Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
28 osób pod respiratorami
22639
#korniszon nieaktywny
31 marca 2021r. o 7:22
M21W2 napisał(a): Panie ~~Szarobiały Głąbigroszek .

Po pierwsze foljarze to nie ci co krytykują rząd tylko zwolennicy teorii spiskowych .
Jest Pan kiepskim jasnowidzem , MW bardzo krytycznie ocenia poczynania rządu tak w drugiej jak i trzeciej fali pandemii czemu dałem wyraz w ostatnim poście .
To co Pan wkleił znam , i w stu procentach zgadzam się rankingiem
Agencja Bloomberg bo taka jest prawda , wkleił Pan coś co jest powszechnie znane .

Zgadzam się również z taką oceną :

Dzisiaj, 29-03-2021 16:51
Nowe obostrzenia na Wielkanoc? Dr Grzesiowski uderzył w rząd
Czy rząd powinien wprowadzić stan nadzwyczajny, godzinę policyjną itp.? Zdaniem gościa programu "Newsroom" dra Pawła Grzesiowskiego, na takie interwencje jest już za późno. – Jeżeli nie dostaliśmy jednoznacznego polecenia od władz: zostańcie w domach, no to dlaczego mielibyśmy teraz w tych domach być? Jeżeli słyszymy, że możemy wychodzić z domu na różnego rodzaju spotkania do 5 osób, jeżeli słyszmy, że możemy się przemieszczać między miejscem zamieszkania a innym. Przecież nie usłyszeliśmy, że mamy nie wyjeżdżać a święta – powiedział. Jak dodał, rekomendacje rządu to wg niego raczej "apele" i "rozmyte prośby". – Nie mamy obowiązku pozostania w domu. Więc jeżeli mamy takie nieprecyzyjne komunikaty, które są w zasadzie bardziej prośbami, to jak można mówić potem, że społeczeństwo tego nie przestrzega? – dopytywał retorycznie. – Jeżeli stan klęski żywiołowej miałby być ogłoszony, to powinien zostać ogłoszony na początku lutego, kiedy zaczynała się fala, a nie w tej chwili, kiedy ona jest na szczycie – skwitował.

[img=1617168153_rkwizy7.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
31 marca 2021r. o 17:24
qwax_ napisał(a):
M21W2 napisał(a):
Qwax , bardzo miałkie te Twoje argumenty , trafiasz z nimi do Horusa , to mi wystarczy aby zakończyć dyskusję na dzień dzisiejszy .

Który argument jest "miałki"?
Czy bardziej podkuliłeś ogon? ;)
PS.
Oglądałeś wywiad z Bodnarem? Czy ty tylko Simon i Horban? ;)



QWAX dyskutujmy o faktach a nie co by było gdyby , Ty lepiej wiesz ode mnie kogo ja słucham , do Ciebie nie dociera że Bodnar mówi o sposobie leczenia i skuteczności w leczeniu covida amentadyną .
Jeżeli ten doktor twierdzi że w ten sposób można zwalczyć pandemię to mnie nie przekonuje , nie podważam bo nie jestem fachowcem że w leczeniu amentadyna jest skuteczna .
Ostatni raz Ciebie pytam , co jest lepsze - zapobiec pandemii czy leczyć coraz to większą liczbę chorych aż do całkowitej niewydolności służby zdrowia .
Czytam i oglądam wywiady z lekarzami i pielęgniarkami którzy są na pierwszej linii walki , Bodnar ma szansę udowodnić skuteczność amentadyny jest w jednym z zespołów do spraw badań klinicznych tego leku w leczeniu covida , powtarzam LECZENIU .

Przeczytaj wywiad z innym lekarzem o sytuacji w służbie zdrowia .

O dramatycznej sytuacji w szpitalach mówił w programie "Newsroom" WP dr Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc. Rekordowe przyrosty zakażeń powodują, że szpitale pękają w szwach od naporu pacjentów. Jest też coraz więcej ofiar śmiertelnych. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 653 osoby. To najwyższa liczba zgonów w tym roku i drugi najgorszy wynik od początku pandemii w Polsce.

Dr Karauda przyznaje, że chorzy trafiają na oddziały w coraz cięższym stanie i coraz częściej, mimo tytanicznego wysiłku lekarzy, nie udaje się ich uratować. Statystyki wskazują, że nawet 90 proc. pacjentów, którzy wymagają podłączenia do respiratora, nie udaje się uratować.

. Zależy jeszcze, co nazwiemy respiratorem, bo respirator ma funkcję, która pozwala prowadzić pacjenta zaintubowanego, ale są też pacjenci, którzy korzystając z respiratora, mają możliwość wsparcia własnego oddechu, wtedy pacjent jest przytomny, tylko potrzebuje wsparcia oddechu - wyjaśnia dr Tomasz Karauda.

Lekarz tłumaczy, że w przypadku, kiedy zajęte jest większość płuc, a stan pacjentów się pogarsza, jedyną szansą jest zaintubowanie chorego rurką dotchawiczą. Wtedy rokowania są tragiczne.


Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
31 marca 2021r. o 17:28
P. Lucjanie, ma pan już wyznaczony termin szczepienia?

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14240
M21W2
31 marca 2021r. o 17:38

Tak mam już podałem na forum - 7- 04 - godz 10, 25 w Osiecznicy , w Bolesławcu długie kolejki i znacznie odleglejsze terminy .
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 marca 2021r. o 17:47
M21W2 napisał(a):
Tak mam już podałem na forum - 7- 04 - godz 10, 25 w Osiecznicy , w Bolesławcu długie kolejki i znacznie odleglejsze terminy .


PanM 06 Maja 2021 lub wcześniej.

+ Regularna dbałość o zdrowie na co dzień.[img=1617205651_sczonek.jpg]

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
31 marca 2021r. o 17:49
40% skuteczności? Jesli cena nie jest zbyt wysoka to chyba warto.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11445
PanM
31 marca 2021r. o 17:51
skorn napisał(a): 40% skuteczności? Jesli cena nie jest zbyt wysoka to chyba warto.


Dobry lek wart każdej ceny.
Jak dobry ser , wino i skrzypce.

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
670
ramaj
31 marca 2021r. o 18:32
M21W2 napisał(a):
Tak mam już podałem na forum - 7- 04 - godz 10, 25 w Osiecznicy , w Bolesławcu długie kolejki i znacznie odleglejsze terminy .


Zależy kto gdzie i kiedy się zarejestrował .


Dopisane 31.03.2021r. o godz. 18:32:

PanM napisał(a):
M21W2 napisał(a):
Tak mam już podałem na forum - 7- 04 - godz 10, 25 w Osiecznicy , w Bolesławcu długie kolejki i znacznie odleglejsze terminy .


PanM 06 Maja 2021 lub wcześniej.

+ Regularna dbałość o zdrowie na co dzień.[img=1617205651_sczonek.jpg]


Ruskie na psy schodzą : 40 Volt !!!!!! Kiedyś to u nich było na popitkę
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMAMrowka zaprasza