaczy tyle, że nawet jeśli po 20 latach nikt nie przyjdzie zastrzec grobu murowanego wieloosobowego i załóżmy nie opłaci prolongaty (jeśli by była) to nikt takiego grobu NIE MOŻE RUSZYĆ!. A skoro nikt nie przyjdzie i nie opłaci, a grobu nie można wykorzystać (zgodnie z zapisami art 7.) to gdzie tu miejsce na pobieranie opłaty? Takiego grobu po prostu zarządca cmentarza NIE MOŻE RUSZYĆ! (dopiero po 99 latach) więc nie musisz go opłacać, a skoro nie musisz to jakim prawem pobierano opłatę?:

Pocztaj z sensem:
Artykuł 7. ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (t.j. Dz.U. z 2017 poz. 912.):
„1. Grób nie może być użyty do ponownego chowania przed upływem lat 20.
2. Po upływie lat 20 ponowne użycie grobu do chowania nie może nastąpić, jeżeli jakakolwiek osoba zgłosi zastrzeżenie przeciw temu i uiści opłatę, przewidzianą za pochowanie zwłok. Zastrzeżenie to ma skutek na dalszych lat 20 i może być odnowione.
3. Przepisy ust.1 i 2 nie mają zastosowania do chowania zwłok w grobach murowanych przeznaczonych do pomieszczenia zwłok więcej niż jednej osoby, a także do chowania urn zawierających szczątki ludzkie powstałe w wyniku spopielenia zwłok.”
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
7 grudnia 2017r. o 10:05
~~ napisał(a): Prezydent nikogo nie pomawia - ja pytam pomawiających! To gdzie jest to prawo ZABRANIAJĄCE pobierania opłat? :D
To że w jakimś mieście takich opłat nie pobierają, NIE oznacza że nie wolno pobierać!

Ja nie jestem stroną w sporze i nie mam interesu, by podawać do sądu. Acz uważam pozew ze strony pomówionych za zasadny.

Nic mi do radnych - dla mnie ważna jest prawda!

Wreszcie, twoja irytacja i impertynencja połączona z brakiem jakichkolwiek argumentów każe mi podejrzewać, że możesz mieć swój interes w tej sprawie . I dowodzi, że moja argumentacja była celna


Władze samorządowe powoływane są przez obywateli aby działać w imieniu i INTERESIE tych obywateli a nie prowadzić działalność komercyjną destabilizującą wolny rynek.
Spółki samorządowe powinny funkcjonować na granicy opłacalności aby obywatele będący den facto ich właścicielami mieli dostęp do sprawnej i jak najtańszej usługi komunalnej./ wywóz śmieci, cmentarz, zaopatrzenie w wodę . sprzątanie miasta itp/
Co do cen na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu posiadam kilkanaście faktur od ludzi plus trzy swoje i uważam że umieszczone tam ceny są niehumanitarne a wręcz grabieżcze
Osoba która to wymyśliła wraz z tymi którzy je zatwierdzili na pewno nie kierowała się dobrem klienta. Ponieważ spółki samorządowe są pawie zawsze monopolistami takie praktyki możemy nazywać " bandyckimi " .

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Nie ma nic takiego w ustawie! niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 10:50
Jest wręcz przeciwnie -WY NIE OGARNIACIE!
Pytam kolejny raz - gdzie jest paragraf zabraniający pobierania opłat?

Nie ma!!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 10:56
~~pan Henio napisał(a): Takiego grobu po prostu zarządca cmentarza NIE MOŻE RUSZYĆ! (dopiero po 99 latach) więc nie musisz go opłacać, a skoro nie musisz to jakim prawem pobierano opłatę?:

Pocztaj z sensem:


Lekarzu - ulecz najpierw siebie i poczytaj z sensem!
Od początku twierdzę, że ustawa nie pozwala administracji ponownie użyć grobu murowanego. Ale administracja przecież tego NIE przekraczała!

Gdzie paragraf ZABRANIAJĄCY pobrania opłaty?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 11:05
~~ napisał(a):
~~pan Henio napisał(a): Takiego grobu po prostu zarządca cmentarza NIE MOŻE RUSZYĆ! (dopiero po 99 latach) więc nie musisz go opłacać, a skoro nie musisz to jakim prawem pobierano opłatę?:

Pocztaj z sensem:


Lekarzu - ulecz najpierw siebie i poczytaj z sensem!
Od początku twierdzę, że ustawa nie pozwala administracji ponownie użyć grobu murowanego. Ale administracja przecież tego NIE przekraczała!

Gdzie paragraf ZABRANIAJĄCY pobrania opłaty?!


Nikt nie mówi że adm cmentarza wykorzystywał takie groby. Adm po prostu nie powinien pobierać opłaty, bo takiego grobu nie mogą ruszyć nawet jak się nikt nie zgłosi i wg ciebie nie zapłaci. Taki grób stroi jak święty przez 99 lat od wybudowania nawet jeśli ktoś nie zapłaci. A jeśli ktoś nie musi płacić żeby grób stał nie ruszony to jak można było ludzi wzywać do zapłaty. Ty serio jesteś taki głupi że tego nie kleisz?
Opłata była jednorazowa w momencie kupienia grobu murowanego wieloosobowego za grube pieniądze. Adm może się o niego upomnieć po 99 latach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 11:06
PanM napisał(a):
~~ napisał(a): Prezydent nikogo nie pomawia - ja pytam pomawiających! To gdzie jest to prawo ZABRANIAJĄCE pobierania opłat? :D
To że w jakimś mieście takich opłat nie pobierają, NIE oznacza że nie wolno pobierać!

Ja nie jestem stroną w sporze i nie mam interesu, by podawać do sądu. Acz uważam pozew ze strony pomówionych za zasadny.

Nic mi do radnych - dla mnie ważna jest prawda!

Wreszcie, twoja irytacja i impertynencja połączona z brakiem jakichkolwiek argumentów każe mi podejrzewać, że możesz mieć swój interes w tej sprawie . I dowodzi, że moja argumentacja była celna

Brawo Panie Przemysławie nareszcie tezy głoszone przez Pana znajdują odzwierciedlenie w praktyce.!!
Brawo panowie radni, że zaczynacie skubać plaster miodu, który jak robotnice wokół matki tak pracownicy w MZGK wokół prezesa tworzyli dobrobyt na użytek własny ,
za pełną aprobatą prezydenta.

Władze samorządowe powoływane są przez obywateli aby działać w imieniu i INTERESIE tych obywateli a nie prowadzić działalność komercyjną destabilizującą wolny rynek.
Spółki samorządowe powinny funkcjonować na granicy opłacalności aby obywatele będący den facto ich właścicielami mieli dostęp do sprawnej i jak najtańszej usługi komunalnej./ wywóz śmieci, cmentarz, zaopatrzenie w wodę . sprzątanie miasta itp/
Co do cen na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu posiadam kilkanaście faktur od ludzi plus trzy swoje i uważam że umieszczone tam ceny są niehumanitarne a wręcz grabieżcze
Osoba która to wymyśliła wraz z tymi którzy je zatwierdzili na pewno nie kierowała się dobrem klienta. Ponieważ spółki samorządowe są pawie zawsze monopolistami takie praktyki możemy nazywać " bandyckimi " .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 11:33
~~ napisał(a):
Nikt nie mówi że adm cmentarza wykorzystywał takie groby. Adm po prostu nie powinien pobierać opłaty, bo takiego grobu nie mogą ruszyć nawet jak się nikt nie zgłosi i wg ciebie nie zapłaci. Taki grób stroi jak święty przez 99 lat od wybudowania nawet jeśli ktoś nie zapłaci. A jeśli ktoś nie musi płacić żeby grób stał nie ruszony to jak można było ludzi wzywać do zapłaty. Ty serio jesteś taki głupi że tego nie kleisz?


Ty serio jesteś taki głupi , że nie kleisz faktu, że NIE MA PARAGRAFU zabraniającego pobierania opłaty?!
A kogo obchodzą te wszystkie INNE twoje i innych filozofie i dyrdymały?!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pan Henio niezalogowany
7 grudnia 2017r. o 11:43
~~ napisał(a):
~~ napisał(a):
Nikt nie mówi że adm cmentarza wykorzystywał takie groby. Adm po prostu nie powinien pobierać opłaty, bo takiego grobu nie mogą ruszyć nawet jak się nikt nie zgłosi i wg ciebie nie zapłaci. Taki grób stroi jak święty przez 99 lat od wybudowania nawet jeśli ktoś nie zapłaci. A jeśli ktoś nie musi płacić żeby grób stał nie ruszony to jak można było ludzi wzywać do zapłaty. Ty serio jesteś taki głupi że tego nie kleisz?


Ty serio jesteś taki głupi , że nie kleisz faktu, że NIE MA PARAGRAFU zabraniającego pobierania opłaty?!
A kogo obchodzą te wszystkie INNE twoje i innych filozofie i dyrdymały?!


jeśli do tej pory nie ogarnąłeś, to szkoda mi na ciebie czasu urzędasie, klakierze, politykierze nadworny...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.