Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Czas powrotu religii do salek katechetycznych ?

~~Różowy Len niezalogowany
24 września 2020r. o 15:18
PanM napisał(a): Nawet nie rozpatruje opcji pozyskiwania wiedzy z koscielnych ksiąg.Napisali je ludzie . Ludzie którzy wtedy mieli znacznie ograniczony dostęp do wiedzy.
Dzisiaj wiarygodność tych tekstów możemy rozpatrywać na poziomie bajek lub dla ekstremalnych desperatów wiary w wymyślone cuda .

Katechizm został napisany stosunkowo niedawno, za czasów JP II. Od czasu jego napisania nie odnotowano jakiegoś szczególnego przewrotu w nauce. Poza tym nie o wiedzy on traktuje a o wierze, co do której zadaje pan wciąż pytania. Tam znajdzie pan większość odpowiedzi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
24 września 2020r. o 21:52
~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Z całym szacunkiem Len , co do tej latarni wcale nie był bym taki pewien . A co jeśli się okarze , że światełko w tunelu to pędząca astralna lokomotywa , która przyszpili Cię na wieczność do tej Planety ?


Od kiedy wróciłem na właściwą ścieżkę, wszystko zaczęło iść właściwymi torami. Bóg wielokrotnie okazał mi swoją pomoc. Wystarczy że go poproszę. ...


No to ja od lat jestem na właściwej ścieżce . Nie modlę się o wiele , tylko o spokój ducha , żeby nie trzepały mną paroksyzmy ludzkiej rywalizacji. Walki o cokolwiek .
Nawiasem Len należało napisać Jego , albo Ją , dużą literą przez szacunek dla Stwórcy , zamiast ... go :) Gdzie ma iść , skoro jest wszędzie ? :D

~~Różowy Len napisał(a): ...

Pannazdzieckiem napisał(a): Oczywiście masz rację , że mój mały rozumek ...


Możesz próbować. Tylko po co? Masz zbyt mało danych wejściowych i zbyt słaby komputer by wypracował ci właściwe wnioski. Po co ci więc byle jaki wynik? Po to by pójść na manowce?



Czyż prawdą nie jest to , że upadamy , aby wstać na drodze do Drzewa Poznania ? Nie wiem , czy można nazwać to manowcami , ale jednego jestem pewien , jeśli nie będę używał Umysłu w połączeniu z intuicją Ducha , to z całą pewnością zawędruję na manowce ateizmu . I pal licho czyściec i piekło z diabełkami ze średniowiecza . Mamy czas Apokalipsy , gdzie kurtyny kłamstwa sypią się jak klocki domino :D

~~Różowy Len napisał(a): ...
Pannazdzieckiem napisał(a): I proszę Cię Len , nie opowiadaj mi o grzechach i spowiedziach . ...


Choćby tu widać że masz za mało danych i źle je przetwarzasz. Maryja urodziła się niepokalana, czyli nieobciążona grzechem pierworodnym. Z niej mógł się więc urodzić Jezus, również wolny od tego grzechu. On mógł scedować uwalnianie od tego grzechu na swoich uczniów i uczniów ich uczniów i ...


Być może urodziła się niepokalana , ale są tacy , co twierdzą , że większość bogów Cesarstwa Rzymskiego stała się z automatu świętymi nowopowstałego chrześcijaństwa , jak Konstantyn na soborze nicejskim został okrzyknięty następcą Piotra i Jezusa Chrystusa . Nota bene motyw dziewicy rodzącej syna boga nie jest wymysłem papiestwa . Ma odzwierciedlenie w wielu mitologiach tej nieszczęśliwej , pięknej Planety. Na długo przed tym , kiedy Jaszczur Jahwe wpadł był na pomysł powołania Instytucji o nazwie Watykan :) Ale Len , łebski facet jesteś . Potrafisz argumentować , więc proszę Cię trzymaj się Jezusa Chrystusa , niezależnie od tego , czy urodziła JEGO :) dziewica , czy sztuczna vagina ;)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Owszem żyjemy w czasach ostatecznych przewidzianych przez Janka z Padmos , ale...


Akurat tak się składa że mieszkaniec naszego miasta Jarosław Piotrów napisał bardzo gruba księgę na ten temat - "Apokalipsa. Księga nieodwołalnego Sądu Bożego na światem i nad Złym/Złem". Myślę że tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi, a przynajmniej większość z nich.


Nie czytałem i nie zamierzam . Jeden z moich autorytetów Żyd Nacht z polskim paszportem mówi tak " dobro , które walczy ze złem przestaje być dobrem " . Stwórca z nikim nie walczy , a już w szczególności z własnymi dziećmi , jak Jezus , Sathana i My wszyscy. Moim skromnym zdaniem ... małego rozumku , Janek z Padmos przedawkował grzybki z inspiracji "dobrodusznego " Jahwe , zwanego wcześniej Elohim i wyszedł kataklizm w posaci koronoświrusa . Czyli pierwszy koń Apokalipsy z jeźcem na grzbiecie Zarazą . Skażenie też już mamy i módl się Len do Chrystusa i Stwórcy , żeby zdechły konie pod Głodem i Wojną . Im więcej nas modlących się tym lepiej :) Świadomość określa byt :)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): I pytanko , i oświadczenie na koniec . Dla mnie najsłodszym grzechem jest zdolność myślenia , logicznego i emocjonalnego wbrew powszechnie przyjętym autorytetom , między innymi z KK . ...


Nie, to nie zdolność myślenia a raczej pycha. Uważasz że jesteś najmądrzejszy i wiesz najlepiej. Przy prawdziwej mądrości zawsze jeszcze pozostaje pokora i pytanie, czy aby na pewno mam rację?


Stara dewiza cogito egrgo sum traci na znaczeniu . Wątpię więc jestem ... w ojców Kościoła ... przybiera na znaczeniu :D . Te kilkanaście podstawowych absurdów zwanych doktryną wiary w moim małym móżdżku się po prostu nie mieszczą :D Ale nie ma to nic wspólnego z pychą Drogi Lnie :)

~~Różowy Len napisał(a):
Pannazdzieckiem napisał(a): Pytanie zaś , Szanowny Lnie brzmi tak . Jak Ty wyobrażasz sobie ten " słodki grzech " . Ponoć byłeś już na tej drodze , na której ja jestem teraz . Pytam o Twe doświadczenie w gruncie rzeczy :)


Też myślałem że jestem najmądrzejszy na świecie :P



A widzisz , ja jeszcze nigdy tak nie myślałem , więc to nie jest ta sama droga :) Zawsze miałem od cholery kompleksów , ale z każdej choroby można się wyleczyć :)

Dobrej nocy Lnie . Panna lezie po piwo , może Słonia spotka ...

ps . No . I to jest qurde dyskusja :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
24 września 2020r. o 22:53
~Rudobrunatnyrudawa Męczennica napisał(a):

All Sports Golf Battle 2Dude Perfect


Marcin , może jednak powinieneś jeszcze raz przemyśleć sugestię powrotu do nr. IP , bo te obce algorytmy rozwalają Ci Twój algorytm z kwiatuszkami . Nie jestem informatykiem , ale wyobrażam sobie , że cyfrówka jest lepszym rozwiązaniem , jak analog :) Pamiętam z dawnych czasów Kolegę Dwieściesiedemnaście , z którym dyskutowałem mniej więcej na tym samym pułapie , jak dzisiaj ze Lnem ... bywa :D
Kolega Dwieściesiedemnaście zawsze był sobą , nie hiacyntą , morwą , liliowcem , bakłażanem zmieniającym login co pięć minut . Proszę Cię Marcin ... pomyśl :) A właściwie to wrzuć tego posta do porad technicznych . Gościu bez matury tłumaczy facetowi po studiach znaczenie słowa tożsamość :D

Świat upada :D

Oby mój ulubiony portal Bolec.info nie upadł . Bo ... bo ! ... bo!! ... wtedy musiał bym pisać na Racjonaliście , albo na Oko.press , albo na innych istotnych :D

Marcin nie traktuj tego , jako wazeliniarstwo , jako dobrą radę potraktuj :) Daliście dupy z pożarem , ale w sezonie ogórkowym Tajemnice Szmaragdu ... palce lizać :)

I tu jest ten właśnie problem . Rzeczowe dziennikarstwo już dawno powinno zdemaskować Emcekwadrat ( czółko M , jak mawiał swego czasu Hegemon :) ) , a tymczasem Szacowna Redakcja wiedząc doskonale kim jest Emcekwadrat nie informuje Społeczeństwa o błyskotliwym talencie z Imienia i Nazwiska . I to ma być dziennikarstwo Marcin , panie Kazimierzu ? A głupia Panna do dzisiaj zachodzi w łeb ... facet to , czy dziewczyna Karolina , nowy narybek Redakcji ?

Jeszcze raz ... Marcin , panie Kazimierzu poproszę o powrót do nr . IP ... przynajmniej , jako tako ma się świadomość z kim się dyskutuje . Forum ważniejsze od reklamy :)

Dobranoc mówi cham i prostak bez matury :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Brudnożółta Morwa niezalogowany
25 września 2020r. o 9:25
Ten jak zwykle nawalił na cudze podwórko.Gościu czuje dumę .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Różowy Len niezalogowany
25 września 2020r. o 10:11
Pannazdzieckiem napisał(a): No to ja od lat jestem na właściwej ścieżce . Nie modlę się o wiele , tylko o spokój ducha , żeby nie trzepały mną paroksyzmy ludzkiej rywalizacji. Walki o cokolwiek .
Nawiasem Len należało napisać Jego , albo Ją , dużą literą przez szacunek dla Stwórcy , zamiast ... go :) Gdzie ma iść , skoro jest wszędzie ? :D

Panna, ty lubisz sobie pogadać, porozkminiać. A tu nie ma to tamto. Jest krótka piłka tak tak, nie nie. A u Ciebie jest wciąż "tak, ale...". Ty śmiesz Bogu dyktować warunki? To ślepa uliczka. Każdy idzie swoją drogą. Rób więc co uważasz. Tylko żeby potem płaczu nie było :P
Prawdy wiary ci się nie podobają. No litości! A mi się nie podoba że niebo jest niebieskie. Mam więc sobie wymyślać że jest inne? Prawdy wiary to prawdy wiary. One nie są do podobania. Albo je przyjmujesz i jesteś tam gdzie być powinieneś, albo nie przyjmujesz i jesteś w zupełnie innym miejscu. Skoro tak ciężko ci to zrozumieć, to jak miałbyś pojąc bardziej skomplikowane rzeczy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Izabelowa Bylica niezalogowany
25 września 2020r. o 11:20
~~Różowy Len napisał(a):


Prawdy wiary ci się nie podobają. No litości! A mi się nie podoba że niebo jest niebieskie. Mam więc sobie wymyślać że jest inne? Prawdy wiary to prawdy wiary. One nie są do podobania. Albo je przyjmujesz i jesteś tam gdzie być powinieneś, albo nie przyjmujesz i jesteś w zupełnie innym miejscu. Skoro tak ciężko ci to zrozumieć, to jak miałbyś pojąc bardziej skomplikowane rzeczy?[/c napisał(a):

Gościu , zachowujesz się jak niewolnik faraona. Uważasz swego pana za nieomylnego boga. Tyl tylko że ten prymitywny fizol przy piramidach wierzył w to co widział . W to co był a ty ? Ty wierzysz w coś czego nie ma i to coś obiecuje ci nic albo straszy innym nic.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
25 września 2020r. o 11:46
Czy nauka religii powinna odbywać się w szkołach publicznych świeckiego państwa i być finansowana przez podatnika ?
Czy uzasadnione jest utrzymywanie kapelanów w służbach mundurowych , szpitalach i innych jednostkach budżetowych ?

To nie jest atak na wiarę . To głos rozsądku.
[img=1601027178_zl8zmtm.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Morelowy Liliowiec niezalogowany
25 września 2020r. o 12:10
~~Brudnożółta Morwa napisał(a): Ten jak zwykle nawalił na cudze podwórko.Gościu czuje dumę .



~~Buraczkowy Moszenki przedwczoraj o 22:36

Postów:

to co napisałeś i tak do panny nie dociera


:]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.