Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Dni otwarte w Ultima
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Przymusowe wysiedlenia Niemców z powiatu bolesławieckiego (1945-1947)
~~Nie jojcz niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 21:00
~~Miodowa Kufea napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Szafirowy Mieczyk napisał(a): I bardzo dobrze! Niemcy i Ruskie to największe zło tego świata!
Rozpętali dwie wojny, więc powinni z pocałowaniem ręki opuszczać Bolesławiec, przepraszając, że żyją!


Tak samo bydlaki z pisu

Poseł z PiS u obiecuje nam węgiel na zimę. Jeszcze nie wiadomo którą ale dobre i to.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Granatowa Słonecznica niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 21:42
~~pinochet napisał(a): Autor artykułu,nieuleczalny rusofob,zapewne daje wszystkim do zrozumienia,że tej tragedii dawnych niemieckich mieszkańców Bolesławca są winni źli Rosjanie.Przecież mogli nie bronić tak zaciekle Stalingradu...

Historyk to taka nacja co bada i nie ocenia a przekazuje to co znajduje w kronikach i Jak to opisują najlepiej jak dociera do tekstów obu stron a Mądry czytający dopiero ma wyrobic sobie opinie Pan Darek takie ma wykształcenie i ogromną wiedzę jak na tak mlodego człowieka Oprowadzając dzielił się swoimi wiadomościami a byłem z nim na co najmniej 20 z jego wielu nie tylko po Bolesławcu Wrocławiu Węglincu Kłodzku Gorlitz
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Dariusz Gołębiewski niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 21:58
~~pinochet napisał(a): Autor artykułu,nieuleczalny rusofob,zapewne daje wszystkim do zrozumienia,że tej tragedii dawnych niemieckich mieszkańców Bolesławca są winni źli Rosjanie.Przecież mogli nie bronić tak zaciekle Stalingradu...


Autor radzi najpierw przeczytanie całego artykułu zamiast rzucania oskarżeń o to, co "zapewne" zrobił.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 22:12
*Znałem rodzinę mieszkali na Królowej Jadwigi, mieszkali przed wojną w Bunzlau a po wojnie w Bolesławcu, nigdy nie powiedzieli ,że byli Niemcami tylko Łużyczanami, raz przyjechał brat do niego Trabantem z DDR, młodszy kolega z podwórka podszedł i zawołał heil Hitler, ten spojrzał na niego i po polsku zagadał/-Dlaczego mnie tak witasz?. Przeprosił go i uciekł ze wstydu do domy. Chyba w 72 lub 3, na Polnej zaczepił mnie jeden i zaczął szprechać :) nic nie rozumiałem dopiero cosik po rusku, komnata i komnata, tyle zrozumiałem , że chodziło mu o pokój do wynajęcia, pokazuję mu na Hotel to wyszło, że nie ma miejsca.Poszliśmy do hotelu, recepcjonistka z daleka woła brak miejsca, powiedziałem jej by zadzwoniła go hotelu Konradowskiego lub Wizowskiego bo tam mają gościnne pokoje, jeden telefon wykonała a dała mu karty meldunkowe, Zaprowadził mnie do Starówki gdzie czekała na niego żona z dziećmi, zamówił mi setkę + piwo w podzięce, wypełniał karty i pokazuje mi w swoim dowodzie palcem , nie zrozumiałem o co mu chodzi dopiero zrozumiałem pokazywał mi miejsce urodzenia a tam pisało Bunzlau. Trochę na migi trochę po rusku dogadaliśmy się, pokazał mi gdzie mieszkał, budynek przy dawnej H. Sawickiej , za kościołem, tam był kiedyś sklep spożywczy gdzie schodziło się po schodkach w dół. I tak droga wycieczki dzięki nauce w podstawówce dogadałem się prawie z Niemcem po rusku :)
















Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Bladoczerwony Czyściec niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 22:40
w DDR rosyjskiego uczono w szkołach
dlatego się dogadałeś
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieski Grab niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 22:58
Przymusowe wysiedlenia Polaków z polski cowe akcje zamachy na Polaków w powiecie bolesławieckim dobrej pory trzeba było wojny nie zaczynać
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Niebieski Grab niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 22:59
Ile ziemi Polska straciła Polski już nie ma nawet tylko jesteśmy niewolnikami firmy
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Wesoły Romek niezalogowany
15 grudnia 2022r. o 23:01
~~Bladoczerwony Czyściec napisał(a): w DDR rosyjskiego uczono w szkołach
dlatego się dogadałeś

Dobrze , że Nas też uczyli ruskiego :) bo bym z Niemcem nie pogawarił :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza