Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Nienawiść ze strachu, strach z niewiedzy
~~Czekoladowy Bluszcz niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 16:32
Polecam obejrzeć w Onecie filmik "(Nie) ziemskie historie", i wyciągnąć stosowne wnioski, dotyczące rzeczywistości w Polsce , i udziału w niej polityków oraz kościoła w pozyskiwaniu politycznych zwolenników oraz środków finansowych z funduszy unijnych.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 16:50
Horus napisał :
"napisz mi z jakich to niby ''przywilejów'' ja dzisiaj korzystam?...jakie to ''przywileje'' ten kościół dla mnie ''wypracował''?
to może być ciekawe?
wynalazł koło?...proch? no proszę napisz ."

Pierwsze uczelnie, idea budowania pierwszych szpitali, rozwój medycyny to właśnie zawdzięczasz Kościołowi. To była pierwsza organizacja na świecie, która zaczęła pomagać słabszym, chorym. Stąd pierwsze pomoce harytatywne wyszły właśnie z zakonów m. in domy dziecka, przytułki.
Tylko Wielka Chrześcijańska Cywilizacja Zachodu potrafiła ewaluować w kierunku demokracji.
A to tylko kropelka w morzu tego co Kościół dał Europie i Światu. Jednak nie chce mi się tracić dla Ciebie czasu na niedzielne wykłady z lekcji historii tylko dlatego, że jesteś niedouczony.
Mamy dziś niedzielę, dzień wolny od pracy. Jak Kościół nakazał siódmego dnia odpoczywać to i nawet neobolszewicy korzystają chętnie z tego przywileju. Zatem miłej niedzieli horusie.
I pamiętaj. Gdyby nie Chrześcijaństwo to jedyne co by Ciebie dziś uczyli to prawa Szariatu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morska Krwawnica niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 17:31
~~Morska Krwawnica napisał(a):
~~Kawowy Cytryniec napisał(a):
~~Morska Krwawnica napisał(a): LGBT nie ma NIC wspólnego z gejami i lesbijkami, którzy chcą żyć w spokoju i pokoju (dla de.bili tłumaczę , nie chodzi o pomieszczenie). I do tej pory tak było. LGBT to dzisiejsza moda na krzyk i roszczenia. To pseudo walka z Kościołem Katolickim, którego tworzą LUDZIE, również popełniający błędy. Ale takie błędy mogą byś popełniane w sądach, urzędach gmin, urzędach miast, szkołach, przedszkolach, u naszych sąsiadów, czy w końcu w rodzinach, ale też w innych religiach, których nikt nie atakuje. Bo tylko Kościół Katolicki broni praw i wartości tradycyjnej rodziny. LGBT to moda, która przeminie tak szybko jak szybko się pojawiła, bo mądrzy i rozsądni ludzie nie chowają się za tęczową flagą. Przecież " Polacy nie gęsi i swój język mają"


Patrz kto nagłaśnia ten temat nie było by go gdyby nie mak kwacz i jego ferajna i na ich życzenie swoje trzy grosze wtrąca kościół - pytam się po co i komu to służy?
Ale jakie trzy grosze wtrąca Kościół??? Napisz o co chodzi Kościołowi i dlaczego tak sie Go czepiacie?
I co przyjacielu, nie doczekam się sensownej odpowiedzi??? Brak argumentów?????????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
21 czerwca 2020r. o 17:47
~Ciemnokasztanowa Kolendra napisał(a): Horus napisał :
"napisz mi z jakich to niby ''przywilejów'' ja dzisiaj korzystam?...jakie to ''przywileje'' ten kościół dla mnie ''wypracował''?
to może być ciekawe?
wynalazł koło?...proch? no proszę napisz ."

Pierwsze uczelnie, idea budowania pierwszych szpitali, rozwój medycyny to właśnie zawdzięczasz Kościołowi. To była pierwsza organizacja na świecie, która zaczęła pomagać słabszym, chorym. Stąd pierwsze pomoce harytatywne wyszły właśnie z zakonów m. in domy dziecka, przytułki.
Tylko Wielka Chrześcijańska Cywilizacja Zachodu potrafiła ewaluować w kierunku demokracji.
A to tylko kropelka w morzu tego co Kościół dał Europie i Światu. Jednak nie chce mi się tracić dla Ciebie czasu na niedzielne wykłady z lekcji historii tylko dlatego, że jesteś niedouczony.
Mamy dziś niedzielę, dzień wolny od pracy. Jak Kościół nakazał siódmego dnia odpoczywać to i nawet neobolszewicy korzystają chętnie z tego przywileju. Zatem miłej niedzieli horusie.
I pamiętaj. Gdyby nie Chrześcijaństwo to jedyne co by Ciebie dziś uczyli to prawa Szariatu.


i ty piszesz mi ze jestem ''niedouczony''?
ty który pierwsze szpitale przypisujesz kościołowi?

poczytaj o starożytnym Egipcie a wtedy kmiotku biorąc za przykład ten najprostszy-bo innych już nie pojmiesz :]- mumifikację zapewne oświecisz mnie po jakich ci lekarze byli uniwersytetach...;)
prawdziwy rozwój idei szpitalnictwa nawet historycy przypisują czasom hellenistycznym więc nie pierdziel tu głupot..
pierwsze uniwersytety i początki bibliotekarstwa to Babilon ...
pierwsze regulowanie zasad wojskowości to Asyria i Rzym i na pewno nie chrześcijański ...hahaha

mógłbym ci podać wiele jeszcze innych tych przykładów tej niby wielkiej roli kościoła w krzewieniu wiedzy i nauki ...
od palenia filozofów na stosach - Bruno-po ''herezje'' Kopernika...
skąd początki kartofelków w Europie?
skąd dotarła do Europu nie tylko gospodarka agrarna ale nawet zwykła kanalizacja?

i ty kmiotku-roztropku piszesz mi o ''nieuctwie''?

kiedy starożytni mieli nie tylko kanalizację ,łaźnie a nawet podgrzewane podłogi twoje ''pany biskupy'' chodzili ze kupczy...ą za plebanię ...w krzaczory...hahaha

kiedy Arabowie wiedzieli czym jest luneta a wiedzieli o tym i Majowie ;) i obserwowali niebo wiedząc już czym jest gwiazdozbiór Oriona ,twoje biskupy nakładali na astronomów klątwy,palili ich tak jak i wydane o tym książki...

ale co taki oszołom jak ty może o tym wiedzieć...

myślisz tym co ci pleban nawrzucał do tej łepetyny..
i nie pierdziel tu kolejnych głupot że to kościół był tym pierwszym kto zakładał przytułki ,schroniska ...

poczytaj o tym bo będziesz zmuszony po raz kolejny do zmiany ''kwiatuszka'' po kolejnej fali śmiechu jaki mnie ogarnia po czytaniu tych twoich ''prawd objawionych''

cyt.z ciebie mądralo...;)''....nie chce mi się tracić dla Ciebie czasu na niedzielne wykłady z lekcji historii tylko dlatego, że jesteś niedouczony. ''

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Kawowy Cytryniec niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 18:32
~~Morska Krwawnica napisał(a):
~~Morska Krwawnica napisał(a):
~~Kawowy Cytryniec napisał(a):
~~Morska Krwawnica napisał(a): LGBT nie ma NIC wspólnego z gejami i lesbijkami, którzy chcą żyć w spokoju i pokoju (dla de.bili tłumaczę , nie chodzi o pomieszczenie). I do tej pory tak było. LGBT to dzisiejsza moda na krzyk i roszczenia. To pseudo walka z Kościołem Katolickim, którego tworzą LUDZIE, również popełniający błędy. Ale takie błędy mogą byś popełniane w sądach, urzędach gmin, urzędach miast, szkołach, przedszkolach, u naszych sąsiadów, czy w końcu w rodzinach, ale też w innych religiach, których nikt nie atakuje. Bo tylko Kościół Katolicki broni praw i wartości tradycyjnej rodziny. LGBT to moda, która przeminie tak szybko jak szybko się pojawiła, bo mądrzy i rozsądni ludzie nie chowają się za tęczową flagą. Przecież " Polacy nie gęsi i swój język mają"


Patrz kto nagłaśnia ten temat nie było by go gdyby nie mak kwacz i jego ferajna i na ich życzenie swoje trzy grosze wtrąca kościół - pytam się po co i komu to służy?
Ale jakie trzy grosze wtrąca Kościół??? Napisz o co chodzi Kościołowi i dlaczego tak sie Go czepiacie?
I co przyjacielu, nie doczekam się sensownej odpowiedzi??? Brak argumentów?????????


