Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Jarmark bożonarodzeniowy w Zamku Kliczków
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Rada Nadzorcza odwołała Roberta Tomczyka z funkcji prezesa Parku Wodnego Orka
~~Biała Szałwia 18 sierpnia 2022r. o 19:00
Rada Nadzorcza odwołała. Hahaha, a Rada Nadzorcza, to czyja? :)
Ciekawe gdzie wyląduje, bo inny basenowy miękko osiadł w autobusach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
22258
Horus 18 sierpnia 2022r. o 19:07
dobre pytanie ...
a kto wie kto zasiada w tej całej ''radzie''?

''Robert Tomczyk odwołany, Wiesław Ogrodnik nowym szefem Orki''

i trochę z historii ...

a tu coś z kart historii ...

Obaj panowie to ludzie Forum Samorządowego Ziemi Bolesławieckiej – stowarzyszenia, któremu szefuje Piotr Roman, prezydent miasta. Tomczyk startował w 2010 roku z listy komitetu Forum i radnym powiatu. Rada Powiatu musi jeszcze wyrazić zgodę na zwolnienie Tomczyka z z pracy. Wniosek o to ma trafić do przewodniczącego rady Powiatu po niedzieli.

Robert Tomczyk nie chce komentować sprawy. Komentarza odmawia także Wiesław Ogrodnik. Rada Nadzorcza postanowiła nie ujawniać mediom przyczyn odwołania prezesa. Tomczyk jest na zwolnieniu lekarskim.

''Zmian w zarządzie dokonała Rada Nadzorcza, w której są pracownicy Zakładu Energetyki Cieplnej podlegli służbowo Wiesławowi Ogrodnikowi. To kolejny przypadek, gdy prezesem spółki-córki należącej do innej miejskiej spółki zostaje prezes spółki-matki. Podobna sytuacja jest w w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Jej prezes Władysław Bakalarz jest też prezesem spółki Targowisko Miejskie, w którym MZGK ma większość udziałów.

Co ciekawe radni Rady Miasta podjęli decyzję o zbyciu przez miasto udziałów w Orce motywowani kiepskimi wynikami finansowymi basenu. Jednak do czasu faktycznej sprzedaży spółki zarządzającej basenem ZEC-owi, Orka wyszła na prostą. Mimo to radni nie zmienili swojej decyzji i transakcji dokonano w dodatku po obniżonej cenie. Ciekawostką jest też fakt, że ZEC przed zakupem Orki zamówił jej audyt nazwany przez prezesa „analizą rentowności”. Dokument ten okazał się tajny, nie przedstawiono go radnym (nie było takiego obowiązku, ale na pewno pozwoliłby im dokładniej przemyśleć decyzje dotyczące losu Orki). Prezes ZEC odmówił udostępnienia dokumentu naszej redakcji oraz radnemu Rady Miasta, Mirosławowi Sakowskiemu. Tym samym ani radni, ani mieszkańcy miasta nie mogą poznać analizy sytuacji basenu wybudowanego za publiczne pieniądze.''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieskofioletowy Omieg 18 sierpnia 2022r. o 19:15
Sakowski zmienił zdanie o Romanie od kiedy w powiecie rządzi człowiek Romana, czyli jego szef jako dyrektora powiatowej szkoły. Ot tak na marginesie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Zgniłozielony Winnik 18 sierpnia 2022r. o 20:30
Rozumiem to tak. Koryto zostaje a tylko świnie się pod mieni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Szaroczarny Wrzosiec 18 sierpnia 2022r. o 21:44
Przychodzi facet do firmy w poszukiwaniu pracy.
-Co pan potrafi robić? - pyta sekretarka
-Nic. -odpowiada gostek
-Nie, no, prezesa to my już mamy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Rysia 18 sierpnia 2022r. o 22:04
Tomczyk na prezydenta !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladozielona Krzewuszka 18 sierpnia 2022r. o 22:49
~~Rysia napisał(a): Tomczyk na prezydenta !!!


Tężni
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Beata 18 sierpnia 2022r. o 22:51
To ciekawe jak pracownicy ZEC, ktorzy są członkami Rady Nadzorczej - znają się na zarządzaniu????
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Praca w Gerresheimer