Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nienawiść ze strachu, strach z niewiedzy
11445
PanM
21 czerwca 2020r. o 13:07
~Ciemnokasztanowa Kolendra napisał(a): Horus. Religia przetrwa wszystko.
Nie Ty pierwszy, ani ty ostatni, który chce przeskoczyć coś czego nie przeskoczy. Przed Tobą byli już silniejsi i mocniejsi co chcieli udowodnić, że świat bez Boga jest możliwy. I tak to Stalin był i już go nie ma, Hitler był i już go nie ma,
Mao był... Wielu "postępowców" było co całe swoje życie chcieli wyleczyć świat z Chrześcijaństwa. Ich już nie ma. Chrześcijaństwo wciąż sobie jest niczym SKAŁA. I będzie.
Bądź sobie postępowcem jak reszta naiwniaków.
Podejrzewam jednak, że Ty jesteś w dodatku hipokryta bo jak większość korzystasz chętnie z przywilejów które wypracował światu Kościół. Znając życie jesteś tym kolejnym co to chętnie wigilię sobie obchodzi i łamie się opłatkiem z bliskimi. W tych chwilach "bajki z mchu" ci nie szkodzą.


Dobra bogobojna Tyldo.
Osoba wygłasza teorie w które sama wierzy. Osoba nie uznaje innego świata jak ten w który sama wierzy.
Proszę sobie uzmysłowić / jeśli to niezbyt trudne / że dla ludzi niewierzących lub uznających inne wartości niż chrześcijaństwo katolicy są tym czym dla katolików muzułmanie. Jednak my zachowując tolerancję nie zmuszamy wiernych do naszych przekonań. Chcieli byśmy funkcjonować wspólnie aby żadna ze stron światopoglądowej filozofii nie narzucała pozostałym swojej jako dominującej. Osoba wierzy w boga to ok ale niech osoba nie przekonuje jako tchórzliwy anonim innych publicznie.
Osoba nie potrafi znaleźć zrozumienia do wyznawców innych religii , nawet tych wyznających tego samego waszego boga. Spieracie się nie o niego a o sposoby oddawania czci.
Co to za filozofia wypisywana publicznie że jest jakiś tam bóg ? Wielu ludzi uważa że nie ma żadnego boga i tego co obiecuje religia.Każdy stoi i będzie stał przy swoim zdaniu bo z wierzącymi nie ma żadnej płaszczyzny do merytorycznej polemiki.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 13:32
Wielka Cywilizacja Zachodu która powstała na zasadach biblijnych potrafiła wypracować tak dobre relacje między wierzącymi i nie wierzącymi. Ty tego zdaje się nie dostrzegasz.
Czy ktoś każe być katolikiem, albo chodzić na msze? Czy masz nakaz uczestniczenia w życiu duchowym? Czy masz obowiązek chrzcić dziecko? lub posyłać je na religię? Właśnie tak wygląda w Polsce ta nietolerancja.
A teraz pomyśl jak ta tolerancja wygląda w takim islamie lub takim komunizmie w Korei Północnej.
Czy faktycznie aby coś w życiu docenić musisz najpierw to stracić?

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
21 czerwca 2020r. o 13:52
~Ciemnokasztanowa Kolendra napisał(a): Wielka Cywilizacja Zachodu która powstała na zasadach biblijnych potrafiła wypracować tak dobre relacje między wierzącymi i nie wierzącymi. Ty tego zdaje się nie dostrzegasz.
Czy ktoś każe być katolikiem, albo chodzić na msze? Czy masz nakaz uczestniczenia w życiu duchowym? Czy masz obowiązek chrzcić dziecko? lub posyłać je na religię? Właśnie tak wygląda w Polsce ta nietolerancja.
A teraz pomyśl jak ta tolerancja wygląda w takim islamie lub takim komunizmie w Korei Północnej.
Czy faktycznie aby coś w życiu docenić musisz najpierw to stracić?



