Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
REKLAMA Bricomarche zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Z Olgą Tokarczuk i Noblem w Centrum Wiedzy
~Śnieżnobiała Aukuba niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 18:24
,, Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy, jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów,, (cyt. Olga Tokarczuk 2015.) prawdopodobnie z cyklu opowieści niesamowite i s-f
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 18:27
przeciez to sa bzdety to po co cytujesz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Śnieżnobiała Aukuba niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 18:29
I pewnie dlatego najwięcej wśród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata w Izraelu jest Polaków choć tam według historyków nawet zagranicznych stanowią oni tylko garstkę spośród tysięcy którzy oddali życie za Żydów. Dlatego Niemcy tak bardzo potrzebują takich Tokarczuków i Pawlikowskich aby pluć ile się dla na swoje gniazdo. Oni mają swoją cenę. Jednej wystarczy dać Nobla, a drugi zadowoli się Oskarem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 18:30
~~Malinowoczerwona Czereśnia napisał(a):
fobiak napisał(a):





za właśnie coś takiego lubię cię czytać

nie jakieś Kocham Bolec.Info ety tylko rzeczowość ...

tylko zbyt mało chce cię czytać a jeszcze mniej rozumieć ;)


a kto ciebie tu przyslal? kto tobie za to placi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Śnieżnobiała Aukuba niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 18:33
,, przeciez to sa bzdety to po co cytujesz,,
Fobiak

Ani cieszę się że nawet ty przyznajesz że Tokarczuk opowiada bzdety. Tylko wytłumacz ty mi. Dlaczego na tego typu bzdety dają Noble?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 18:44
~Śnieżnobiała Aukuba napisał(a): ,, przeciez to sa bzdety to po co cytujesz,,
Fobiak

Ani cieszę się że nawet ty przyznajesz że Tokarczuk opowiada bzdety. Tylko wytłumacz ty mi. Dlaczego na tego typu bzdety dają Noble?



oj nie wiem, przeciez ja nie szwed, chca miec polke jako laureatke to niech maja. nie bede protestowal. oni i tak polskiego nie znaja to co za roznica, wazne jest, ze mamy nobla i wazne jest, ze dostala go baba a nie jakis polski baran.
powinnismy sie cieszyc, ze do kasy gminnej w kotlinie klodzkiej wplynie troche kasy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Śnieżnobiała Aukuba niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 19:04
,, wazne jest, ze mamy nobla i wazne jest, ze dostala go baba,, (cyt. Fobiak)

Czyli jak mam rozumieć nie ma dla Ciebie znaczenia za co się przyznaje Nobla tylko ważne że babie. Ok.

Wiesz ja osobiście wolałbym żeby dostał Nobla ktoś kto ma coś ciekawego do powiedzenia. A nie ktoś kto tak nienawidzi swojego kraju że zapomina ile ten kraj wycierpiał żeby taka panienka mogła sobie dziś żyć w pieleszach i pisać donosy na Polskę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ciemnopopielaty Lubczyk niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 19:05
Tokarczuk mówiła o kolonializmie i antysemityzmie Polaków. "Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów. To wszystko musimy sobie jeszcze raz opowiedzieć, żeby zbudować siebie na nowo” – dodała"

Czy ta kobieta jest w stanie wskazać polskie kolonie ? Dla mnie, jest to typowy antypolski szkodnik.

https://wmeritum.pl/listkiewicz-tokarczuk-slowa/301374
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza