Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Z Wizowa rowerami dookoła Polski
22639
#korniszon nieaktywny
5 stycznia 2021r. o 19:04
~~Złotordzawa Mina napisał(a):
~~Fioletowy Orzech napisał(a):
~~Brudnobiała Nasturcja napisał(a): Taka możliwość wyjazdu była też nagrodą za poparcie i działalność partyjną. Mogli chyba tylko swoi.


Odezwał się prawicowiec o ptasim mózgu.
Znałam osobiście Pana Leona Piątkowskiego, wspaniały człowiek o ogromnym dorobku w popularyzacji turystyki krajoznawczej oraz pomników przyrody. Wykonał gigantyczną pracę. Na zawsze pozostanie w mej pamięci


W gazetce pisze że w Warszawie połączyli się do rajdu szlakiem PKWN a 22 lipca wizięli udział w defiladzie na placu konstytucji? to co tak bo byli przeciwni komunie?
[img=1609869886_rwedo4h.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Paliowa Trzykrotka niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 19:08
Gdyby mi dzisiaj firma zagwarantowała pensję miesięczną i zaproponowała taki rajd, jadę natychmiast.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Płowoszary Ognik niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 19:17
~~Paliowa Trzykrotka napisał(a): Gdyby mi dzisiaj firma zagwarantowała pensję miesięczną i zaproponowała taki rajd, jadę natychmiast.

Dzisiaj są inne czasy ,wystarczy zgłosić się do UM czy Powiatu i otrzymać dofinansowanie albo dogadać się ze stowarzyszeniami które też pomogą .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Żółtawozielony Krwawnik niezalogowany
5 stycznia 2021r. o 21:52
Jestem SYNEM, jednego z organizatorów tego rajdu. Dzisiaj mam prawie 70 lat.
W 2022 r. minie 70 rocznica UDANEGO " Rowerowego Rajdu dookoła Polski. Dlaczego jest to tak ważne? Bo to był pierwszy udany taki wyczyn. Próbowali inni i się nie udawało, z różnych powodów. Uczestnikami tego Rajdu byli "BOLESŁAWIANIE" którzy przybyli do Bolesławca z różnych części Europy. Łączyła ich praca w fabryce i turystyka. Mieli około 30 lat i chęć poznawania Byli pracownikami Z.Ch. WIZOW. o różnych profesjach.(spawacz, mechanik, piecowy , pracownik biurowy, itp)
Przygotowuje opis Rajdu na tą rocznice. O moim tacie (uczestniku rajdu) mogę pisać dużo, natomiast o uczestnikach NIC. Dlatego zwróciłem się do WAS o pomoc. Może coś pozostało z tamtej wyprawy: może tato lub dziadek opowiadał, pocztówka z datą, dyplom,. itp. Jak potoczyły się ICH losy? CZEKAM NA WSPÓŁPRACE.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Złotordzawa Mina niezalogowany
6 stycznia 2021r. o 8:58
~~Żółtawozielony Krwawnik napisał(a): Jestem SYNEM, jednego z organizatorów tego rajdu. Dzisiaj mam prawie 70 lat.
W 2022 r. minie 70 rocznica UDANEGO " Rowerowego Rajdu dookoła Polski. Dlaczego jest to tak ważne? Bo to był pierwszy udany taki wyczyn. Próbowali inni i się nie udawało, z różnych powodów. Uczestnikami tego Rajdu byli "BOLESŁAWIANIE" którzy przybyli do Bolesławca z różnych części Europy. Łączyła ich praca w fabryce i turystyka. Mieli około 30 lat i chęć poznawania Byli pracownikami Z.Ch. WIZOW. o różnych profesjach.(spawacz, mechanik, piecowy , pracownik biurowy, itp)
Przygotowuje opis Rajdu na tą rocznice. O moim tacie (uczestniku rajdu) mogę pisać dużo, natomiast o uczestnikach NIC. Dlatego zwróciłem się do WAS o pomoc. Może coś pozostało z tamtej wyprawy: może tato lub dziadek opowiadał,




pocztówka z datą, dyplom,. itp. Jak potoczyły się ICH losy? CZEKAM NA


WSPÓŁPRACE.


Może uczcić to jakimś pomnikiem?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Ognistoczerwony Modrzew niezalogowany
6 stycznia 2021r. o 9:54
Nie skorzystam - dzięki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Konopny Nachyłek niezalogowany
6 stycznia 2021r. o 16:05
"

W gazetce pisze że w Warszawie połączyli się do rajdu szlakiem PKWN a 22 lipca wizięli udział w defiladzie na placu konstytucji? to co tak bo byli przeciwni komunie?"

Troszeczkę pojechali, Troszeczkę ich podwieźli. Tak to dawniej bywało.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
#Horus nieaktywny
6 stycznia 2021r. o 16:16
~~Złotordzawa Mina napisał(a):
~~Żółtawozielony Krwawnik napisał(a): .


Może uczcić to jakimś pomnikiem?


i to jest dobra koncepcja...i to jest bardzo dobra koncepcja...

taki pomnik miałby większe ''wzięcie '' niż ten ostatnio odsłaniany a nie wiadomo czego jest pomnikiem ...:]

czyli jak widzę , jednak w Wizowie pracowali też ludzie wartościowi...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.