Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
"Venom" zamiast "Kleru"?
29
Bernard
27 września 2018r. o 15:23
~~Różowofioletowy Złotlin napisał(a): Jak czytam wypowiedzi pana redaktora, to mam wrażenie, że traktuje pan wszystkich ludzi jak jedno wielkie bydło. Panie redaktorze nie wiem skąd ma pan takie informacje, że wszyscy tak pragną obejrzeć ten film. Być może projektuje pan własne wyobrażenia i chęci na inne osoby. Od dawna wiemy, że tego rodzaju "sztuka" jest panu bardzo bliska i czerpie pan niesamowitą radość, kiedy ktokolwiek lub cokolwiek uderza w kościół katolicki. Ma pan ogromną nadzieję, że ludzie po obejrzeniu takiej miernoty nie będą głosować na PiS lub przestaną szanować ludzi kościoła. Przyznam, iż takie rozumowanie, to czysty prymitywizm i proszę nie oceniać wszystkich jedną, swoją miarą. Kolejny raz obnażył się pan przed mieszkańcami i nie tylko. Dla pana i wtórującym panu osobom, to woda na młyn, ale to tylko świadczy o pana poziomie. I to są te tzw."elity".


Szanowny anonimie lub anonimko...

Nie traktuję ludzi jak bydło a jeśli masz takie wrażenie to mam nadzieję, że nie wynika ono z Twoich własnych doświadczeń w traktowaniu ludzi przez Ciebie.

Nikt nie napisał, że "wszyscy" chcą obejrzeć ten film. Ale, co wynika z rozmów z ludźmi i z komentarzy na forach, jest tych osób niemało wśród lokalnych kinomanów i nie tylko.

Nie mam żadnych nadziei związanych z tym filmem, poza nadzieją na to, że nie jest tak czarno-biały i jednoznaczny jak zwiastun. Bo chciałbym wierzyć w to, że Smarzowski nie pokazał świata monochromatycznego. Pewnie się przekonam, ale jakoś nie mam parcia, żeby zrobić to szybko.

Pisząc "Od dawna wiemy" pięknie się multiplikujesz. Akurat film jest sztuką mi bliską, ale akurat "Kler" mnie jakoś specjalnie nie emocjonuje. Jeśli jest jak w zwiastunie, to będzie to jednoznaczny i beznadziejny obraz świata. A wszyscy wiemy, że w środowisku księży są godni i niegodni, Jak w każdym.

Szacunek nie wynika z tego, czy ktoś jest człowiekiem kościoła czy antyklerykałem, tylko z tego, jakim człowiekiem jest. Szanuję wielu księży, niektórych z wzajemnością.

W najmniejszym stopniu nie poczuwam się o obecności w jakiejkolwiek "elicie". Twoja opinia na mój temat jest równie radykalna jak pozbawiona podstaw.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszara Malwa niezalogowany
27 września 2018r. o 15:34
Ten film nie uderza w kościół katolicki tylko pokazuje obyczaje panów w czarnych sukienkach, pokazuje prawdę, a tylko ten kto ma klapki na oczach a przed nosem marchewkę nie chce tego dostrzec. Kościół to instytucja w której dzieje się źle. Wszystko co jest niewygodne ocenia się jako atak na kościół, a o ofiarach pedofilii , nadużyciach księży jakoś zagorzałych nie interesuje. Hipokryzja jakich mało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Białawoszara Malwa niezalogowany
27 września 2018r. o 15:38
Oczywiście że zmieni, to już się stało, a jeżeli dla ciebie to komedia, to masz wypaczone poczucie humoru......
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Purpurowa Pęcherznica niezalogowany
27 września 2018r. o 15:42
Film Kler jest filmem o pewnym ważnym zjawisku społecznym. Mieszkańcy Bolesławca powinni mieć możliwość obejrzenia go w terminie jego premiery. Na temat samego filmu, a przede wszystkim na temat treści filmu toczą się dyskusje jeszcze przed jego premierą.Na pewno jest to film ważny i należy go obejrzeć. Jeżeli dzieją się rzeczy złe, należy o tym mówić.Zamiatanie pod dywan nic nie da.
Tłumaczenie pani dyrektor jest co najmniej dziwne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Burawy Kopytnik niezalogowany
27 września 2018r. o 16:18
Sam redaktor się pompuje na ten beznadziejny film jak dziad na czereśnie. Kto chce jechać do innego miasta obejrzeć film bo nie moze sie doczekać niech sobie jedzie i najlepiej już nie wraca. Film ten to protestancki paszkwil zrobiony za pieniądze żydo-lewactwa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnobursztynowy Miskant niezalogowany
27 września 2018r. o 16:28
Niech Najświętsza Panienka chroni nas przed premierą tego gniota.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
18442
PIS-PO-PRL
27 września 2018r. o 16:32
~~Białawoszara Malwa napisał(a): Oczywiście że zmieni, to już się stało, a jeżeli dla ciebie to komedia, to masz wypaczone poczucie humoru......


a dokładnie to co się zmieni? Liczysz, że dowiesz się z tego filmu coś, o czym nie wiesz? Na temat kościoła zostało już chyba wszystko powiedziane. Teraz pokażą to w filmie i tyle.

a poczucie humoru owszem, mam wypaczone :D


Dopisane 27.09.2018r. o godz. 16:32:

aaa i jeszcze dodam...
Jakiś czas temu mieliśmy ponoć wiekopomne dzieło - "Smoleńsk". Ileż to gadania było na temat tego filmu. Wypowiadali się chyba wszyscy. I ci co go widzieli i ci co nie widzieli.
Podobnie będzie z tym filmem... pogadamy pogadamy i rozejdziemy się po domach. Bo niczego nowego się nie dowiemy.

pozdrawiam :)

PIS=PO=PRL
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rdzawozłoty Jabłoń niezalogowany
27 września 2018r. o 16:39
Proszę weźmy na tapetę kolejny zawód w którym występuje pedofilia :

https://gazetalubuska.pl/nauczyciel-uwiodl-15letnia-gimnazjalistke/ar/7909642

Po zapoznaniu z tym faktem możecie przestać wysyłać dzieci do szkoły bo tam też zdarzają się, że pracują pedofile :-).
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza