Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Czy znak 'kotwicy' nie traci z każdym rokiem na swojej historycznej wartości ?

~~Ciemnokasztanowa Kalmia niezalogowany
3 sierpnia 2019r. o 16:44
skorn napisał(a): "Wyzwalali" tak jak bolszewicy ćwierć wieku wczesniej.

W 39 r. też wyzwalali czy o tej części historii półmózgowi się zapomniało?


Zakisiłeś korniszona ,korniszonie ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
3 sierpnia 2019r. o 16:52
i tym stwierdzeniem chcesz mnie ''oświecić''?

ja nie patrzę na to że za plecami mieli NKWD strzelające im w plecy w razie załamania ataku ...
mnie chodzi o to że polityka Stalina nic ich nie obchodziła ale wyzwalali ''po drodze '' Polskę ...
zarzuty że napadli na Polskę we wrześniu czytam z każdej strony ale dlaczego tak się nie rozpisujesz że nasi zachodni ''sojusznicy'' nic nie zrobili by nam pomóc ...

a zresztą do dup...y z nimi ...

dlaczego polski rząd spieprzył z kraju wraz ze sztabem wysokich oficerów do Rumunii ...

widzisz tu pewną analogię ?...tam niekiedy młodzi Rosjanie a u nas młodzi Polacy byli ''mięsem armatnim''

Polakom stawia się pomniki a Rosjanom burzy ...a śmierć od kuli jest jedna

durni politycy dla zaspokojenia swoich chorych ambicji jeśli zechcą wyślą cie na pierwszą linię a sami zasiąda w bunkrach w klubowych fotelach ...
myślisz że będą przejęci tym że być może osierocisz żonę i dzieci?

ale spoko - zostaniesz ''bohaterem '' ....tyle że martwym a za 50 lat ktoś być może powie ...

ale dure.ń ...zginął za polityków ...

(piszę z doskoku - wieczorem możemy popisać ...jak tam z tym Pułaskim? ...bohater narodowy ;) )


Dopisane 03.08.2019r. o godz. 16:52:

o proszę ...jest i korniszon ...hahahaha

on ''znafca'' historii zapewne popisze się wiedzą ...

korniszonie ...twój ojciec protestował zapewne i dlatego nie pracował w ''komunie''
napisz ...był zapewne sabotażystą i w ramach protestu nie wyrabiał normy ...a może sypał piach w łożyska?

wiem ,wiem ...napisz -ty synu komucha ''
:]

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwona Skimia niezalogowany
3 sierpnia 2019r. o 22:38
Tylko tęczowa zaraza jest równie groźna dla Polski jak czerwona. Ostatnio sprofanowali symbol "Polski Walczącej" .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwona Skimia niezalogowany
3 sierpnia 2019r. o 22:39
Niemcy chcą zrobić ze Szczecina aglomerację. "Bo Berlin nas ignoruje"
Szczecin przez wiele lat był niemiecki. Teraz wielu Niemców chce, by miasto zostało stolicą polsko-niemieckiej aglomeracji. Jako pierwszy o transgranicznych planach miejscowości z pogranicza poinformował portal money.pl. Gminy byłego NRD mają czuć się niewystarczająco wspierane przez silny Berlin i szukają szansy na rozwój gospodarczy w innym kierunku niż niemiecka stolica. Taką szansą miałby być dalszy rozwój Szczecina, jako miasta coraz silniejszego gospodarczo, a jednocześnie oddalonego od miejscowości niemieckich zaledwie kilkadziesiąt minut drogi. W czwartek w Szczecinie gościem będzie premier Meklemburgii Pomorza Przedniego Manuela Schwesig. Politycy Prawa i Sprawiedliwości ostro komentują całą sytuację i żądają wyjaśnień.


https://wszczecinie.pl/aktualnosci,szczecin_bedzie_polsko_niemiecka_aglomeracja_marszalek_o_dobrej_wspolpracy_pis_zada_wyjasnien,id-32432.html
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwona Skimia niezalogowany
3 sierpnia 2019r. o 22:40
Niemieckie media o planach wobec Szczecina :

"Nordkurier", największa gazeta w północno-wschodniej części Niemiec sugeruje, że trwają zaawansowane rozmowy, by to właśnie stolica Pomorza Zachodniego była polsko-niemiecką aglomeracją, w której ogniskowany byłby handel oraz usługi. Taki kierunek, to efekt coraz większej rozbieżności pomiędzy tempem rozwoju niektórych niemieckich landów
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bordowy Różanecznik niezalogowany
4 sierpnia 2019r. o 0:07
falco napisał(a): też nie wiem ''co bierzesz'' ale nic mi do tego czy piszesz to po prochach ,alkoholu czy dopalaczach ...

ale może tak ...wiele źródeł (zapewne napiszesz że sowieckich ) podaje że podczas wyzwalania Polski poległo około 600 tyś . Rosjan

napisz mi więc ilu poległo według Twoich źródeł ;)

a ta ''pani '' o której to napisałeś że to tylko jakiś tam przypadek to była uczestniczka Powstania i nie okazanie jej szacunku przez rządzących to tak jak plunąć w twarz żyjącym jeszcze powstańcom ...

brak szacunku dla takich osób to brak szacunku dla wielu jeszcze innych kart z historii tego kraju ...

dzisiaj pisze się ''legendy'' które niewiele mają z prawdziwą historią a niewygodne fakty się ukrywa ...

znasz takich polskich bohaterów jak Kościuszko czy Pułaski ?

czy nie uważasz ich za bohaterów ?
później poczytam ale w tej chwili muszę gdzieś podjechać ...

bywaj i zastanów się jaką historię chcesz czytaĆ ...;)Dopisane 03.08.2019r. o godz. 15:01:no i ''nauczyciel historii ''zamilkł ...;)
Przy WYZWALANIU????? dla mnie zdobywali a nie wyzwalali... Widzisz tym się różnimy... Jeśli dla Ciebie na ich brudnych buciorach i w katowniach wśród jęków torturowanych przyszło wyzwolenie to serio nie ma tu o czym mówić... Ja stoje po stronie mordowanych nie mordujących. Sam zdradzasz kim jesteś...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2900
#falco nieaktywny
4 sierpnia 2019r. o 8:37
tak ...różnimy się i to zasadniczo bo ty sprowadzasz rolę zwykłego ,szeregowego żołnierza do roli mordercy co szedł tylko w zamiarze mordowania ...

przypomnę ci że na to co się działo tu zaraz po wojnie pozwolił Zachód czyli dzisiejsi nasi ''sojusznicy''

Jałta, Casablanka , Poczdam ...

poczytaj o tym ...;)

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zielonkawy Chmiel niezalogowany
4 sierpnia 2019r. o 10:01
ale to zwykli żołnierze mordowali i gwałcili, nie potrzebowali do tego rozkazów jełopie nie wiele wiesz wychowany pod trepem tatusia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.