Quantcast
Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Mrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kilka słów o nowej galerii w Bolesławcu
~~Oliwkowy Rozchodnik 24 lipca 2019r. o 9:18
nawet PZPR dbała o takie miejsca czy obecna władza jest bez duszna , przecież mnóstwo mieszkańców jest narodowości żydowskiej
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Brązowozłoty Kielichowiec 24 lipca 2019r. o 9:25
Lidzie patrzcie na oczy żydzi niczym nie zawinili oni też byli ludzmi i powinniście mniec do nich szacunek to całe powstanie to właśnie oni najgorzej przerzuli ludzi nie pelnosprważnych wyrzucili przez okna zabijanli ich i co zamiast tych galeri choćby kolo pogotowia mogli by zrobić cmentarz dla Żydów chociaż mogli byście się za nich po modlić.
Modlitwa:
Żydzi którzy już nie zyjecie ale nas slyszycie modlę się za was i was bronie.
AMEN
My mamy wszystko oni nie mieli nic.
To wszystko co mam do powiedzenia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka 24 lipca 2019r. o 9:34
~Malinowy Milin napisał(a): Dajcie spokój z narzekaniem. Tablica powinna stanąć w muzeum Bolesławca i to wystarczy. Obecnie mieszkańcy chcą zmian na lepsze, a nie zaściankowości. Sam też wyrażam zgodę, by nad moimi prochami po 70 latach zbudowano lotnisko, basen, albo jeszcze większą galerię handlową.



Tu nie o to tylko chodzi człeku. Chodzi o podejście do zagospodarowania przestrzennego miasta. Po kiego grzyba niby galeria na Dworcu Wschodnim, skoro kilkaset m. na północ powstanie sporo większe centrum handlowe? Czy naprawdę nie można było Dworca wschodnie przeznaczyć na Orkę i ten hotel, które to budowle zniszczyły zielony teren w centrum który mógł się stać swoistym Central Park? To bezmyślne wyprzedawanie gruntów żeby tylko mieć kasę jest wg mnie zwykłym wandalizmem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Fioletowy Jesion 24 lipca 2019r. o 9:44
Dlaczego nie dziwie sie ,że spółka ktora ma w nazwie "Gmbh" byla zainteresowana zakupem terenu ale bez tablicy upamietniającej skrzywdzonych przez Niemców?

I Jeszcze jedna rzecz- co w tej sprawie zrobił prezydent miasta Piotr Roman?
-Nic
Zabrakło wrażliwości, wyobraźni czy wiedzy?
Od 13 lat pełni Pan funkcje publiczną z wyboru i tak reprezentuje interes publiczny?
Rozumiem , że woli Pan przecinać wstęgę z okazji otwarcia czegokolwiek , np blaszanej budy w Manufakturze i grzać się w blasku fleszy opowiadając o pomocniczości władzy w każdej inwestycji.
Co zrobił Pan w tej sprawie?
Nie przyjmuje do wiadomości odpowiedzi ,że wszystko co było możliwe czyli nic, bo to teren prywatny i inwestor prywatny.
Zbyt długo pracowałem w administracji i wiem ze Gmina może wszystko- np na etapie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. O tym co gmina może zrobić z inwestorem prywatnym nie muszę opowiadać zwłaszcza Panu - bo przypadek Galerii na Łokietka jest wszystkim dobrze znany.
Nie mam nic przeciwko tej inwestycji, ale ustawienie tablicy i uczczenia ofiar w sposób godny- mógł Pan dopilnować.
Tego wymaga Polski interes narodowy.
Starosta tez powinien uderzyc się w piersi, mógł dopilnowac interesu Państwa Polskiego na etapie wydawania pozwolenia na budowe.

Za 37 dni prezydent i starosta spotkają sie pod pomnikiem z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i będą mówić o pamięci...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morelowa Skalnica 24 lipca 2019r. o 9:56
Co kogo obchodzą te brednie? Jedna tablica w porównaniu z większymi dowodami na zbrodnie hitlerowskie nic nie znaczy. Takich tablic można postawić 10 nowych, one też upamiętnią. Płacz nad jedną tablicą co ma zatrzymać rozwój jest bez sensu. zatrzymajcie wszystkie budowy bo tam będą zapewne ślady i dowody na IIwojnę światową. To że upadnie tesco takie ważne? Czy też inne sieci? Konkurencja! Przyjdą nowe. Świat się zmienia i rynek się zmienia. W przyszłości na pewno i te galerie będą modernizowane na sale koncertowe, kinowe, dyskoteki, czy też galerie sztuk pięknych. Jęczenie nad tym też nic nie zmieni. Miasto żyje własnym życiem, płaczki dalej będą płakać.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Sina Gailadia 24 lipca 2019r. o 10:01
Ilu Bolesławian, każdy ma swoją rację i wizję zagospodarowania terenu. Ale tylko nieliczni o tym decydują. Szanujmy się nawzajem, i dobrze byłoby aby Włodarze naszego miasta wyjaśnili zamierzenia upamiętnienia historii z pomnikiem. Dodam natomiast moje przemyślenie, że przecież nie wiemy, co było na miejscu np. domu, w którym mieszkamy, czy ulicy po której jeździmy. Więcej tolerancji dla Wszystkich życzę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaropopielata Żurawina 24 lipca 2019r. o 10:04
~Malinowy Milin napisał(a): Dajcie spokój z narzekaniem. Tablica powinna stanąć w muzeum Bolesławca i to wystarczy. Obecnie mieszkańcy chcą zmian na lepsze, a nie zaściankowości. Sam też wyrażam zgodę, by nad moimi prochami po 70 latach zbudowano lotnisko, basen, albo jeszcze większą galerię handlową.

Ty masz tyle do gadania co świnia w rzeźni .Po 30 latach na twojej mogile napiszą ,,Grób przeznaczony do ponownego pochówku ."a nie daj Boże jak nie będzie opłacone to po 10 latach położą czyjąś trumnę na twojej .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Czerwony Kokorycz 24 lipca 2019r. o 10:06
Firma która jest inwestorem Ma w nazwie GMBH , co oznacza , że jest firmą niemiecką . Mamy taką władzę która tak stworzyła plan , że nie zabezpieczyła miejsc które powinny być chronione pod względem historycznym. Mi jest wstyd że w moim mieście dochodzi do tego , że spadkobiercy tych którzy niszczyli naród polski i żydowski po 70-ciu kilku latach chcą zniszczyć lokalnych przedsiębiorców i wywieść nasze ciężko zarobione pieniądze za granicę . Podobnie jak w czasie wojny tylko, tym razem w białych rękawiczkach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.