Rozdział kościoła od państwa w moim rozumieniu jest zyskiem a nie stratą. Jeśli społeczeństwu raz udało by się wyeliminować dominację jednej religii nad życiem świeckim to nie po to aby zastępować ją inną.
Co do aspektu dominacji koscioła i wtącaniu się w sprawy państwa mamy aż nadto jaskrawe dowody.
Konkordat , religia w szkołach , kapelani w służbach mundurowych i szpitalach , dotacje dla kleru , uczelnie religijne , szkoły / pijarowie/ wszechobecnośćw mediach publicznych i na panstwowych i samorządowych uroczystościach , Raze wycenia się tą dobrowolną posługę na 12 miliardów rocznie.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 14:13
No ale tu możesz mieć już pretensje do Demokracji a nie do Kościoła. Przecież to nie PiS wprowadził konkordat tylko ludzie ze środowiska Lecha Wałęsy. Więc sorry...
Jeśli chodzi o mnie to też jestem przeciwny religii w szkole (chyba że byłaby to szkoła prywatna).
Demokracja
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 14:35
Jak ludzie wybierają coś co nie podoba się Niemcom i tęczowej LGBT to trzeba robić pucz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoczerwony Kocanki niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 14:39
konkordat został wprowadzony za rządów Hanny Suchockiej ,a pięć lat póżniej przyklepany przez prezydenta Kwaśniewskiego ,a jemu do solidarności było daleko ,tak komuch wpłynął na to co mamy do dziś ,to nie demokracja ,to rachunek zysku i strat(interes polityczny) nie na darmo dwie kadencje był,
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
21 czerwca 2020r. o 15:27
~Ciemnokasztanowa Kolendra napisał(a): Horus. Religia przetrwa wszystko.

Podejrzewam jednak, że Ty jesteś w dodatku hipokryta bo jak większość korzystasz chętnie z przywilejów które wypracował światu Kościół. Znając życie jesteś tym kolejnym co to chętnie wigilię sobie obchodzi i łamie się opłatkiem z bliskimi. W tych chwilach "bajki z mchu" ci nie szkodzą.


jak świat światem coś na wzór religii zawsze istniało tylko daj mi odpowiedź ...
co było pierwsze ?...religia czy kapłani?

czy to co dzisiaj nazywamy wszyscy religią przed wiekami nie było wierzeniami?na ich podstawie kilku cwaniaków zbudowało religię ...
i nie chodzi mi tu o ''chrystusów'' czy innych ''allahów'' bo i ich legendy oparte są na wcześniejszych ''przekazach'' ;)
i nawet nie Egipt czy Syria czy Babilon...
trzeba sięgać daleko głębiej ...
wszystko to na swój sposób ewoluowało krok po kroczku i dzisiaj mamy to co mamy...


napisz mi z jakich to niby ''przywilejów'' ja dzisiaj korzystam?...jakie to ''przywileje'' ten kościół dla mnie ''wypracował''?
to może być ciekawe?
wynalazł koło?...proch? no proszę napisz ...


co do wigilii ...nie raz tu pisałem ...ten czas jako czas urzędowo dany przez państwo to okazja do odpoczynku ,spotkań z rodziną ogólnych życzeń zdrowia i pomyślności...

podobne życzenia składamy sobie z okazji przypadających urodzin...


nie ma żadnych choinek ale jest smażony karpik bo to jest dla mnie dodatkowy dzień kiedy mogę obżerać się tym co lubię ...
tyle tylko że praktycznie nie ma miesiąca bym sobie nie kupował jednego czy dwóch karpi na łowisku przed Łąką...

czy to oznacza dla ciebie że mam przynajmniej kilka ''wigilii'' w roku?

pomyśl...ilu forumowych katolików obchodzi hucznie z pełnym ceremoniałem Wigilię by już w pierwszy dzień ''świąt'' pluć tu jadem na tych dla których kolejny dzień jest tylko kolejnym dniem bez ''świątecznej'' pompy?

myślę że jesteś usatysfakcjonowany (a) odpowiedzią ...

jeśli nie to masz problem ...;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brunatnoszara Mięta niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 15:44
~~Brunatnoczerwony Kocanki napisał(a): konkordat został wprowadzony za rządów Hanny Suchockiej ,a pięć lat póżniej przyklepany przez prezydenta Kwaśniewskiego ,a jemu do solidarności było daleko ,tak komuch wpłynął na to co mamy do dziś ,to nie demokracja ,to rachunek zysku i strat(interes polityczny) nie na darmo dwie kadencje był,


To bardzo dobry pretekst żeby nie głosować na komuszków .
LSD , PiS , AWS KOMUSZKI.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.