Czy Rydzyk ,biskup Jędraszewski coś ci mówi?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 19:11

Skoro uważasz że w starożytnym Egipcie było fajnie bo opracowali kanalizację i otaczali opieką medyczną ludzi to brak mi po prostu słów na twoją głupotę.
W twoim starożytnym Egipcie panowała totalna pogarda dla człowieka. Totalna. Ty byłbyś w nim prawdopodobnie zaharowanym, motywowanym batem robolem, którego sensem życia byłoby służenie swojemu Panu. Nie wiedziałbyś czym jest demokracja, współczucie, szacunek dla słabszego, godne życie, bo wszytko co zwiększało komfort życia byłoby poza twoim totalnym zakresem. Tam wyłącznie elity miały się świetnie.
Podejrzewam, że chyba właśnie dlatego taki Soros nienawidzi Chrześcijaństwa bo skręca go na samą myśl, że miałby się zrównywać wobec prawa z takim jak Ty. Dlatego bądź sobie dalej pożytecznym idiotą i przekonuj, że świat byłby lepszy jakbyśmy wrócili do czasów barbarzyńskich, gdzie małe dziecko można było rzucić o skałę jeśli było słabe a kobietę traktować jak totalne zero. Albo wracaj do książek chłopie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
21 czerwca 2020r. o 20:25
~Ciemnokasztanowa Kolendra napisał(a):
Skoro uważasz że w starożytnym Egipcie było fajnie bo opracowali kanalizację i otaczali opieką medyczną ludzi to brak mi po prostu słów na twoją głupotę.
W twoim starożytnym Egipcie panowała totalna pogarda dla człowieka. Totalna. Ty byłbyś w nim prawdopodobnie zaharowanym, motywowanym batem robolem, którego sensem życia byłoby służenie swojemu Panu. Nie wiedziałbyś czym jest demokracja, współczucie, szacunek dla słabszego, godne życie, bo wszytko co zwiększało komfort życia byłoby poza twoim totalnym zakresem. Tam wyłącznie elity miały się świetnie.
Podejrzewam, że chyba właśnie dlatego taki Soros nienawidzi Chrześcijaństwa bo skręca go na samą myśl, że miałby się zrównywać wobec prawa z takim jak Ty. Dlatego bądź sobie dalej pożytecznym idiotą i przekonuj, że świat byłby lepszy jakbyśmy wrócili do czasów barbarzyńskich, gdzie małe dziecko można było rzucić o skałę jeśli było słabe a kobietę traktować jak totalne zero. Albo wracaj do książek chłopie.


Dobra bogobojna osoba poza zaprzeczaniem faktom nie ma żadnych merytorycznych argumentów. Idea tej rozmowy zmierza do tego co dalej.Życie jest tu i teraz oraz to co nam pozostało. Historia to czas miniony.
Zarówno wszystkie rządy jak i hierarchowie koscioła nie mają społeczeństwu nic do zaoferowania Wszystko co posiadają zawdzięczają ludzkiej pracy oraz hojności rządzących rozdających nie swoje.
Co kościół ma do zaoferowania poza obietnicami życia wiecznego. Obietnicami raju który już raz ponoć był tylko stwórcy coś nie wyszło. Nie udało mu się z dwoma osobami a kościół obiecuje że tym razem da radę z ponad 120 miliardami ludzi którzy w historii świata mieli szczęście opuścić życie ziemskie .
Jak trzeba być naiwnym i niedouczonym aby utożsamiać ziemię z wszechświatem. Ziemię której wiek sięga jedynie 1/3 wieku reszty.Jak trzeba być niedouczonym zaprzeczając kolejności biegu powstawania wszechświata oraz tu na ziemi samej ewolucji.Co osoba próbuje nam wmówić ?
Osoba nie pojmuje co to wiedza i nauka a co wiara. Każdy ma prawo do marzeń i wiary ale stawianie wiary przeciw twardym faktom nauki jest wręcz żenujące. Najlepszym dowodem na skłonności do mitomanii stanowi książka nazywana przez osobę biblią.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Ciemnokasztanowa Kolendra niezalogowany
21 czerwca 2020r. o 20:40
Jeszcze brakowało tu słynnego bolesławieckiego (niegdyś wyznawcy z kościoła pod wezwaniem nie świętej pamięci Palikota
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza