Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Z Olgą Tokarczuk i Noblem w Centrum Wiedzy
~~Czerwonobrązowy Plektrantus niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 13:37
fobiak napisał(a): wyglosila piekne przemowienie


Chyba na głowę upadłeś.Antypolskość, nienormalność.Lewactwo lewituje poniżej poziomu.Chyba, że masz na myśli jej kosmiczne analogie do literatury?lewackość nigdy nie będzie awangardą, bo to zakrawa o Marksizm.Dla mnie to raczej fantasmagorie.

W tym wszystkim należy też oddzielić literackość. Rozróżnić jej humanistyczny aspekt, od aspektu czysto poglądowego, politycznego, oraz ocennego naszą polskość. To akurat dotyczy jej wywiadów.To dotyczy lewackich manipulacji i pospolitych kłamstw.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 13:47
Pannazdzieckiem napisał(a):
Odnośnie Wyklętych ... być może to właśnie żydowska propaganda nakładła Ci takich głupot do głowy . Przecież za rękę nie schwyciłeś żadnego z Wyklętych , pomimo tego żeś starszy ode mnie o jakieś dziesięć lat.

Zaś jeśli chodzi o laskę , to spytaj Panią Tokarczuk ... ja jestem hetero , nie to co nowoczesna Łełropa :D

Idę po piwo ... nara :)


cos ty panienko. zadna zydowska propaganda, jak uslyszalem o wykletych to poglebilem wiedze bo nie wiedzialem nic. wczesniej czytalem same zachwyty. jezdzilem na ich ich tereny dzialania, pytalem sie starszych zdrowych na umysle, z jednym wykletym rozmawialem, jezdzilem do ipn-u, czytalem ich zyciorysy na necie, zarejestrowalem sie na portalach historycznych, na jednym dostalem bana, czytalem na necie biuletyny historyczne. pozniej przegladnalem sobie wszystkie kroniki filmowe. i zaczalem myslec, nic nie wymyslilem ale porownujac lyzke chudej zupy robotnika odbudowujacego kraj do tlustego wiejskiego rosolu wykletego bawiacego sie w podchody nie nasuwa mi sie nic z czego moglbym byc dumny. zabijanie polakow przez polakow uwazam za najwieksza zbrodnie i tym sie zajmowali wykleci. pier dolenie o walce z komunizmem to pozywka dla takich jak ty. obie strony walczyly o demokracje, tak bylo na ulotkach wykletych i tak glosila nowa powojenna wladza.
tokarczuk bym nie dal loda zrobic bo wiem, ze ona nie ma pojecia jak sie mi robi loda.
a wy dziewczynki z bolca uczcie sie bo kiedys moze sie przydac.


Dopisane 13.12.2019r. o godz. 13:47:

~~Czerwonobrązowy Plektrantus napisał(a):
fobiak napisał(a): wyglosila piekne przemowienie


Chyba na głowę upadłeś.Antypolskość, nienormalność.Lewactwo lewituje poniżej poziomu.Chyba, że masz na myśli jej kosmiczne analogie do literatury?lewackość nigdy nie będzie awangardą, bo to zakrawa o Marksizm.Dla mnie to raczej fantasmagorie.

W tym wszystkim należy też oddzielić literackość. Rozróżnić jej humanistyczny aspekt, od aspektu czysto poglądowego, politycznego, oraz ocennego naszą polskość. To akurat dotyczy jej wywiadów.To dotyczy lewackich manipulacji i pospolitych kłamstw.


nie sluchales opisu zdjecia jej matki, opisu radio z zielonym oczkiem, o niszczeniu planety, o wymordowaniu 80 milionow indian. no nie wiem co ty slauchales. ten jej odczyt to literatura z wyzszej polki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowoczerwony Świerk niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 14:01
Odczyt nie jest literaturą.Nie ma cech literackich.To kwestia humanizmu.Jej humanizmu nie kwestionuje.Też cię cieszę z jej Nobla, ale to że eksponuje w mediach zagranicznych antypolskość zasługuje tylko na ostrą krytykę.Co innego, gdyby swoją krytykę wyrażała w Polsce i do polaków, miałoby to być może jakąś formę samoczyszczania się, kiedy robi to na zewnątrz wpisuje się w lewacką propagandę. Dołącza tym samem do totalnej targowicy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Amarantowa Mydlnica niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 14:17
"Olgo! Jesteśmy dumni.Dziękujemy i gratulujemy" Piotr Roman,Kornel Filipowicz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 14:26
~~Pomarańczowoczerwony Świerk napisał(a): Odczyt nie jest literaturą.Nie ma cech literackich.To kwestia humanizmu.Jej humanizmu nie kwestionuje.Też cię cieszę z jej Nobla, ale to że eksponuje w mediach zagranicznych antypolskość zasługuje tylko na ostrą krytykę.Co innego, gdyby swoją krytykę wyrażała w Polsce i do polaków, miałoby to być może jakąś formę samoczyszczania się, kiedy robi to na zewnątrz wpisuje się w lewacką propagandę. Dołącza tym samem do totalnej targowicy.

sa odczytyty filozoficzne, naukowe licznikowe i takie https://fil.ug.edu.pl/strona/43914/lesung_mit_gedichten_kurzprosa_und_literarischen_ubersetzungen_odczyt_wierszy_prozy_i_tlumaczen
odczyt tokarczuk, nie tylko ma cechy literackie ale i poetyczne, jesli ma literackie to automatycznie ma naukowe.


Dopisane 13.12.2019r. o godz. 14:26:

i jesli odczytuje literat to jest literacki
jesli odczytuje lekarz to medyczny
a o odczytach betoniarzy nie slyszalem jeszcze
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pomarańczowoczerwony Świerk niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 14:35
Inspiracja prozą, czy też poezją wykorzystywana w wygłoszeniu odczytu-mowy, nie czyni z niej literatury.Inaczej, z prozy nie powstaje automatycznie książka, ani też z poetyczności utwór poetycki.To już didaskalia.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
13 grudnia 2019r. o 14:53
zalezy jak sie ujmie tekst, u tokarczuk sa metafory tekst jest czesto poetyczny i skierowany do uczuc czlowieka a nie, wyjasniajacy naukowo cokolwiek. dlatego odczyta ma charakter literacjki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Śnieżnobiała Aukuba niezalogowany
13 grudnia 2019r. o 15:01
Skoro takim Obamom, Bolkom czy innym Tokarczukow dają Noble to być może jeszcze Pan Jerzy Urban, Biedroń albo Palikot się załapie. Oczywiście zaraz po Owsiaku na Nobla w dziedzinie ekonomii na rozwój złotego melona i mrówki całej.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.